Extrém körülmények közt is jól teljesítenek a KWS kukorica és napraforgó hibridjei

Agrofórum Online
Fizetett tartalom

Fennállásának 25. évfordulóját ünnepli idén a KWS Magyarország Kft., amely nagyszabású szántóföldi bemutatóval várta az érdeklődőket Magyaratádon.

Az emelkedő energiaárak mellett a terményárak alacsonyan maradtak, az EU szabályozások pedig abba az irányba haladnak, hogy 2030-ig felére kell csökkenteni a növényvédő szerek felhasználását. Az idei esztendő azt is megmutatta, hogy a növényvédelmi problémák vagy a toxinok jelenléte a terményben mennyire meg tudja keseríteni az életünket.

Jelenleg tehát mindenki kiútkeresésben van – ezt emelte ki Szanyi István is, a KWS Magyarország Kft. ügyvezető igazgatója nyitóbeszédében. Véleménye szerint a megváltozott körülmények között az egyik legfontosabb szempont lehet, hogyan tudunk hatékonyan termelni, és alacsony inputköltségekkel elfogadható árbevételt elérni.

A KWS a kockázatmenedzsmenttel tud igazán segíteni a gazdálkodóknak. A portfóliójában megtalálhatók a kalászosok, a repce és a tavaszi kultúrák is, mint a napraforgó, kukorica és – a jövő egyik nagy reménysége – a cirok.

A KWS kiváló szemes és siló cirok hibrideket tud ajánlani az érdeklődőknek. Jövő tavasszal a KWS RUBINUS, korai érésű vörös szemű szemes cirok bővíti tovább a magyarországi kínálatot.

Jelenleg sokan gondolkoznak azon, hogy érdemes-e repcét vetni, vagy sem. Amennyiben az időjárás is úgy akarja, vannak olyan kimagasló hibridek a KWS kínálatában, amikkel érdemes számolni idén is. Jelesül a 2024-es GOSZ-VSZT-NAK posztregisztrációs kísérlet győztes KWS MIKADOS.

Észrevehetően visszaesett az elmúlt 4-5 évben a kukorica vetésterülete. A KWS mégis hisz ebben a növényben, hiszen az új, modern KWS kukorica hibridek, mint a KWS HYPOLITO és a KWS OLTENIO extrém körülmények között is jól szerepelnek. A napraforgóban szintén vannak még lehetőségek, hiszen a mostani száraz időszakokat is jobban tolerálja.

Látványos videónk az Innovation Farm területén készült.

Agrofórum Hírlevél
Iratkozzon fel az Agrofórum hírlevélre!

A feliratkozást követően a rendszer egy megerősítő emailt fog küldeni a megadott email címre. Ha nem érkezne meg a levél, kérjük nézze meg a spam vagy Gmail esetén a Promóciók és az Összes levél mappát.

Az élelmezésbiztonság alapja: az egészséges talaj

12:09

Az élelmezésbiztonság alapja: az egészséges talaj

2024. március 29. 09:10

A Magyar Talajtani Társaság idén először szervezte meg figyelemfelkeltő kampányát, mely keretein belül országszerte közel 40 helyszínen tártak fel, és jellemeztek talajszelvényeket az ország neves talajtani szakemberei annak érdekében, hogy felkeltsék a figyelmet a talaj egészségének jelentőségére.

Hatékony gyomirtás a jászdózsai kalászosokban

2020. május 28. 18:07

A magasból és egészen közelről is szép képet mutat a Jászdózsa határában kísérleti céllal elvetett kalászos tábla. A 20 hektáron gyümölcstermesztéssel, 2500 hektáron pedig változatos vetésszerkezet mellett szántóföldi növénytermesztéssel foglalkozó Gyenes Mezőgazdasági Zrt.-nél a Saaten-Union fajtakísérletét az FMC gyomirtó- és gombaölő technológiájával kombinálják az idei szezonban - méghozzá igen jó eredmények mellett. Nem véletlen, hogy a késztményeket nemcsak egy-egy parcellán alkalmazzák a technológiában.

Hajtatott paradicsom termesztése üvegházban - Integrált növényvédelem az Árpád-Agrár Zrt.-nél

05:34

Hajtatott paradicsom termesztése üvegházban - Integrált növényvédelem az Árpád-Agrár Zrt.-nél

2019. március 11. 07:42

Az Árpád-Agrár Zrt.-hez tartozó Szentesi Paradicsom Kft. legnagyobb, több mint 4 hektáros üvegházában már szedik az érett koktélparadicsomot, a fürtös paradicsom pedig nagyjából két múlva kerülhet az áruházak polcaira. A technológia alapja a talaj nélküli, hidropónikus termesztés, a tápanyag-ellátást a öntözőrendszerrel oldják meg, a fűtést pedig termálvízzel.

Miért fontos az árvakelés kezelése?

06:45

Miért fontos az árvakelés kezelése?

2024. november 11. 15:10

A magára hagyott árvakelés jelentős növényegészségügyi kockázatokat rejthet. A növényvédelmi kezelések híján olyan fertőzési forrást jelenthet, amely a környező gazdálkodók számára többlet védekezési költséget eredményez a jövőben.

Mezőgazdasági drónok az on-farm kísérletek felett

2022. szeptember 23. 12:37

Monitoring drón pásztázta június elején az ÖMKi - Ökológiai Mezőgazdasági Kutatóintézet füzesgyarmati on-farm kísérletének területét, ahol különböző búzákat teszteltek bio körülmények között. Az ország több helyszínén 10 éve zajló kutatási munka célja, hogy az ÖMKi olyan fajtákat ajánlhasson az ökológiai gazdálkodóknak, amik például jól tolerálják a vegyszeres gyomirtás vagy a műtrágyázás hiányát. A biotermelők tehát képet kaphatnak arról, hogy a következő években mely fajtákra érdemes koncentrálniuk a saját területükön és a saját technológiájuk mellett.

Ilyen volt az idei gyümölcsszezon - milyenek a jövőbeli kilátások?

2020. augusztus 27. 08:47

A 2020-as gyümölcstermesztési szezont talán minden eddiginél nagyobb bizonytalanság jellemezte. Ebben az ágazatban nem csak a koronavírus járvány okozott gondot. Az erős és sok napon át tartó tavaszi fagyok, majd a hosszú száraz időszak után a júniusban egyszerre lezúduló csapadék sok gyümölcsöt tönkretett idén. Vajon van még perspektíva az ágazatban? Merre kell a termelőknek fejlődni és van-e kereslet a magyar gyümölcsre?