Tápanyag-utánpótlás
Fizetett tartalom

Ne csak találgassunk!

Yara Hungária Kft.

A tápanyag-utánpótlás sok esetben a megszokáson alapszik. A rendelkezésünkre álló termékek köre szinte végtelen. Különösen igaz ez a lombtrágyák esetében, ahol szinte naponta találkozhatunk újabb és újabb összetételekkel, kecsegtető akciókkal és javaslatokkal.

Érdemes azonban a címke mögé nézni, és keresni a választ a kérdésre: biztos, hogy erre a termékre van szükségem?

A YaraVita lombtrágyák mögött több évtizedes tapasztalat, tudományos kísérleti eredmény és megbízható gyártói háttér a garancia a hatékonyságra.

A lombtrágyák összetételében kínálatunk gerincét a növényspecifikus összetételű termékek köre adja. A -trel végződésű YaraVita lombtrágyák egy-egy növénykultúra, vagy kultúra csoport igényeinek megfelelően összeállított mikroelemek pótlásást szolgálják.

Kezdve a sort a YaraVita Gramitrellel, mely a kalászosokban tavaszi kijuttatás esetén egészen a zászlóslevél megjelenéséig alkalmazható. Egyszeri kijuttatásnál 3 l/ha, két alkalommal megosztva pedig 2-2 l/ha dózisban célszerű kijuttatni.

Összetétele, mind mennyiségi, mind pedig a benne található tápelemek arányában a kalászosok mikroelem igényének teljes mértékű fedezését szolgálja. Formulázásának köszönhetően biztonsággal alkalmazható. A legtöbb tankkeverékben biztos helye van a tavaszi kezelések alkalmával.

Yara Hungária Kft.
(Forrás: Yara Hungária Kft.)

Repcében a YaraVita Brassitrel Pro kijuttatása egészen a virágzás kezdetéig javasolt és ajánlott. Javasolt dózisa 2-4 l/ha, melyet egy-, de szükség szerint két alkalommal megosztva is alkalmazhatunk. Bór, molibdén, mangán, megfelelő kombinációban segíti a növényeinket, magnézium, kalcium és nitrogén támogatásával.

Összetételéből eredően a napraforgó, szója, borsó lombtrágyázási javaslatunk alapját is elsődlegesen a Brassitrel Pro 2,5-3,0 l/ha dózisa jelenti, azok korai fejlődési állapotában kijuttatva.

Kukoricában a YaraVita Zeatrel a cink mellett lombon keresztüli foszfor, kálium és magnézium pótlást is jelent. Különösen az intenzív növekedési időszakot megelőző 3-5 l/ha dózisú kijuttatása a robbanásszerű fejlődéshez biztosít energiát, mely még a kedvező évjáratokban is látványos hatású.

A korai fejlődési időszakra jellemző hűvös időjárás esetén pedig a relatív tápelemhiányokra nyújt gyors segítséget.

A -trac végződésű, egy-egy tápelemmel szembeni kifejezetten nagy igény, vagy igazolt hiány esetén használhatóak önmagukban is a YaraVita Mantrac (508 g/l mangán), Coptrac (500 g/l réz), Zintrac (709 g/l cink) és Molytrac (250 g/l molibdén) összetételek is, melyek a kiugróan magas hatóanyagtartalom következtében igen alacsony dózisok mellett juttathatók ki.

A szükséges igény meghatározására a Megalab szolgáltatás néhány napos átfutási idővel gyors választ ad a fennálló hiányok beazonosítására és orvoslására.

A YaraVita Thiotrac a magas kén- és nitrogéntartalmának köszönhetően száraz időszakban általános kondicionáló szereppel bír, akár a Gramitrel vagy Brassitrel Pro kezelések kiegészítőjeként, akár önmagában. A kalászvédelem idejében pedig meghatározó a minőségi paraméterek emelésében.

Általános kondíció javítására, fejlődési állapottól függetlenül kijuttatva a YaraVita Universal Bio, vagy a szilárd kijuttatási formát előnyben részesítőknek régi-új termékként ezévtől ismét elérhető Folicare 18-18-18 NPK összetételben, kén- és mikroelem kiegészítéssel, valamint a is elérhető.

Tankkeverékben való kijuttatáshoz a keverhetőség ellenőrzésére továbbra is rendelkezésre áll a TankMix adatbázis, (https://app.yaraplus.com) mellyel néhány perc alatt ellenőrizhető a kiválasztott növényvédő szerekkel való keverhetőség.

Erre jelenleg már több mint 50.000 elvégzett keverési próba eredménye mindenki számára ingyenesen elérhető. Amennyiben mégsem találjuk a kijuttatni kívánt kombinációt, a szükséges adatok megadását követően 24 órán belül a Yara angliai laborjából megkapjuk a kívánt keverés eredményét.

A YaraVita lombtrágyák pontos összetétele, technológiai javaslatainkkal és tanácsokkal a www.yara.hu honlapunkon érhetőek el.

Tápanyag-utánpótlási kérdésekkel, felhasználási javaslatokkal szaktanácsadó kollégáimmal változatlan lelkesedéssel és nyitottsággal állunk rendelkezésre mindenki számára.

Kiemelt kép forrása: Pixabay.

Napraforgó és/vagy a kukorica!?

2025. május 5. 13:10

Napraforgó és kukorica tápanyagellátása hatékonyan: célzott Yara technológiák a jobb termésért és stressztűrésért.

Green Last Veg és Natural Force – a minőségi búzatermésért

2025. április 30. 15:10

Létezik univerzális és biztonságos N pótlás lombon keresztül perzselés nélkül? Igen, lehetséges.

A nagy BactoFil®-sztori

2025. április 29. 16:10

Az AGRO.bio Hungary Kft. termékkínálatát 24 éve vezeti a BactoFil® termékcsalád. Az egyik első mikrobiológiai készítmény a hazai piacon.

Időzített minőség és 120 évnyi tapasztalat

2025. április 2. 16:10

Az egyre csökkenő repce- és kukoricaterületünk egy meghatározó része napraforgótáblák formájában fog realizálódni 2025-ben is.

Mitől barnul, rothad meg a paradicsom alja?

2022. július 6. 04:36

Szeretném megtudni, hogy miért barnul, rothad meg a paradicsom alsó része?

Algafix® mikrobiológiai biostimulátor - növény és terméstámogató „long-life” hatással

2023. június 15. 05:38

A tengeri és az édesvízi algák kiemelkedő antioxidáns és sejttápláló hatása régóta közismert. Napjainkban a funkcionális élelmiszerek jelentős része legalább 2% algát tartalmaz. Az algák azonban nem csak az emberi szervezet működését segítik, hanem a termesztett növények fejlődésére és termésképzésére is igen kedvező hatással vannak.

Vidd el most, fizess később!

2023. április 17. 08:34

Vulcan Hibrid 40 és Vulcan Hibrid 60 univerzális lombtrágyák.

Miért sárgulnak a csemegeszőlő alsó levelei?

2022. június 20. 04:38

Áprilisban növényi eredetű trágyával (levágott fű, faág nyesedékek, szőlő metszési anyagok) dúsítottam a szőlőm talaját. A növényi hulladék azonban még csak részlegesen bomlott le. Júniusban a szőlő alsó levelein sárgulást, és levélhullást figyeltem meg. A levelek levélnyél nélkül esnek le a tőkéről. Lehet a pentozán hatás következménye ez a jelenség?