A 25 millió eurós, vagyis 7,8 milliárd forintos befektetésnek köszönhetően 3900 négyzetméteren több mint 100 új berendezés kapott helyet, és 60 új munkahely jött létre.
A Phylaxia több mint 100 éve van jelen Magyarországon. Mára a budapesti campus a globális vakcina-hálózat központjává vált, a Ceva legnagyobb kutató-fejlesztő és gyártóközpontja. A jelenlegi termelés közel 95 %-át exportálják a világ számos országába. A 25 millió eurós, mintegy 7,8 milliárd forintos beruházásnak köszönhetően elkészült új vakcinagyártó üzemben 3900 négyzetméteren több mint 100 új berendezés kapott helyet.
Az automatizált gyártósorok mindegyike a legmodernebb technológiákat alkalmazza. Az új üzem több termékcsoport gyártását teszi lehetővé, egy új technológia kialakítása mellett egyes meglévő termékek antigéngyártás kapacitása megduplázódott, továbbá két új különálló inaktivált antigén előállítását szolgáló laboratórium is kialakításra került.
A Ceva-Phylaxia terjeszkedését nagy részben meghatározta a baromfi vakcinák előállítása, de 2016 végén a cég sertésvakcina kínálatát is bővítette – a legismertebb termék a Circovac. Az elkövetkező két évben a vállalat az említett oltóanyagok gyártásának az új létesítményébe való áthelyezését tervezi, ezzel újraélesztve a sertésvakcinák előállítását az 1912-ben Phylaxia Oltóanyagtermelő Nyrt. néven induló üzemében, ahol az első, sertéspestis elleni szérumot gyártották.
Az új gyártóegység egy részlegében a baromfikeltetőkben használatos modern technológiájú vakcinákat is előállítanak majd, amelyek az egykor a Phylaxia üzemében kutatómunkát végző Marek József Kossuth-díjas állatorvosról elnevezett vírustörzseket tartalmazzák. Az előállításra váró több milliárd adag vakcina által Marek innovációja további globális hatással bírhat, hiszen azokat a világ számtalan országának baromfitermelői alkalmazzák majd.
Az átadáson Nagy István, a Földművelésügyi Minisztérium parlamenti államtitkára úgy fogalmazott, remélhetőleg a most átadott üzem és a cégcsoport kutatási tevékenysége a jövőben is hozzájárul mind a magyar állatállományok egészségügyi státuszának megőrzéséhez, javításához, mind ahhoz, hogy az újabb és újabb kihívásokkal világszinten is hatékonyan tudjuk felvenni a harcot.
(Ceva-Phylaxia)