Hogyan lehet a korallvirágot újra virágoztatni?

Agrofórum Online

Ajándékba kaptam egy korallvirágot korábban. Hogyan lehet ezt a növényt újra virágoztatni?

Aki válaszol:
Dr. Csorba Virág kertészmérnök, növényorvos

Kedves Kérdező!

Korallvirágnak hazánkban általában a Kalanchoe blossfeldiana-t nevezik, de az adott családba több olyan növényfaj is tartozik, melyek szintén korallvirág néven vannak jelen a köztudatban. A korallvirág egy húsos levéllel rendelkező, pozsgás dísznövényfajunk, mely díszítőértékét színes viráginak köszönheti. Virágai akár élénkpiros, rózsaszín, narancssárga, sárga, de még fehér megjelenésűek is lehetnek. A kedves kis dísznövény nagy igényekkel nem rendelkezik, viszont sokunk otthonában találhatók meg már elvirágzott, sokszor meg is nyúlt, elhajló hajtásrendszerű példányai. Nem árt ezért tudnunk arról, hogy milyen körülmények is optimálisak számára a nevelése során, valamint milyen körülményeknek kell teljesülniük ahhoz, hogy virágaival is megajándékozzon minket.

A növényt minden esetben napos körülmények közé helyezzük, így a tűző napot és árnyékos helyeket tartása során lehetőleg kerüljük. Elegendő napfény hiányában gyakran tapasztalható meg a növények megnyúlása, cserépből való kidőlése is, amit metszésével érdemes orvosolni. A melegebb hónapokban akár kerti körülmények között is nevelhetjük, viszont a hideg közeledtével már fűtött helyen való tartásáról szükséges gondoskodnunk. Hőmérséklet szempontjából télen a 18 Celsius-fok tekinthető számára megfelelőnek, a 20 foknál magasabb és 12 foknál alacsonyabb hőmérsékletet lehetőleg kerüljük el. A korallvirág pozsgás növényfaj, így csak mérsékelten öntözzük, a felesleges víz elfolyását mindenképp lyukakkal ellátott edénnyel biztosítsuk! A téli időszakban minél hűvösebb körülmények között tartjuk, annál ritkábban és kevesebbet öntözzük.

A virágzáshoz, a megfelelő környezeti körülmények biztosítása és az öntözés mellett, tápanyagokkal is érdemes ellátnunk, melyet tápoldat formájában juttassunk ki számára legalább havonta egy alkalommal! A növény virágrügyeinek képződése csak akkor következik be, ha számára megfelelő ideig van biztosítva sötétség. Ez azt jelenti, hogy legalább 12-14 óra fénymentességre van szüksége a növénynek, kb. 6 hét időtartamig, mely arra serkenti, hogy virágzásnak induljon. A vállalkozó kedvűek akár sötét helyen való tartással, vagy takarással egyaránt biztosíthatják a növény számára naponta szükséges fénytelen körülményeket.    

A tuja őszi gondozása: ne mulasszuk el az öntözést sem!

2024. október 3. 14:40

Az őszi időszakban a tujákat alaposan meg kell öntözni, hogy elegendő nedvességet raktározzanak el a gyökerek.

5 kora tavaszi teendő a kertben

2019. március 1. 04:48

A szürke téli hónapok után igazi felüdülést jelentenek az első meleg napok. Tavasszal ébredezik a természet és vele együtt bennünk is a vágy, hogy minél több időt töltsünk a szabadban. A kerttulajdonosoknak van is rá okuk, hiszen a tavaszi kertben bőven akad feladat.

Miből legyen sövény? I. rész – lombhullató, pompásan virágzó sövénynövények

2019. június 22. 04:36

Milyen lombhullató, feltűnő virágzatot nevelő növényfajok alkalmasak sövény telepítéséhez is? Melyek a legnépszerűbbek közülük? Hogyan gondozzuk az egyes sövénynövény-fajokat?

Teleltetésre fel! III. rész – a muskátli, az encián, a kínai hibiszkusz és a murvafürt megfelelő téli védelme

2019. november 29. 04:36

Idén december első hete meghozza a fagyokat: a jövő hét éjszakáin országszerte mérhetünk -1, vagy akár -3 ℃-ot is. Nem késlekedhetünk tovább, ez a hétvége az utolsó időpont, hogy védett helyre vigyük a fagyérzékeny növényeinket. Mi a teendőnk az enciánbokorral, a murvafürttel, a kínai hibiszkusszal és a muskátlival?