A Bayer vezetősége szerint az új termékeknek köszönhetően a társaság eredménye 2024-ig várhatóan megduplázódik.
A tavalyi évben 41,4 milliárd eurós bevételt és részvényenként 3.24 eurós profitot tudott felmutatni a társaság. A tervek szerint 2024-ig a bevétel 43-45 milliárd euróra, az eredmény pedig részvényenként 7-7,5 euróra emelkedne. A Warburg Research elemzője szerint ez egy realisztikus, de egyben konzervatív várakozás a management részéről. A társaság ügyvezetőjének, Werner Baumann-nak eddig nehéz dolga volt meggyőzni a befektetőket, hogy jó ötlet egy fedél alatt tartani a gyógyszeripari, mezőgazdasági, és egészségügyi üzletágakat. A stratégiát eddig meglehetősen beárnyékolta a Monsanto felvásárlása, amit ráadásul sok befektető nem is támogatott. A vezérigazgató 2016-os kinevezése óta 45 százalékot esett az árfolyam, amivel jelenleg ugyanott kereskednek, mint 2007-ben – hívta fel a figyelmet az Erste Befektetési Zrt.
A Bayer árfolyama csütörtökön 3,3 százalékkal a részvényenkénti 52,56 euróig csökkent a frankfurti értéktőzsdén. Az elmúlt egy hónapban 2,6 százalékkal csökkent a kurzus, igaz idén 9,2 százalékos pluszban van az árfolyam.
A Bayer még a Monsanto 2018-as felvásárlásával örökölt meg pereket a Roundup szer kapcsán és a negatív bírósági döntések esetén több tíz milliárd dolláros is lehet a teljes jóvátételként fizetendő összeg. A Roundup legfőbb összetevője a glifozát, amelyet az ENSZ Egészségügyi Világszervezetének (WHO) nemzetközi rákkutató ügynöksége 2015-ben emberre káros és nagy valószínűséggel rákkeltő hatású vegyszernek minősített.
A Bayer a világ egyik vezető agrokémiai termékeket is gyártó vállalata. A cég bevételének mintegy 45 százaléka származik a növénytermesztési üzletágból. Gyomirtó, gombaölő és rovarirtó szereket is gyárt a cég. A Bayer gyógyszeripari szegmenséből származik az árbevétel 41 százaléka, míg 13 százalék étrend-kiegészítőkből. A társaság csaknem 104 ezer embert foglalkoztat világszerte.