Növénytermesztés

UTEC®, a stabilizált karbamid már Magyarországon is elérhető!

EuroChem Agro Hungary Kft.

Az UTEC®, az EuroChem inhibitoros karbamid műtrágyája 2018 novemberétől már Magyarországon is elérhető. Az inhibitoros karbamidnak köszönhetően az UTEC® biztonságot nyújt a termelésben az egyre szélsőségesebb időjárási viszonyokkal szemben.

Büszkén jelentjük be, hogy az UTEC®, az EuroChem inhibitoros karbamidja novembertől már a magyar gazdálkodók számára is elérhető. Az UTEC® műtrágya rugalmas kijuttatást tesz lehetővé. Az egyedülálló technológiát referencia partnereink kitűnő eredményekkel alkalmazták az idei évben is.

A Nyugat Európában már közel egy évtizede forgalomban lévő műtrágya gyártását hazánkban is megkezdtük. Kelet-Magyarországi partnereinknek tartott szakmai előadáson október 17-én Angelo Niculescu (az EuroChem Közép-és Kelet Európai szakmai vezetője) ismertette az UTEC® műtrágya termesztési és gazdasági előnyeit.

„Egy általános karbamid műtrágya bemosó csapadék vagy bedolgozás hiányában a kijuttatás napján elkezd átalakulni ammóniummá, majd gáz alakban (NH3) elillan. A nitrogén vesztesége naponta akár 20% is lehet.

 Az EuroChem kifejlesztette az UTEC®-et, amely hetekkel késlelteti a karbamid átalakulását!

 Ez lehetővé teszi a talajfelszínre való kijuttatást, gáz alakú (NH3) nitrogén veszteség nélkül. A műtrágyaszórás időzítése így kevésbé függ az időjárási szélsőségektől, könnyebben tervezhető a fejtrágyázás, jobban hasznosul a nitrogén hatóanyag és javul a megtérülés.” – mondta Angelo Niculescu.

Agrofórum Hírlevél
Iratkozzon fel az Agrofórum hírlevélre!

A feliratkozást követően a rendszer egy megerősítő emailt fog küldeni a megadott email címre. Ha nem érkezne meg a levél, kérjük nézze meg a spam vagy Gmail esetén a Promóciók és az Összes levél mappát.

Ismét segíti a kukoricatermelőket a legjobb hibridek kiválasztásában a GOSZ-VSZT-NAK

2025. február 2. 14:10

A GOSZ-NAK-VSZT országos kukorica fajtakísérletei 2025-ös évben is folytatódnak. Tavaly ősz óta folyamatban van 8 helyszínen az őszi búza, valamint 6 helyszínen az őszi káposztarepce fajtakísérlet.

Tippek a növénytermesztés inputköltségeinek csökkentésére

2025. február 2. 08:10

Növénytermesztési szaktanácsadók ötletei arra, hogyan növelhető a termesztés bevétele. Avagy lehetőleg kerüljük a pénzköltést, de ne mindenáron.

Kína újabb génszerkesztett növényeket hagyott jóvá

2025. január 31. 09:40

17 új GMO fajtát hagytak jóvá, ami várhatóan ellenállóbb, tehát nagyobb termőképességű, kisebb inputanyagigényű növényeket jelent.

Ha hiányosan kelt a kukorica: hogyan találjuk meg az okát?

2025. január 30. 11:10

A termelők sokszor maguk sem értik, hogy mi okozza a kukoricaállományukban a hiányos, foltos kelést. Pedig kis keresgéléssel feltárhatók az okok.

Méreg vagy növényi tápanyag? - A klór élettani hatásairól zöldségtermesztőknek

2021. október 11. 06:36

A növények a klórt a foszfor- és a szulfátionoknál is gyorsabban képesek felvenni a talajból, ha élettanilag erre szükségük van.

Hogyan veszik fel a növények a tápanyagokat?

2024. szeptember 20. 16:10

Bár a műtrágyákról, tápoldatokról sokat hallunk, talán nem mindenki tudja, hogy mit és hogyan „esznek” a növények. Pedig akár éhen is halhatnak!

Lehetséges egy kisgazdaságban saját műtrágyát előállítani?

2025. február 3. 09:40

A válasz egyértelmű igen, bár a német gazdának jól jön a biogázüzemben keletkező fermentációs maradék. Így lesz a hulladékból értékes műtrágya.

Több műtrágyát vásároltak a gazdák, de azt olcsóbban

2018. március 9. 10:50

Az Agrárgazdasági Kutató Intézet közzétette legfrissebb statisztikai jelentését, amely a 2017-es műtrágya-értékesítést elemzi.