2024. június 9.
Az Európai Bizottság ezúttal vészfékmechanizmust vezet be a különösen érzékeny mezőgazdasági termékek esetében.
2024. június 2.
Július 1-től az Európai Unió vámot vet ki az Orosz- és Fehéroroszországból származó gabonafélékre, olajos magvakra, hogy leállítsa a behozatalukat.
2024. április 2.
Franciaország és Lengyelország az Ukrajnából származó élelmiszerek behozatalának szigorúbb visszaszorítását szorgalmazta, hogy megakadályozzák az EU mezőgazdasági piacainak destabilizációját és lecsillapítsák a dühös gazdálkodókat.
2024. március 21.
Az EU vámokat készül kivetni az Oroszországból és Fehéroroszországból származó gabonára, hogy megnyugtassa a gazdákat és néhány tagállamot – közölték a terveket ismerő tisztviselők.
2023. április 10.
Öt állam, köztük Lengyelország miniszterelnöke nemrég levélben fordult Ursula von der Leyenhez, az Európai Bizottság elnökéhez, hogy lépéseket követeljen az ukrán mezőgazdasági importtal kapcsolatban.
2021. január 11.
Minden élő állatot, magas kockázatú növényt és növényi terméket importáló kereskedőnek előzetesen be kell jelentenie a szállítmányt, amelyet egészségügyi dokumentációnak kell kísérnie.
2020. október 19.
A brazil gazdasági minisztérium szeptember elején már úgy döntött, hogy az év végéig megszünteti a rizsimport vámjait, a gabona rekord magas ára miatt.
2020. január 3.
Az ausztrál kereskedelmi minisztérium sajtóközleményt adott ki, melyben arra hívja fel a farmerek és exportőrök figyelmét, hogy számos exportpiacon jelentősen csökkentek a vámok január 1-től.
2020. január 2.
Január 15-én írják alá a kereskedelmi megállapodást Kína és az Egyesült Államok között.