Növénytermesztés

Egyre nagyobb a kereslet a talaj nélküli termesztéshez használt műanyag csatornák iránt

Agrofórum Online

- A talaj nélküli termesztéshez használt műanyag csatornáink értékesítése növekszik mind Olaszországban, mind külföldön, például Marokkóban, Franciaországban, Spanyolországban, Lengyelországban és Szaúd-Arábiában. Termékeink magas minőségének és képzett csapatunknak köszönhetően az elmúlt évben megerősítettük pozíciónkat a hazai piacon, és nemzetközi ismertséget szereztünk – számolt be Giuseppe, Valerio és Stanislao, vagyis a Caratozzolo fivérek, akik a 4ESSE, egy olyan vállalat tulajdonosai, amely folyamatosan képes az innovációra és arra, hogy teljes körű, magas minőségű megoldásokkal álljon az ügyfelei rendelkezésére.

A csatornáink környezetbarát megoldást jelentenek, mivel teljes egészében polipropilénből készülnek, vagyis a növények nem kötnek meg semmilyen formában fémeket. Nem alakulnak ki algák sem, mivel az áramlás zavartalan. A vascsatornákkal ellentétben a tisztítása is nagyon egyszerű. Az utóbbi időben virágtermesztéssel kapcsolatban is megkerestek minket

– folytatta Valerio.

A talaj nélküli termesztés egy innovatív módszer, amely lehetővé teszi a növények ellenőrzött környezetben történő termesztését, ahol a talajt semleges szubsztrátokkal, például kókuszrosttal helyettesítik.

Műanyag csatornáink alacsonyabb költségekkel, nagyobb hatékonysággal, kisebb környezeti terheléssel büszkélkedhetnek, és garantálják a végtermék magasabb minőségét.

Emellett a szabályozott öntözőrendszer nagyobb pontosságot és egyenletességet garantál a víz és a tápanyagok elosztása során.

Ezeket a szempontokat Alessandro Ciaffei, egy San Cesareo (Róma) mezőgazdasági vállalat munkatársa is megerősítette. Ő április végén kezdi meg az első szamóca betakarítását a 4ESSE csatornákkal felszerelt talaj nélküli növénykultúrákból.

A céggel a Macfrutnál ismerkedtünk meg, és az üvegházunk egy részét a csatornákkal ellátott talaj nélküli kultúrák termesztésére szántuk. Minden méternyi csatorna tíz szamócanövényt szolgál ki. Azért döntöttünk a talaj nélküli kultúrák mellett, hogy megbirkózzunk a munkaerőhiánnyal és a nagyobb kereslettel, ugyanakkor a betakarítás gyorsabbá váljon, kevesebb vizet használjunk, valamint kevesebb energiát és műtrágyát fogyasszunk. Megpróbáljuk elérni, hogy a szamócának ne legyen visszamaradó nyesedéke. Egyelőre az egysoros csatornasor mellett döntöttünk, de a jövőben továbbfejlesztjük a termesztést

– mondta Ciaffei.

Az Azienda agricola Ciaffei a zöldbab termesztését is műanyag csatornákkal kívánja fejleszteni.

Francesco Mari a Mari Serretől ehelyett olyan üvegházakat tervez, ahol a műanyag csatornák a kisebb vízigénynek és a vegyszermentességnek köszönhetően segítik a fenntarthatóságot a környezet szempontjából. A Mari Serre elsősorban a régió kísérleti mezőgazdasági intézeteivel közösen fejleszt projekteket az egészséges és hatékony, környezetkímélő, talaj nélküli termesztés előmozdítása érdekében.

A hidroponikus kultúrákban a 4ESSE csatornák segítenek a vízkészletek hasznosításában és lehetővé teszik a trágyázás hatékonyabb szabályozását

– magyarázta Francesco.

Olyan berendezéseket szállítunk például mezőgazdasági intézeteknek, amelyek négy csatornaszintet tartalmaznak: egy függőleges kultúrát állítunk fel, amely a körfolyamatban lévő összes vizet visszanyeri. Különböző kísérletek folynak, amelyeknek egyetlen célja van: bolygónk megóvása.

A 4 ESSE elérhetőségekkel rendelkezik a szubsztrátumok és a szabályozott öntözőrendszerek beszerzésével kapcsolatban. Emellett nemrégiben külön erre a célra létrehozott egy speciális lapot a weboldalán, ahol a csatornákon és tartozékokon kívül a termékek széles választékát is meg lehet találni. Az új speciális oldalnak köszönhetően az ügyfelek egyszerűen és azonnal hozzáférhetnek a talaj nélküli termesztéshez szükséges összes információhoz és termékhez. Mindez egy újabb lépést jelent vállalat növekedése felé.

Forrás: https://www.hortidaily.com/article/9509189/increasing-demand-for-plastic-ducts-for-soilless-cultivation/

Agrofórum Hírlevél
Iratkozzon fel az Agrofórum hírlevélre!

A feliratkozást követően a rendszer egy megerősítő emailt fog küldeni a megadott email címre. Ha nem érkezne meg a levél, kérjük nézze meg a spam vagy Gmail esetén a Promóciók és az Összes levél mappát.

Ukrán gabonasilókat zárnak be a háború és a rossz időjárás miatt

2024. szeptember 20. 11:10

Az orosz terjeszkedés és az aszályos nyár miatt csökkent a termés, részleges bezárásra kényszerül egy nagy ukrán gabonatermesztő cégcsoport.

Honnan tudjam, hogy megéri köztes növényt vetni a földemen?

2024. szeptember 20. 09:40

A köztesnövény-termesztés többször igényel ráfordítást, míg az előnyök forintban nehezen kimutathatók. Pedig ha végiggondoljuk, nagyon is léteznek.

Mágikus port terítenek szét a skót földeken: megköti a szén-dioxidot és növeli a terméshozamot

2024. szeptember 19. 11:10

A bazalt a légkörből „szippantja el” a szén-dioxidot, és juttatja vissza a talajba, illetve a kőzetmállásnak nevezett folyamaton keresztül a növényi fejlődésre is jó hatással van.

Okos módszerrel hozzák vissza a talaj termékenységét Afrikában

2024. szeptember 18. 14:40

Az EcoNorCam nevű projekt keretében próbálnak cselekedni, ennek fő gerincét a Zai művelési eljárás jelenti.

Új biológiai megoldás a zöld vándorpoloska ellen

2021. augusztus 8. 06:39

A Koppert új biológiai megoldás fejlesztésén dolgozik a Nezara viridula, vagyis zöld vándorpoloska megfékezése érdekében.

Németország: új üvegházi létesítmény a biozöldségek számára

2022. március 5. 08:34

Németországban egy 8000 m²-es F-Clean borítású fedett fóliás üvegházat építettek biozöldségek számára.

Mintaprogram-üvegházat adtak át Sellyén

2022. március 25. 08:34

Ez a kertészeti szakterületet érintő, közel 900 négyzetméteres üvegház beruházás nemcsak az agrárszakképzés versenyképességéhez, de a térség foglalkoztatási rátájához is hozzájárulhat.

A szénről, mint növényi tápelemről ritkán beszélünk - II. rész: a szén-dioxid-trágyázás gyakorlata

2022. március 4. 04:37

Ha szellőztetéssel tartani tudjuk a külső légtér szén-dioxid-szintjét, már csupán azzal 5-15%-os termésnövekedést érhetünk el.