Így zárt a baromfi-, sertés-, juh-, húsmarha- és tejelő ágazat – Állattenyésztési évértékelő 2019
Az átlagosnál jobb évet zárt a magyar állattenyésztés 2019-ben, ám ez a kijelentés csak összességében állja meg a helyét, az ágazatokat külön-külön vizsgálva sokkal árnyaltabb a kép. A baromfi tekintetében például jól indult az esztendő, a zárás viszont elmaradt a várakozásoktól - és akkor még nem is volt képben a januárban több helyen megjelenő madárinfluenza.
Lesz-e versenyképes agrárium?
Az előzőekben készült, hosszabb lélegzetvételű gabonapiaci elemzésünkhöz hasonlóan most is egy decemberi évértékelő beszélgetéssel indítjuk a 2025-ös évet. Az Agrofórumnak Fórián Zoltán, az Erste Bank vezető agrárszakértője adott interjút.
2024 a lisztharmat éve
A 2024-es év a lisztharmat éve volt a szőlészek életében. A környezeti körülmények, a magas hőmérséklet mind a fertőzés országos terjedésének kedvezett.
#traktorporn Lamborghini
Amikor jobban élvezed a traktorozást, mint bármi mást... Lamborghini Spire-F, Spire és Spark traktorok egy extrém videóban az Auditker Kft.-től.
Hányféle pisztrángfaj él hazánkban?
2024. augusztus 14. 10:40
Talán nincsen még egy olyan halfaj, amely tartása, tenyésztése nagyobb odafigyelést igényelne, mint a pisztrángé. De nem is egy halfajról van szó: hazánkban több pisztrángfaj tenyésztésével is foglalkoznak.
Ezúttal, eltekintve a növénytermesztési témakörtől, tovább bővítjük a hazai állattenyésztés remekeiről szóló videóink körét: fókuszban a pisztrángtenyésztés.
A precíziós nemesítésé a jövő?
A precíziós nemesítést életre hívó körülmények közé sorolhatjuk a klímaváltozás folytán megváltozó termesztési körülmények okozta nehézségeket, a versenyképesség megtartását is. Riportunkban e biotechnológiai metodika kapcsán kérdeztük Prof. Dr. Palkovics Lászlót, a Széchenyi István Egyetem egyetemi tanárát.