KITE Zrt.

Az Oxbo márkanév ismerősen csenghet azon gazdálkodók fülében, akik a speciális betakarítógépek világában jártasak.

A speciális önjáró betakarítógépeket gyártó vállalat, az Oxbo International Corporation és a KITE Zrt. partneri kapcsolata több évtizedre nyúlik vissza, mely eddig kukorica-, hibridkukorica- vagy zöldborsó-betakarításra kínált hatékony megoldásokat.

Az „AT” önjáró kijuttató gépcsalád 2024-től a KITE-nél is elérhető, kiváló megoldást nyújtva azon állattartók számára, akiknek fontos a gyors és pontos hígtrágya-kijuttatás kiemelkedő komfort és teljesítmény mellett.

Az önjáró eszközhordozók családja három tagból áll. Az európai TerraGator híg- és szervestrágya-kijuttatók örökségét tovább hordozva, modernizálva, a mai kor precíziós eszközeit felhasználva készült el az AT-széria két tagja 4103 és 5105 típusjelzéssel, míg a harmadik típus, az 5104 a hagyományos alvázú, négykerékhajtású kialakítást kapta.

Az eszközhordozó gépek erejét Scania dízelmotorok biztosítják két elérhető teljesítményszinttel. A kisebb motor, egy 5 hengeres turbódízel erőforrás az AT4103 modellbe került beszerelésre, mely 400 lóerejével biztosítja az adott munkafolyamathoz szükséges teljesítményt, míg a két nagyobb testvérben az erősebb, 6 hengeres motor található, mely 550 lóerős névleges teljesítményre képes.

A hajtáslánc korszerűségét és megbízhatóságát sem bízta a véletlenre a gyártó. A ZF márka már többször bebizonyította, hogy képes a nagy forgatónyomatékot üzembiztosan a hajtáslánc többi elemének biztosítani különböző mezőgazdasági gépekben.

Az „AT” szériában egy fokozatmentes kivitelű ZF ECCOM típus található, mely négy mechanikus tartománnyal rendelkezik, amelyek között a váltás teljesen automatikus.

A nagy nyomatékot figyelembe véve egy dupla áttételű bolygóműves véglehajtás került beszerelésre, mely akkor is képes az erőhatásokat elviselni, ha az önjáró kijuttató valamilyen nagy vonóerőt igénylő munkaeszközt üzemeltet.

A három- és ötkerekes kivitelek esetében a mellső kerék hajtása egy hidromotorral történik. A maximális 70°-os mellső kormányzási szögnek és a hátsó tengelyek kormányozhatóságának köszönhetően a fordulási sugár minimális. A hagyományos négykerekes kivitelek esetében pedig lehetőség van oldalazó kormányzásra is, mellyel nagyobb felületen osztható el a gép tömege.

Az alapfelszereltség részeként elérhető 1050/50 R32 méretű gumiabroncsok hatékonyan csökkentik a nagy össztömegű önjáró gépek talajtömörítő hatását. Az alapfelszereltségen felül természetesen elérhetők különböző méretű, speciális sorközjáró és alacsony nyomású gumiabroncsok is.

Három géptípus három különböző térfogattal rendelkező tartállyal. Az AT4103 16 m3, az AT5104 22 m3, az AT5105 25 m3 tartálykapacitással rendelkezik. A poliuretán tartály feltöltése a feltöltőkar segítségével kevesebb, mint 2 perc.

Az úgynevezett Superload centrifugálszivattyú a szívókar részét képezi, melynek maximális teljesítménye 12 m3/perc. A kar segítségével tartálykocsiból, síktárolóból vagy akár föld alatti tárolóból is képes trágyát a tartályba juttatni.

A felszívásért és kijuttatásért ezen kívül még egy 9 m3/perces Börger lebenyszivattyú felel (opcióban 12 m3/perces is elérhető), melynek fordulatszáma fokozatmentesen állítható, így könnyen változtatható a kijuttatási mennyiség.

Az eltömődések megakadályozásáért egy Vogelsang RotaCut aprítóegység került beszerelésre, melyen minden körülmények között áthalad az anyag. Az egység oldalt került elhelyezésre a könnyű karbantartás és tisztítás érdekében.

A tartály feltöltési szintjéről állandó visszajelzés kapható a fülkében elhelyezkedő monitorról, mely az előre megadott értéket elérve automatikus leállítja a feltöltést, így megakadályozva a nem kívánt túltöltést. A gépen található csövezések átmérője 8” és 10”, melyekben könnyen és eltömődésektől mentesen képes áramlani a hígtrágya.

A kijuttatóeszközök felfogatásáról a hátsó hárompont-függesztés gondoskodik, melyre a megfelelő eszközt kiválasztva képes rétekre, álló állományokba vagy akár tarlóba injektálva kijuttatni a folyékony szerves trágyákat.

Precíziós technológiai megoldások is szintén rendelkezésre állnak. Az „AT” széria automatakormányzás-előkészítéssel rendelkezik, így bármilyen John Deere monitorral és antennával képes a beállított nyomvonalon tartani a berendezést. RTK jelpontossággal sorközjáró kivitelben megvalósítható a sávos alapműveléssel együtt történő pozícionált hígtrágya-lehelyezés is, mely tovább javítja a tápanyagok hasznosulását.

Bővebb információkért keresse területileg illetékes gépértékesítési menedzser kollégánkat!

Bán Máté, kereskedelmet támogató mérnök

Tartja az ütemet a magyar mezőgazdasági pótkocsipiac

2025. május 7. 13:10

Idén eddig összesen 258 mezőgazdasági pótkocsit adtak el, ami 2,4 százalékos plusz éves alapon.

Új DeereNS kombájnok – Digitalizált betakarítás

2025. május 1. 16:10

A John Deere betakarítógépek új modellsorai, a T5/T6, S7 és X9 kombájnok a teljes betakarítási folyamat automatizálását elvégzik.

Letolós vagy láncos? Szervestrágyázás Fliegl módra

2025. április 25. 16:10

A szerves anyag visszapótlásának fontossága az utóbbi években jelentősen megnőtt, melyhez számtalan gyártó kínál eszközöket.

A Hardi AEON permetezőgép Dombiratoson is bizonyít + videó

2025. április 24. 16:10

A Hardi AEON típusú permetezőgéppel kapcsolatos másodéves tapasztalatokról készült gazdainterjú Dombiratoson. A gép beváltotta a hozzá fűzött reményeket.

Ismét egy nagy volumenű megjelenés a KITE Zrt.-től

2021. június 21. 13:51

1000 négyzetméter, 21 gép az állógépbemutatón és 15 gépkapcsolat a technológiai seregszemlén. Ez jellemezte idén számokban a KITE megjelenését a NAK Szántóföldi Napokon, melyet 2021. június 9-10. között rendeztek Mezőfalván. De ahogy az várható volt a mögöttes tartalom sokkal több volt pár számnál.

Ne engedjük, hogy a molykártevők veszélyeztessék a kukoricatermés minőségét!

2023. július 1. 07:41

A kukoricamoly (Ostrinia nubilalis) elleni védekezés hamarosan aktuálissá válik, hiszen az első nemzedék rajzása már elkezdődött.

II. Extrém Talajtani Tábor Nádudvaron

2020. július 28. 10:59

A KITE Zrt. közreműködésével Extrém Talajtani Tábort szervezett Nádudvaron július 21. és 25. között a Miskolci Egyetem Műszaki Földtudományi Kar Földrajz-Geoinformatika Intézete és a Magyar Földrajzi Társaság. A program célja a talajtan társadalmi megbecsültségének emelése és a meglévő csúcstechnológia bölcs alkalmazása.