„Nagy becőszám, 4,3 tonnás üzemi átlag” – Kiváló tapasztalatok az UMBERTO KWS repcével! (Zanat)
Bosits Tamás édesanyjával mintegy 420 hektáron folytat szántóföldi növénytermesztést. A hagyományos kultúrák mellett olajtökkel és a cukorrépával is foglalkoznak. Őszi káposztarepcét 2006-ban vetettek először a Szombathely környéki földjeiken, a növény azóta a vetésforgó szerves részét képezi.
Milyen károkat okoz a mezei pocok télen?
A mezei pocok nem újkeletű jelenség: fejfájást okoz a konvencionális talajművelést folytatóktól kezdve a regeneratív vonal képviselői számára egyaránt. Soron következő videónkban, melyet a ,,Tábla széléről" forgattunk kedves nézőinknek, a kártevő élettanáról, a károkozás módjáról beszélgetünk Hertelendy Péter növényorvossal.
"Óriási rizikó a gabonatermesztés" - Így aratták le az őszi búzát Tolnában
2019. augusztus 21. 07:37
Július elején felzúgtak a kombájnok a Duna árterében is. Tallós Attila Fadd, Gerjen, Dombori és Tolna térségében 1993 óta foglalkozik növénytermesztéssel. A 350 hektár saját, bérelt és szolgáltatott területen néhány nap alatt végeztek a kalászosok aratásával, amit nehezített, hogy az időben szinte teljesen összecsúszott a repce betakarításával. Az eredmények ebben az évben nem a legjobbak, bár az idei szezonhoz képest az őszi búza 7 tonna feletti termésátlaga komoly szakértelemről tesz tanúbizonyságot.
Lesz megvásárolható traktor? Időben érkeznek a gépek a precíziós pályázatra? - A KITE válaszol!
Az elmúlt évek bebizonyították, hogy a magyar mezőgazdaság válságálló, amit az is bizonyít, hogy a beruházási kedv az utóbbi időszakban sem csökkent a hazai agráriumban. A géppiac azonban jelenleg mindezt nehezen tudja leköveti. Az energia- és nyersanyag-árak robbanásszerű növekedése, a logisztikai problémák, és az orosz-ukrán háború miatt súlyosbodó nehézségek komoly csúszokat eredményeznek. Nincs ez másként a KITE által forgalmazott eszközök esetében sem, de például a John Deere-nál már javuló tendenciákat lehet megfigyelni.
A szőlőmetszés soft pruning módszerrel
A szőlőtőke fás részeinek védelmét előtérbe helyező metszésmód nem újkeletű. Az úgynevezett soft pruning metszésmód során a fás részek folyamatos ,,felépítését" vesszük alapul a termésszabályozás, és a tőke egészségének védelme érdekében.
Ultrahangos vadriasztóval védik a fácánokat, nyulakat
A mezőgazdasági munkák során is számos megoldással lehet védeni a biodiverzitást, a beporzókat vagy éppen az apróvad-állományt - legyen szó mezei nyúlról, fogolyról vagy éppen fácánról. A magas növényzetben megbúvó állatokra azonban különösen nagy veszélyt jelent az első, tavaszi kaszálás.