Ház, táj blog

A koronavírus miatt nem vesznek amerikai csirkehúst a kínaiak

Agrofórum Online

Kína felfüggeszti az Egyesült Államok egyik legnagyobb húsfeldolgozó cégétől, a Tyson Foodstól érkező csirkehúsok importját.

Az amerikai vállalat arkansasi húsüzeméből korábban több koronavírussal diagnosztizált munkavállalót is regisztráltak, ezt követően a húsüzemet rövid időre bezárták. A vállalat hozzátette, hogy megtettek minden óvintézkedést, hogy az újabb fertőzéseket elkerüljék, valamint hozzátették, hogy magabiztosak abban, hogy a termékeiket semmilyen módon nem érinti az eset – hívta fel a figyelmet az Equilor Befektetési Zrt. Ennek ellenére Kína ideiglenesen felfüggesztette a Tyson csirkehúsainak importját. A hír hatására 2,8 százalékot zuhant a Tyson Foods részvényeinek árfolyama. A cég részvényeinek árfolyama az elmúlt egy hónapban 5,7 százalékkal zuhant a New York-i Értéktőzsdén, de a cég idei tőzsdei teljesítménye még tragikusabb. Január eleje óta 32,8 százalékkal zuhant a kurzus a jelenlegi részvényenkénti 61 dolláros szintre.

Jó egy hónappal ezelőtt is olyan hír érkezett a cégről, amelynek nem örültek a befektetők. Akkor húsz-harminc százalékkal csökkentette a társaság a marhahús árát az Egyesült Államokban. Ezt a lépést akkor azzal magyarázták, hogy a koronavírus miatt a szupermarketek és éttermek számára eladott termékek ára áprilisban és május elején drasztikusan megemelkedett. Az új típusú koronavírus terjedése miatt fennakadások voltak a Tyson Foods ellátási láncában. Az általános kijárásai korlátozás számos területen a fogyasztói szokások megváltozását hozta magával, amihez a logisztikai folyamatok akadozása is hozzájárult.

A Tyson Foods csirke, marha- és sertéshús és kész ételek forgalmazásával foglalkozik. Számos friss, fagyasztott és hűtött élelmiszeripari terméket gyártanak. Egyes szegmensekben vertikálisan integrált folyamatokat működtetnek.

Június 23-ig az Egyesült Államokban összesen 2,33 millió koronavírusos megbetegedést regisztráltak, az országban 121 ezren haltak meg eddig az időpontig. Az ország mind az összes megbetegedés, mind a halálesetek listáján az első helyen áll a világon.

Kincsek, amiket az erdőben kell hagyni

2025. május 3. 05:40

Az erdőlátogatások során könnyen elragadhatja az embert a lelkesedés, ha valami nem mindennapi „kincsre” bukkan az avarban. Tudnunk kell azonban, hogy mi az, ami semmiképpen nem jöhet haza velünk az erdőből!

Elődeink tudása II. – köhögés és gyógynövények

2025. április 30. 05:40

A leggyakoribb „lábon kihordott” betegségeknek a különböző súlyosságú megfázások számítanak, amik miatt nem feltétlenül maradunk ki az iskolából vagy a munkából. A gyógyulásunkat, sőt még a betegség megelőzését is sok növény teája segítheti.

Gyűjtsük össze a konyhában a húsvéti tojásfestéshez a színezőanyagokat!

2025. április 18. 05:40

A természetes színezőanyagokkal elképesztően változatos húsvéti tojásokat festhetünk az ünnepre.

Kapcsolódjunk be a Tavaszi természetles programba!

2025. április 12. 05:40

A Magyar Madártani és Természetvédelmi Egyesület április 1-től ismét elindította a Tavaszi természetles országos programot, amelynek keretein belül önkéntesen becsatlakozhatunk az Egyesület munkájába.

Csökken a szójabab ára a terméskilátások növekedésével

2024. január 11. 09:10

Amerikában vegyes összképet lehetett látni, míg Európában inkább vásárlói fölény alakult ki a terménypiacokon a szerdai kereskedési nap során.

Kína egyre több amerikai szójababot vásárol

2020. június 4. 08:02

Az előző két naphoz hasonlóan szerdán sem volt határozott iránya a kereskedésnek a párizsi árutőzsdén. A repce és a malmi búza drágult, ám a takarmánybúza és a kukorica kurzusa csökkent a következő határidőre.

Marselan: a kínai borok emblematikus szőlőfajtája lehet?

2021. május 27. 07:38

A mindössze 2,75 ha-ral induló Marselan alatt mára csaknem százszorosára, több mint 260 hektárra duzzadt a termőterület Kínában, és gyors ütemben terjeszkedik az ország több nagy borvidékén.

Kéthavi csúcsról fordult le a szójabab ára

2023. november 15. 10:40

Amerikában inkább enyhe vevői fölényt lehetett látni a terménypiacokon, miközben Európában kiegyenlítettebb volt az összkép. Chicagóban a búza ára 1,2 százalékkal csökkent, de a kukorica 0,3 százalékkal, a szójabab 0,6 százalékkal, a repce pedig 2,1 százalékkal drágult. Európában a malmi búza és a kukorica olcsóbb lett, miközben a repce és a takarmánybúza kurzusa pluszban zárt.