Az Egyesült Államok cukorkészletének felhasználási aránya mind a régi, mind az új termelési évben emelkedett a magasabb behozatal és termelés miatt, míg a várható fogyasztás mennyisége változatlan maradt, az Egyesült Államok Mezőgazdasági Minisztériumának (USDA) adatai szerint.
Havi kereslet-kínálat jelentésben az USDA közölte, hogy a szeptemberben véget érő 2019-20-as termelési évben, a készletek felhasználási aránya 14,5 százalékra emelkedik várhatóan a júniusi 13,4 százalékról. Ez az arány az új terméssel is emelkedett, 12,5 százalékról 13,5 százalékra.
A készlet/felhasználás arányszám, angolul stocks to use ratio fontos mutató az árupiacon. A gazdasági évi zárókészlet gazdasági évi felhasználáshoz viszonyított százalékos aránya, amely felszorozva az év napjainak számával, megmutatja, hogy változatlan felhasználás mellett a tartalékok hány napra lennének elegendőek a következő gazdasági évben.
Amikor ez az arány növekszik, az import igényeknek csökkenniük kell, így a magasabb behozatali kvóták további növekedésének esélye is mérséklődik.
Az USDA kissé növelte az októberben ültetett új termés amerikai cukortermelésére vonatkozó becslését 9,09 millió úgynevezett rövid tonnára, azaz 8,24 millió tonnára, szemben a tavalyi 9 millió rövid tonnával, amely 8,16 millió hagyományos, Európában használatos tonnának felel meg. Az Egyesült Államokban használatos mértékegység a rövid tonna, amely 2000 fontnak, azaz 907,18 kilogrammnak felel meg. Emelte a korábbi termény végkészleteinek adatait is az USDA, így az új termény teljes ellátása 13,92 millió rövid tonnára, azaz 12,63 millió tonnára növekedett a múlt hónap 13,73 millió rövid tonnájáról, ami 12,46 millió Európában használatos tonnát jelent.
Az amerikai agárminisztériuma megőrizte az Egyesült Államok teljes cukorfogyasztására vonatkozó előrejelzéseket mind a korábbi, mind az új termésre vonatkozóan, annak ellenére, hogy néhány elemző szerint a fogyasztás csökkenni fog az éttermek visszafogottabb tevékenysége és tartós zárva tartásai miatt.