A 2019/2020 pénzügyi év (2019.08.01.- 2020.07.31.) viszonylagos jó indulása után a Covid-19 eseményei minden üzleti tevékenységre rányomták bélyegüket. A Krone Group nemzetközi lehetőségeit ezen felül a Brexit tárgyalások és protekcionista import korlátozások is kedvezőtlenül befolyásolták.
A mezőgépgyártási divizió mindezek ellenére folytatta növekedését, viszont a közúti jármű diviziónál visszaesés volt tapasztalható. Az elmúlt üzleti évben a Krone Group így is 1,9 milliárd eurós forgalmat ért el (az előző év forgalma 2,2 milliárd euró volt). A hazai áruforgalom 29,3 %-át a mezőgép, míg 66,8 %-át a közúti jármű divizió adta. A forgalom nagyobb részét viszont a külföldi eladások hozták: hazai forgalom 29,3 % (előző évben 30,9%), export tevékenység 70,7 % (előző évben 69,1%). Mindezeket az eredményeket a Krone Group 5375 alkalmazottal érte el, ami kismértékű növekedést jelent (előző évben 5292). Ebbe a létszámba beletartozik a 293 fő ipari tanuló is (270 az előtő évben).
Beruházás a jövőbe
A jövő mennyiségi és minőségi növekedésének megalapozása céljából a Krone komoly beruházásokat folytatott szinte minden üzemében, a digitalizáció, az automatizáció, a telemetria és a hálózatos üzemeltetés megvalósítása érdekében. A Lingeni új validációs központ 2020 nyarán megkezdte működését. A Future Lab néven futó tesztközpontban high-tech eljárásokkal vizsgálják a részegységek élettartamát, minőségét, funkcionalitását annak érdekében, hogy meghatározzák azok gyártmányminőségre gyakorolt hatását. A központban felépítettek egy 1,2km hosszúságú tesztpályát is az önműködő járművek vizsgálatára.
Bernard Krone a Krone Holding Supervisory Board elnöke a csoport működését a következőkkel jellemezte:
a járvány felhívta a figyelmet a gazdaságot meghatározó szektorok fontosságára. A mezőgazdaság és a szállítás egyértelműen ezek közé tartozik.
Ha visszatekintünk a 2019/2020 pénzügyi évre azt láthatjuk, hogy a Krone növelte piaci részesedését az általa művelt területeken. A mezőgép eladások elérték a 732 millió eurót, míg a közúti járművek piacán 1,16 milliárd eurót teljesítettünk, ami azt jelenti, hogy a Krone Group 1,9 milliárd eurós eredményt ért el. Figyelemnbe véve a járvány, a klímaváltozás, a gazdasági és politikai kihívásokat, úgy gondljuk, hogy a megelőző év szintjének teljesítése jó alapokat ad a jövő terveinek megvalósításához. Úgy gondoljuk, hogy a Krone Group hosszútávon képes lesz a feljődés két fő trendjének megfelelni. A Föld népessége 2050-ben várhatóan eléri a 10 milliárd főt, akiknek élelmiszer-ellátásához szükség lesz a legmodernebb mezőgazdasági gépekre éppúgy, mint a hatékony logisztikai hálózatra. Ezek alapján optimistán tekinthetünk a jövőbe.
KRONE közúti járművek
A gazdaság 2020 eleji erősődését a Covid-19 járvány kitörése leblokkolta, amely a közúti járművek iránti igényt is negatívan befolyásolta. Annak ellenére, hogy a Krone erősítette európai piaci részesedését, az eladások mégis 24,2 %-kal csökkentek, ami 1,1 milliárd eurót jelent, az előző év 1,5 millárdos forgalmához képest. A német piac maradt a legerősebb, ami 32% részesedést jelent (372,7 millió euró szemben a korábbi 495,1 millió euróval). A külföldi eladások 793,6 millió euró értéke komoly visszaesést mutat az előző év 1,04 milliárdos forgalmához képest. A forgalom csökkenés viszont nem volt jelentős a nyugat-európai (43,3 % vs. 43,9 %) piacokon, sőt némi növekedés volt tapasztalható Kelet-Európában (18,9% vs. 17,7%).
A Krone modernizációs és automatizációs programiokat indított. A Herzlake üzemben, ahol a Dry Liner és konténer (kamion felépítmény) szériák készülnek, automatizálták az összeszerelősorokat. A konténergyártósor robotizációja már közel áll a befejezéshez. A Dinklage telephelyen üzembe állított új hegesztőgéppel a kapacitás több mint 100.000 tengely/év-re növekszik.
Krone mezőgépek
A 2019/2020 pénzügyi évben a takarmány-betakarító gépek iránti kereslet 3%-kal csökkent. A Krone a kedvezőtlen körülmények ellenére minden kategóriában az átlagot meghaladó növekedésre volt képes. Az eladások 34,2 millió euróval növekedtek és az előző évi 697,8 milliós összforgalmat meghaladó 731,9 millió eurós csúcsot értek el. A forgalom megoszlása: német piac 25,1 % (előző év 28,0 %), Nyugat-Európa 15,2 % (előző év 35,6 %), Kelet-Európa 8,4 % (előző év 8,9 %), Észak-Amerika 15,2 % (előző év 15,9 %), egyéb piac 15,1 % (előző év 11,7 %).
A flexibilitás, a produktivitás és a gyártási minőség növelése érdekében a Spellében lévő gyárában a Krone komoly beruházást hajtott végre a gyártási technológia fejlesztésében (pl. robot támogatású CNC gépek). Ezen felül fejlesztették a bejövő anyagok és az összeszerelő sorok logisztikáját. A gyártás fejlesztés mellett a gyártmányok digitalizációjára is fókuszálnak, annak érdekében, hogy új megoldások segítségével optimalizálják a gépeik minőségét. Mindezeken túlmenően a Krone bővítette portfólióját a lejtős területekre alkalmas gépeivel, új hengeres bálacsomagolóval és a BigPack hasáb bálázók új generációjával.