Gépinfo
Gépinfo

Az Audi Q3 Sportback nyerte a szavazását a SUV kategóriában

Agrofórum Online

Az SUV kupé 62 versenytársát megelőzve győzött kategóriájában. Négy további Audi modell szerepelt sikerrel az „auto motor und sport” szakmai magazin versenyén.

Az Audi Q3 Sportback, amely néhány hónappal ezelőtt mutatkozott be, komoly mezőnyben bizonyított a „Best Cars 2020” olvasói szavazás „Kompakt SUV/terepjáró modellek” kategóriában.

Az Audi kitűnő eredményét az A1, az A5 Sportback, az A8 és az e-tron dobogós helyezése teszi teljessé. A népszerű verseny az „auto motor und sport” szaklap szervezésében valósult meg.

„A Q3 Sportback győzelme egy páratlan megerősítés számunkra, különösen mióta tavaly győzedelmeskedtünk a műszaki szempontból igen közeli rokonnak számító Q3 modellel” – nyilatkozta a stuttgarti ünnepélyes díjátadón Marc Lichte, az Audi vezető formatervezője. „Az ügyfelek értékelik a progresszív megjelenésű, kompakt prémium SUV modell koncepcióját” – tette hozzá az Audi vezető formatervezője. „Kupészerű tetővonalának köszönhetően a Q3 Sportback lényegesen hosszabbnak érződik, így válik az Audi Q3 elegáns testvérévé az újdonság.”

Az európai autóipar egyik legfontosabb versenyeként számontartott „Best Cars” olvasói szavazás díjait idén 44. alkalommal osztja ki az „auto motor und sport”. Több, mint 100 000 olvasó választotta ki kedvenceit a tizenegy kategóriában versenyző 387 modell közül. Minden olvasó kategóriánként két szavazatot adhatott le, egyet az összetett győztesre, egyet pedig a legjobb import modellre. A „kompakt SUV/terepjáró modellek” kategóriájában szerepelt a legnépesebb mezőny 63 modellel, azonos létszámú csoport a „nagyméretű SUV modellek” kategóriában jött még össze.

Az Audi Q3 Sportback kategóriájában a szavazatok 11,5 százalékának begyűjtésével diadalmaskodott. További Audi modellek, amelyek dobogós helyen végeztek: az A1 („kompakt modellek” kategória) a második helyen zárt, az A5 Sportback („közepes méretű modellek” kategória), az A8 („luxusautók” kategória) és az e-tron („nagyméretű SUV/terepjáró modellek” kategória) harmadikként zárta a közönségszavazást.

Agrofórum Hírlevél
Iratkozzon fel az Agrofórum hírlevélre!

A feliratkozást követően a rendszer egy megerősítő emailt fog küldeni a megadott email címre. Ha nem érkezne meg a levél, kérjük nézze meg a spam vagy Gmail esetén a Promóciók és az Összes levél mappát.

Elképesztő ütemben fejlődik a Lemken és a Krone közös autonóm gépe

2024. március 27. 08:10

Nem kérdés, hogy az autonóm gépek jelentik a mezőgazdaság jövőjét, egyrészt a nagyobb hatékonyság elérése, másrészt pedig a máris égető munkaerőhiány miatt. Két német nagyágyú, a Lemken és a Krone is összefogott ezen a téren.

A 120 LE-t is megugorja az Iseki eddigi legnagyobb traktora

2024. március 25. 14:10

Nagy nyomatékú, kis fogyasztású Deutz motorral szerelték fel a japán Iseki eddigi legnagyobb traktorát, amely már 120 LE fölötti teljesítményű.

Kisebb pázsitokhoz való robotfűnyírók jelentek meg

2024. március 25. 08:10

A Robomow két új, kisebb gyepfelületre tervezett RKS-modellel bővíti a már sikeres RK-sorozatát.

Ez a Toyota pickup 2,6 millió kilométer után ment nyugdíjba

2024. március 24. 16:10

Tizenhat év alatt hétszer tette meg a Föld és a Hold közötti távolságot egy Toyota pickup az Egyesült Államokban, története azonban nem csak az extrém futásteljesítmény miatt érdekes.

Az augusztus is mínuszos volt a hazai újautó-piacon

2021. szeptember 21. 08:03

Augusztusban 11 523 személyautó és kishaszonjármű kelt el, ez 8,3 százalékos visszaesés tavaly augusztushoz képest.

Tavasszal érkezik az európai piacra a Ford Bronco

2022. december 27. 15:03

A Bronco Európában 2,3 literes turbófeltöltős négyhengeres vagy 2,7 literes V6 benzinmotorral kerül forgalomba.

Ki a szabadba! - Teszt: Kia Sorento 2.2 CRDi GT Line

2019. szeptember 26. 13:40

A Sorento a Kia legnagyobb, hazánkban forgalmazott szabadidőautója. A Sorento meghódította Nyugat-Európát, Amerikát, és nálunk is egyre népszerűbb. Arra voltunk kíváncsiak, hogy miért?

Gépészet Képgaléria

Továbbra is nagy a visszaesés a pick-up-piacon

2022. november 8. 07:37

Az első tíz hónapban a hazai személyautó és kishaszonjármű forgalomba helyezések száma 11 százalékkal csökkent – derült ki a Datahouse adatiból.