Növényvédelem

Házi trükkök – sérült szobanövényekhez

Agrofórum Online

Amióta világ a világ, az emberek mindig kitalálnak különféle trükköket, amitől szebb lesz a termésük, jobban nő a növényük, gyommentesebb lesz a füvük – függetlenül attól, hogy az ötlet első blikkre ésszerűnek tűnik-e vagy sem.

Gondolunk itt a sörös növény lemosásra vagy a burgonyába szúrt növénycsíráztatásra, hogy csak a legnépszerűbbeket soroljuk fel. Most azonban a közösségi oldalakon nézettségi rekordokat dönget a fahéj – méghozzá nem is akárhogy – mint a sérült növényeket regeneráló „gyógyír”.

Igen, leírva furcsán hangzik, hát még a „hack”, ahogy bemutatják egy videón keresztül, hogy a sérült növény hajtását miként kell vízzel, majd fahéjjal beecsetelni (amely ez esetben úgy működik, mint egy sebhintőpor), majd gyorsított felvétel segítségével nézhetjük meg, miként forrnak össze a gondosan „sínbe rakott” növényi szövetek. 

Hogy van-e trükk a felvételben vagy nincs, mindenki döntse el maga, ahogy azt is, hogy vajon a sérült növény megfelelően stabilizálva vajon magától is regenerálódott volna, vagy valóban a fahéj miatt gyógyult meg ilyen csodásan.

Ha mégis működik, akkor ez egy remek módszer lehet, hogy a jövés-menés, pakolás vagy bármilyen külső hatás által bekövetkező növényi sérüléseket gyorsan kezelésbe vegyük, ahelyett hogy évek alatt megnőtt ágakat dobnánk kukába.

A másik „hack” az aloé levágott levelének nedvét használja arra, hogy a belemártott szobafutóka hajtását gyors növekedésre bírja. Az ily módon „elindított” növények ugyanis a kommentelők szerint sokkal sebesebb ütemben hoznak gyökereket, mint a hagyományos módon elindított társaik. Mivel természetes módszerekről van szó, meglehet, érdemes kipróbálni őket, hátha valóban működnek és nekünk is hasznunkra válnak. 

A szóban forgó videó itt nézhető meg: KATTINTSON!

(Fotó: kaboompics/Pixabay)

Agrofórum Hírlevél
Iratkozzon fel az Agrofórum hírlevélre!

A feliratkozást követően a rendszer egy megerősítő emailt fog küldeni a megadott email címre. Ha nem érkezne meg a levél, kérjük nézze meg a spam vagy Gmail esetén a Promóciók és az Összes levél mappát.

Bővül a megfigyelő hálózat: pontosabb növényvédelmi előrejelzés

2025. április 3. 13:10

Tovább bővült a Nemzeti Agrárgazdasági Kamara (NAK) országos megfigyelő hálózata, amely a kártevők elleni hatékony védekezést segíti.

Kérdőív a növényvédelemről - ossza meg tapasztalatait!

2025. március 30. 08:10

Egy most induló országos kérdőív a hazai kiskert-tulajdonosok és mezőgazdasági termelők növényvédelmi szokásait térképezi fel.

Bővül a drónnal kijuttatható növényvédő szerek köre

2025. március 27. 14:10

Már egy gombaölő szer is kijuttatható Magyarországon pilóta nélküli légi járművel. Engedélyt kapott az Amistar Sun 325 SC.

Növényvédelmi drónpilótaképzés: egyre nagyobb az érdeklődés

2025. március 23. 08:10

Egyre népszerűbb a Magyar Agrár- és Élettudományi Egyetem (MATE) és az ABZ Drone Kft. közös növényvédelmi drónpilótaképzése.

Hogyan mentsük meg a túlöntözött szobanövényünket?

2023. július 29. 06:40

Nyáron hajlamosak vagyunk jobban “figyelni” a szobanövények vízellátására is. Ez abban nyilvánul meg általában, hogy nagyobb mennyiséget zúdítunk rájuk, esetleg gyakrabban is - viszont könnyű túlzásba vinni az öntözést, ami miatt a túl sok vízre érzékeny növények el is pusztulhatnak. Hogyan akadályozhatjuk ezt meg?

Szobanövények, amelyek elviselik a tűző napfényt

2025. február 15. 16:10

Bármilyen meglepő, a legnépszerűbb szobanövények némelyike bizony kifejezetten szereti az erősebb napfényt.

Hogyan használjuk a komposztot a kertben tavasszal?

2023. április 3. 05:38

Az a tapasztalatom, hogy sokan nem tudják a komposztot igazán jól használni. Nézzük sorra, mire is jó a komposzt, és hogyan célszerű alkalmazni!

Mit tehetünk a szobanövények téli levélhullása ellen?

2023. január 28. 13:34

A téli időszakban miért sárgulnak meg és hullanak le gyakrabban szobanövényeim levelei? Mit tehetnék ellene?