Differenciált, precíziós hibridárpa-vetés Kunpeszéren – Horsch vetőgéppel
Október elején az Alföldön is nagy erőkkel zajlott az őszi árpa vetése, Kunpeszér határában ráadásul mindez precíziósan történik - ahogy ez már megszokott minden növénykultúra esetében. Németh András precíziós mezőgazdasági szaktanácsadónál már tavasszal, a kukoricavetés idején, valamint nyáron, a zab betakarításakor is jártunk, az akkor készített videóink ugyanúgy elérhetőek honlapunkon, mint az őszi, amikor a hibridárpáról és annak precíziós talajba juttatásáról beszélgettem a fiatal gazdálkodóval.
Mikor lehet érdemes védekezni a gabonalisztharmat ellen?
Egy őszi búzásban jártunk, ahol ,,szép" lisztharmatos búzát találtunk. Elgondolkodtató a kórokozó mennyisége, de Szűcs Ádámot, a terület agronómusát kérdezzük, mi a véleménye a gomba jelenlétével kapcsolatban.
A növényorvos szerint a lisztharmat ebben az állapotban nem ad okot aggodalomra.
ARBOS MMX Elektro trágyaszóró Adonyban - Pontos, precíz, mérleges tápanyag-utánpótlás
A DM-Ker Kft. által forgalmazott ARBOS MMX Elektro műtrágyaszóró 3600 kilogramm kapacitással rendelkezik,18 és 36 méter közötti szórástávolságot érhetünk el vele. Mérleggel szerelt, így előre meghatározhatjuk a műtrágya mennyiségét a megadott szórásszélességhez. Az automata funkcióval a gép sebességarányosan annyi tápanyagot juttat ki, amennyit a monitorban előre betápláltunk.
Az árpabogár ellen védekezni kell
A vetésfehérítő bogár, vagy vörösnyakú árpabogár jelenlétére figyeljünk, hiszen az intenzív szaporodásban álló rovarsereg hamarosan temérdek lárvát ,,szül" a fejlődő állományunkba. Védekezés hiányában búcsúzhatunk az idei termésünktől...
Egy szerethető kukoricaállomány
2020. szeptember 29. 13:05
Augusztusban nagyon szép képet mutatott a KWS Kashmir kukoricahibrid Tiszalök és Tiszavasvári térségében. Az 500 hektáron szántóföldi növénytermesztéssel foglalkozó Agro-Szolg Szövetkezetnél zöldségnövényeket, csemegekukoricát és zöldborsót, de takarmánykukoricát és repcét is termesztenek. Utóbbi kettőt minden évben külön-külön 75-80 hektáron vetik - 2018 óta pedig KWS repce és kukorica is kerül a talajba.
Permetezés a csányi gyümölcsültetvényben - Növényvédelem a cserebogarak és a tetűkolóniák ellen
Simon Attila a Heves megyei Csány határában, Sasteleken mintegy 108 hektáron gazdálkodik. A terület nagyjából 90 százaléka gyümölcsültetvény, Cseresznyével, szilvával, dióval, almával és körtével foglalkozik a Mátra lábánál. A talajadottságok itt kiválóak, hiszen a hegység vulkanikus hordaléka rendkívül jó ízeket szavatol, így idén is finom cseresznyét takarítanak majd be a területről.