Posztumusz Darányi-díjban részesült Kispál Ferenc, Károlyi-díjat vehetett át Balogh Zoltán, Birkás Márta, Jávor András, Keresztes János, Mikó Zoltán, Nagy István a MAGOSZ és a NAK március 5-i rendezvényén.
A Darányi Ignác-díjat háromévente egy, a Károlyi Sándor-díjat évente három személy részére ítéli oda a NAK; az agrárium, az élelmiszeripar, illetve a vidékfejlesztés terén végzett kimagasló tevékenységért. A koronavírus-járvány miatt eddig nem volt lehetőség a 2020-as és a 2021-es díjak átadására, ezért arra most került sor.
Posztumusz Darányi Ignác-díjban részesült Kispál Ferenc, aki a MAGOSZ alelnöke és a NAK Csongrád megyei elnöke volt. Hosszú és eredményes pályafutását mindvégig a magyar gazdák szolgálata jellemezte. A MAGOSZ alelnökeként és Csongrád megyei elnökeként határozottan kiállt a gazdatársak érdekeiért, ahogy tette ugyanezt országgyűlési képviselőként, a MAGOSZ országos választmányának elnökeként és a NAK Csongrád megyei elnökeként is.
Károlyi Sándor-díjban részesült:
Prof. Dr. Birkás Márta, a Magyar Agrár- és Élettudományi Egyetem egyetemi tanára, az Agrofórum szerkesztőbizottságának tagja, lapunk állandó szerzője. Tudományos munkássága középpontjában a talajminőség javítása, valamint a talaj káros hatásokkal szembeni védelme áll. Módszereit több millió hektáron vezették be hazánkban, eredményeit nemzetközi szinten elismerik.
Dr. Nagy István agrárminiszter. A magyar gazdákat, a vidéket, valamint az élelmiszeripar szereplőit a gazdatársadalommal és az azt képviselő szervezetekkel folyamatosan együttműködve, elhivatottan szolgálja, fáradhatatlanul segíti, támogatja. Tevékenységét 2014-2018 között a szaktárca parlamenti államtitkáraként, illetve 2018-tól agrárminiszterként végzi.
Dr. Balogh Zoltán, a NAK Komárom-Esztergom Megyei szervezetének elnöke. Részt vett az Esztergom Városi Gazdakör, valamint a Komárom-Esztergom Megyei Gazdakörök Szövetségének megalakításában. Elnökségi tagja és egyik alelnöke a MAGOSZ-nak. Közreműködött az újjászervezett kamara létrehozásában. Több mint két évtizedes gazdaköri tevékenységének egyik legfontosabb célja a gazdák, a kis- és közepes vállalkozások szövetkezéseinek előmozdítása.
Dr. Jávor András egyetemi tanár. A Debreceni Egyetem professzora, rektori főtanácsadója. Az ENSZ Élelmezési és Mezőgazdasági Szervezete, illetve a párizsi székhelyű Környezetvédelmi Tanács szakértője. Hat éve elnöke a Juh Terméktanácsnak; elnökségi tagja a Nemzeti Agrár-tanácsadási Bizottságnak. Kutató- és oktatómunkáját egész életében annak szentelte, hogy a tudást átadja a gazdák számára. Kezdeményezte és sikerre vitte a határon túli agrároktást és -tanácsadást.
Keresztes János, a Zala Völgye Gazdakör elnöke. 2000-től 2018-as nyugdíjba vonulásáig falugazdászként segítette a mezőgazdaságban dolgozókat, a gazdálkodókat, és mindenkit, aki ezen a területen tevékenykedett. A gazdakörben végzett aktív munkájával tevékenyen részt vett a kamara újjászervezésében.
Dr. Mikó Zoltán, a NAK Választottbíróságának elnöke. Gazdasági, jogi tanácsadással, illetve oktatói tevékenységgel foglalkozik. A Nemzeti Közszolgálati Egyetem címzetes egyetemi docense. A NAK Választottbíróságának elnökeként jelentős mértékben hozzájárult a kamara sikeres működéséhez.