„Nagy becőszám, 4,3 tonnás üzemi átlag” – Kiváló tapasztalatok az UMBERTO KWS repcével! (Zanat)
Bosits Tamás édesanyjával mintegy 420 hektáron folytat szántóföldi növénytermesztést. A hagyományos kultúrák mellett olajtökkel és a cukorrépával is foglalkoznak. Őszi káposztarepcét 2006-ban vetettek először a Szombathely környéki földjeiken, a növény azóta a vetésforgó szerves részét képezi.
Nem a célokkal, hanem a módszerekkel van probléma
A növényvédelem helyzetét folyamatos kétségek közt tartja az EU, gyors és sokszor indokolatlan hatóanyag-kivonási döntéseivel. E mellé idén tavasszal berobbant a koronavírus-járvány, ami kaotikus szezonkezdést okozott mind a növényvédőszer-gyártók, mind a kereskedők és termelők oldalán. A Növényvédelmi Szövetség képviseli a Magyarországon bejegyzett növényvédőszer-gyártó cégek, illetve képviseleteik szakmai érdekeit, ezért kértük a kialakult helyzet elemzésére az NSZ ügyvezető igazgatóját, Szalkai Gábort.
Növényvédelem a bioszőlész szemével
A biológiai növényvédelem eredményessége szőlőben sokak számára a mai napig megkérdőjelezhető. De a tapasztalat azt mutatja, hogy ilyen technológiai megközelítéssel is nagy sikerrel megóvható a borászati alapanyag. Dobosi Dániel, a szentantalfai Dobosi Pincészet alapítója 2003-ban, 15 ha-ral, pontosabban, biztonsági okokból, annak a felével indult el a biológiai növényvédelem útján.
Koromfekete kombájnok a baranyai repcében
Impozáns látványt nyújtott július első napjaiban az ország egyik legjelentősebb Massey Ferguson felhasználójának számító, Pellérdi Gazdakör Kft. két IDEAL kombájnja, amely a Baranya megyei táblán éppen repcét takarított be.
Jó tanácsok a metszéshez
A kertbarátok zöme már túl van a metszésen, de mi még teszünk egy kísérletet arra, hogy megtámogassuk nézőinket néhány hasznos szakmai tanáccsal ami a koronaalakítást, ültetést illeti...