Agrárközélet

Szingapúrban a legmagasabb szintű az élelmiszerellátás biztonsága

Agrofórum Online

A koronavírus terjedése miatt egyre fontosabb az élelmiszerellátás biztonsága. Az emberek egyre több tartós élelmiszert halmoznak fel világszerte, ezzel néhol pont a legsebeshetőbb társadalmi rétegek kerülhetnek bajba.

A szupermarketek és élelmiszerüzletek polcai egyre több helyen ürülnek ki teljesen a világban. A nélkülözhetetlen élelmiszerekből sokan táraznak be otthonukban komoly készleteket. Ez a folyamat végső soron a társadalom legsebezhetőbb rétegeinek okozhat hátrányt, hisz ők nem tudnak raktározni, ám amikor szükségük lenne bizonyos alapélelmiszerekre, akkor nem tudnak belőlük vásárolni a hiány miatt. A koronavírus bizony a legtöbb országban próbára teszi az élelmiszerellátási beszállítói láncok biztonságát.

Az Economist Intelligence Unit’s szervezet 2019-ben a szerint rangsorolta az országokat, hogy mennyire biztonságos élelmiszerellátási beszállítás. A Statista által készített térkép négy kategóriába sorolja az országokat ebből a szempontból. A sötétzöld színűek nyújtották a legjobb teljesítményt, ide tartozik többek között Ausztria, Németország, Svájc, Franciaország és az Egyesült Államok is. A világos zöld szín a jó teljesítményt nyújtókat. Magyarország mellett a régióból Szlovákia, Románia, Csehország és Lengyelország is ide tartozik, de Oroszország is ebbe a kategóriába tartozik. A mérsékelt teljesítményű országokat citromsárgával jelölik, ide tartozik számos más ország mellett Ukrajna és India is. A narancssárga szín jelöli azokat az országokat, amelyeknek még javítaniuk kell az élelmiszerellátás biztonságán. Ilyen például Szíria, Venezuela vagy Csád. A szürkével jelölt országokat nem kategorizálták. Összesen 113 ország adatait értékelték ki 34 egyedi mutató alapján. Szempont volt például az élelmiszerek megfizethetősége, elérhetősége és minősége is. Összesen 100 pontot kaphatott egy ország, az éllovas Szingapúr 87,4-re tett szert. Írország és az Egyesült Államok állhatott még fel a dobogóra. Az első nyolcba Svájc, Finnország, Norvégia, Svédország és Kanada fért még be. Hazánk a listán a 34. helyet szerezte meg 72,7 ponttal.

Agrofórum Hírlevél
Iratkozzon fel az Agrofórum hírlevélre!

A feliratkozást követően a rendszer egy megerősítő emailt fog küldeni a megadott email címre. Ha nem érkezne meg a levél, kérjük nézze meg a spam vagy Gmail esetén a Promóciók és az Összes levél mappát.

Megvan a terv, az évtized végére megszüntethető az éhezés

2024. december 18. 16:10

Az éhezés elleni harcban világszerte kulcsszerepet kaphat a mesterséges intelligencia.

Uniós vetőmagrendelet: több jogot akarnak a gazdálkodók

2024. december 18. 13:10

Az uniós vetőmagrendelet módosítása miatt 139 szervezet nyílt levélben követel több jogot a gazdáknak a nemesítésben és forgalmazásban.

Hogyan tudja a gazdaság vezetője a jó alkalmazottat megtartani?

2024. december 15. 12:10

A mezőgazdaságban folyamatosan kevés a munkavállaló. A legtöbb gazdaságban probléma ez. Néhány alapvető módszer a foglalkoztatottak megtartására.

Hogyan lesz a jó zongoraművészből kiváló marketinges?

2024. december 13. 11:40

Ahhoz, hogy maradandót alkoss a munkáddal, ki kell tűnnöd az átlagból, ott kell lennie valami plusznak önmagadból is.

Az élelmiszerárak emelkedése növelte az inflációt

2019. március 17. 04:37

Az élelmiszerárak emelkedése növelte az inflációt februárban, főleg a szezonális élelmiszerek ára emelkedett, a tejtermékek ára viszont csökkent.

Így változott a tojás ára

2023. február 8. 15:24

Több mint kétszeresére nőtt a tojás ára az egy évvel ezelőttihez képest – derül ki az Agrárközgazdasági Intézet (AKI) összesítéséből.

Jelölés nélkül nem tartalmazhatnak „tücsköt, bogarat” az élelmiszerek

2023. február 2. 09:46

Az elmúlt napokban számos megkeresés érkezett a Nébih-hez a rovarokat tartalmazó élelmiszerek kapcsán.

Ötezer rászoruló családnak segített idén az Élelmiszerlavina program

2018. november 9. 05:27

A résztvevő önkormányzatok, civil szervezetek és oktatási intézmények földterületein burgonyát, cukkinit, fejes salátát, káposztát, paradicsomot, paprikát, uborkát, sárgarépát, vöröshagymát, valamint zöldborsót termeltek, amelyet aztán szétosztottak a környéken élő nehéz sorsú családok, idős és beteg emberek körében.