Gépészet
Fizetett tartalom

JDLink™ modulok a John Deere-on túl

KITE Zrt.

A JDLink™ már több mint 10 éve biztosítja a John Deere gépek adatainak elérhetőségét.

Az első MTG vezérlőegységet 2011-ben mutatta be a gyártó, azóta folyamatosan bővülő szolgáltatások köre épül a modul biztosította kapcsolatra (gondoljunk csak a távoli kijelző elérésére, az Expert Alert riasztásokra vagy a dokumentációs adatok folyamatos szinkronizálására a John Deere Műveletközpontjával – hogy csak néhány példát kiemeljünk).

Egy gép CAN kommunikációs csatornájára kapcsolódva képes a rendszer az üzemeltetés paramétereit is rögzíteni, az egyes funkciók (a gépekbe épített automatizálási lehetőségek) használatáról információt szolgáltatni. Így pontos, rögzített adatok alapján hozhatunk döntéseket, növelve ezzel a gép kihasználtságát, a munkavégzés hatékonyságát.

De mi a helyzet akkor, ha az üzemeltetett gépflottában más gyártó gépei is működnek? Csak úgy lehet teljes a kép, ha minden szereplőről a legteljesebb információ áll rendelkezésünkre.

Arra már a kezdetek óta van lehetőség, hogy az MTG vezérlőegységet más gyártó gépeibe szerelve, a modul saját GPS antennájának segítségével követni tudjuk az eszköz mozgását, illetve a be- és kikapcsolt állapotát.

Arra szintén volt eddig is lehetőség, hogy az ilyen gépekben üzemeltetett GreenStar kijelzővel összekapcsolva a modult a dokumentációs adatok adatfelhőbe való automatikus továbbítását biztosítsuk. Azonban idegen gépek üzemeltetési adatait eddig nem érhette el a John Deere MTG vezérlőegysége.

A 2023-ban megjelent új JDLink™ R és annak költséghatékony alternatívája, a JDLink™ M modem, azon túl, hogy illeszkednek és képesek kihasználni a telekommunikációs technológia fejlődéséből adódó lehetőségeket, ha csatlakoztathatók más gyártó CAN adatcsatornájára, arról bizonyos szabványos formátumú adatokat képesek kinyerni és feldolgozni.

Az adatok köre gyártótól függően változó, akár 14 paraméter rögzítése is lehetséges. Ilyenek például a motorfordulatszám, motorterhelés, hűtőfolyadék-hőmérséklet, üzemanyag-fogyasztás, elhasznált üzemanyag, DEF szint, üzemanyagszint, hátsó és mellső TLT fordulatszáma. A kinyerhető információk köre nagymértékben függhet a gép gyártójától, típusától, sőt még a gép évjáratától is!

A JDLink™ M modem – azon túl, hogy kedvezőbb árú, mint a nagytestvér R modem – a beépített GPS és GPRS antennájának köszönhetően egyszerűbb telepíthetőséget biztosít. A tápfeszültség és a CAN busz csatlakoztatásán túl nem igényel egyéb beállítást, akár 15 perc alatt is elhelyezhető egy gépben.

Terjessze ki rálátását a teljes gépflottájára, növelje az üzemeltetés hatékonyságát pontosan rögzített adatok alapján! Keresse a KITE Zrt. munkatársait a támogatott géptípusok és az azokból elérhető adatok kérdésével!

Benkő Lajos
központi vevőszolgálati mérnök

Nagy tömeghez extratartós gumiabroncsot

2024. december 16. 16:10

Legelőször az Alliance VF750/50R26, VF650/65R38 és VF620/70R46 méretek lesznek azonnali hatállyal elérhetők.

Terepre tervezve: újdonság érkezett a John Deere-től

2024. december 12. 16:10

Számos feladat végrehajtása hatékonyabbá válik az új Gator XUV 875M géppel, amely mostantól nagyobb rakodókapacitást, több kényelmet kínál.

Jön az AGROmashEXPO 2025!

2024. december 12. 12:40

2025-ben ismét megnyitja kapuit hazánk legjelentősebb mezőgazdasági eseménye, a 43. AGROmashEXPO kiállítás és vásár.

Megújult szervizháttér az AGRI CS Magyarországnál

2024. december 11. 10:40

A Case IH kizárólagos magyar márkakereskedőjeként az AGRI CS Magyarország Kft. számos jelentős átalakulással fut neki 2025-nek.

Optimális vetés talajszkenner alkalmazásával

2018. március 20. 06:47

A SmartFirmer képes felmérni és térképezni a talaj szervesanyag- és nedvességtartalmát, valamint a növényi maradványok mennyiségét.

Sertéstenyésztés - magasabb szintre kell lépni

2021. március 3. 08:36

A Bonafarm Csoporthoz tartozó Bóly Zrt., a Magyar Agrár- és Élettudományi Egyetem Kaposvári Campusának (jogelőd Kaposvári Egyetem) és a Debreceni Egyetem konzorciuma egy jelentős, 4 éven átívelő növénytermesztési és takarmánygyártási, valamint -felhasználási kutatás-fejlesztési projektet indított 2016 őszén, amit a Széchenyi 2020 Program keretében, az Európai Unió és Magyarország Kormánya társfinanszírozásával – 1,935 milliárd forint vissza nem térítendő támogatással – valósított meg. A projekt legfontosabb eredményeiről Krzyzewsky Nórával, a Bonafarm Csoport minőségirányítási és kutatásfejlesztési igazgatójával, egyben a projekt vezetőjével, Tossenberger Jánossal, a projekt szakmai vezetőjével, Dobos Attilával, a Debreceni Egyetem AKIT DTTI Agrometeorológiai és Agroökológiai Monitoring Központ vezetőjével és Tenke Jánossal, a Bóly Zrt. sertéságazati takarmányozási vezetőjével beszélgettünk.

Megtudtuk, mi alapján választanak robotpilóta rendszert az eredményes gazdálkodók!

2019. március 4. 08:48

A robotpilóta rendszer nem kis beruházás, melyet hosszas döntés előkészítés előz meg. Szembe kell állítani a rendszerrel elérhető hasznot, előnyöket a beruházás költségével és a mérlegnek mindig a jó irányba kell billennie!

Tíz évnyi munka megkoronázása

2021. augusztus 27. 08:24

A KITE Zrt. Precíziós Gazdálkodási Rendszere (PGR) idén márciusban nyerte el a Magyar Innovációs Szövetség elismerését, az ünnepélyes díjátadásra viszont csak a napokban került sor a Pesti Vigadó Dísztermében megrendezett eseményen.