Növénytermesztés
Fizetett tartalom

A Bayer komplex ajánlata kukoricatermelőknek a termésbiztonság fokozására

Bayer Crop Science

Field Shield hibridek pajzzsal a kukoricatáblákon

2023-ban a Bayer 9 hibridet jelöl Field Shield megnevezéssel DEKALB kukorica porfólióján belül, azoknak a termelőknek, akinek a termésbiztonság a legfontosabb. A Field Shield hibridek kiváló aszály- és stressztűrő képességüknek köszönhetően kedvezőtlen évjárat esetén átlag feletti terméseredményre képesek, emellett magas terméspotenciállal rendelkeznek intenzív körülmények között. Agronómiai csomagként az Acceleron Vetőmagvédelmi Megoldással, Climate FieldView digitális rendszerrel és Laudis Smart növényvédelmi csomaggal pajzsként segíthetnek fokozni a termésbiztonságot.

  • DKC4098 – FAO 300-320 – Legyőzi a stresszt
  • DKC4109 – FAO 310-320 – Rugalmasságban bajnok
  • DKC4391 – FAO 320-340 – Korai kedvenc
  • DKC4712 – FAO 350-370 – Csősúlyban verhetetlen
  • DKC5092 – FAO 380-410 – Zömök bajnok
  • DKC4897 – FAO 390-400 – Legyőzi a stresszt
  • DKC5206 – FAO 460-480 – Egészségprofilban verhetetlen
  • DKC5685 – FAO 540-560 – Korán érő kései
  • DKC5810 – FAO 550-570 – ÚJ! A későn aratók kedvence

Új genetika azoknak, akik egy kései virágzási és érésidejű stabil hibridet keresnek, mely alacsony tőszámon, akár aszályos évjáratban is kiváló terméshozamra képes. A DKC5810 kiváló aszály- és stressztűrőképességgel rendelkező hibrid, ami kötelező hibridje azon termelőknek, akik az elhúzódó aratási szezon végén szeretnének rekordtermést aratni.

DKC5810, Sárvár 2022

Mi, a Bayernél hiszünk a genetikai előrehaladás következtében mérhető, évi kb. 1,4 %-os terméspotenciál növekedésben. Régi hibridjeink kivezetése és a legfrissebb nemesítésű hibridek gyors bevezetése hátterében a termelők profitabilitásának és termésbiztonságának növelése az elsődleges cél. Bíztatjuk Önöket, hogy próbálják ki a legújabb nemesítésű hibridjeink bármelyikét, hiszen jelentős terméstöbblettre képesek a korábbi, 8-10 éve „kiöregedett” genetikákkal szemben.

Átfogó megoldás a magasabb hozamért – Laudis Smart

Laudis: a hatékony és biztonságos gyomirtó szer

A piacon jól ismert termék nem csak széles hatásspektrumával, hanem jól megkülönböztethető szelektivitásával, hatáskifejtésének sebességével vált a kukoricatermesztésben jártas termelők kedvencévé. Biztonságosan felhasználható takarmány-, siló-, hibrid-, popcorn-, waxy- és csemegekukoricában egyaránt. A készítmény egyedi formulációjának és adjuváns rendszerének köszönhetően nagyon gyorsan felszívódik, kevesebb mint 1 óra után esőállóvá válik. Azonnal leállítja a kezelt gyomokban a karotinoidok szintézisét, amit hamarosan a klorofill degradációja és az ezzel járó fehéresdés követ. A gyors hatáskifejtés mellet a formulációban lévő széfener biztosítja a magas fokú szelektivitását a kultúrnövényre, a tembotrion hatóanyag és az esetleges kombinációs partnerek esetében is. A széles hatásspektrum mellet szükség esetén jól kombinálható más gyomirtószerekkel abban az esetben, ha HPPD toleráns gyomnövények vagy évelő kétszikűek ellen. Ajánlott dózisa: 1,75-2,25 l/ha.

Propulse: alkalmazásával egészséges állományt kapunk, a termés mennyiségét és minőségét egyaránt javítja

A Propulse hatékonyan alkalmazható a takarmány-, csemege- és vetőmag kukoricában a szármegnyúlás kezdetétől (BBCH 30) a virágzás végéig (BBCH 69) különböző levélbetegségek, illetve a lombozatot és a csövet támadó, termésveszteséget okozó betegségek ellen. A készítmény protiokonazol tartalma nagyobb fotoszintézis aktivitást eredményez a kezelt növényekben. A fluopiram a növények hőstresszét csökkenti. Ajánlott dózisa kukoricában: 0,8-1,0 l/ha.

Decis Mega: rovarkártevők ellen

Kukoricában és csemegekukoricában a szemfejlődés időszakában (BBCH 75) elsősorban a kukoricamoly fiatal hernyói elleni védekezésre alkalmazható. A készítmény a repülő imágók ellen is hatékony, használatával akár a kukoricamoly tojásrakását is megelőzhetjük. Ajánlott dózisa: 0,2 l/ha.

A technológiai csomag összetétele: 3 x 5 liter Laudis, 1 x 5 liter Propulse és 1 x 1 liter Decis Mega.

További információ: dekalb.hu és agro.bayer.co.hu

Fröhlich Benjámin, fejlesztőmérnök és Molnár Dávid, termékfelelős
Bayer Crop Science

KWS kukoricahibridek: a jövő terméshozama

2024. december 18. 10:10

A kukoricatermesztés során számos tényező befolyásolja a terméshozamot, beleértve az időjárási viszonyokat, a talajminőséget és a kártevők jelenlétét.

Ezek a fajták bizonyítják, hogy a szója lehet igazi sikerkultúra

2024. december 17. 12:10

A hazai termelők zöme rendelkezik olyan földdel, ahol a szója megfelelően fejlődik. Ezt országszerte jól jelzi a termőterület jelentős növekedése.

Ideális választás a törpebúza: nagyobb kalász, alacsony szár

2024. december 13. 16:10

Az innovatív mezőgazdasági megoldások eredményeként több mint egymilliárd ember menekült meg az éhezéstől.

A DEKALB genetika sikerei idén

2024. december 12. 11:40

Az állandóan fiatalodó portfólióból 8 hibrid is bekerült a TOP20 legnagyobb vetésterülettel rendelkező hibridek rangsorába.

Határidő-változásra kell figyelni a permetező drónok típusminősítése kapcsán

2022. május 16. 10:37

Az Agrárminisztérium új rendelete lehetővé teszi a permetező drónok típusminősítését, ezúttal a pótlási idő változására hívja fel a figyelmet a Nébih.

A kukoricatermesztés nehézipara, a hibrid- és csemegekukorica védelme

2021. május 31. 10:24

A hibridkukorica vízigényes kultúra, az öntözési lehetőségek szűkössége, az izolációs távolság betartása sok esetben nem teszik lehetővé a vetésváltást. A monokultúrás termesztés a rovarkártevők esetében az amerikai kukoricabogár (Diabrotica virgifera), a kukoricamoly (Ostrinia nubilalis), a gyapottok-bagolylepke (Helicoverpa armigera) vagy a közönséges takácsatka (Tetranychus urticae) esetében sajátos növényvédelmi problémákat vett fel.

Integrált növényvédelem a házikertben – a gyakorlat

2019. július 11. 09:20

Milyen eszközökkel és hogyan valósítható meg az integrált növényvédelem a házikertben? Milyen gyakorlati példáival találkozhatunk nap, mint nap?

A károsító helyzet alakulása 2019-ben és várható következményei

2019. november 13. 13:47

A drótféreg és cserebogár pajor fertőzöttséggel a jelenlegi helyzetben hosszabb távon, így 2020- évben is fokozottan számolni kell, ezért minden eszközt fel kell használni az imágó- és lárvakártételek csökkentése érdekében.