Agrárgazdaság

MATE: a legmodernebb dróntechnológiákat integrálják a mezőgazdaságban

MATE

Kihelyezett innovációs műhelyt alapított a MATE Szent István Biztonságkutató Központja az ABZ Drone Kft. szentendrei központjában. A két fél érdekei közösek, hiszen a legújabb dróntechnológiák szerepe az agráriumban és a biztonságpolitikában egyaránt kiemelkedő.

Az ABZ Drone Kft. legfőbb célja, hogy a legmodernebb dróntechnológiákat a lehető leghatékonyabban integrálni tudják mind a mezőgazdaságba, mind az építőiparba, mind a védelmi ágazat számára. Ehhez nemcsak magát az eszközt biztosítják a magyar cégeknek és gazdálkodóknak, hanem kimagasló tudású oktatóikkal annak használatát és az engedélyeztetéshez kapcsolódó jogi tudnivalókat is megtanítják, sőt teljeskörű szervízhálózatot is üzemeltetnek. Török Gyula tulajdonos vezérigazgató az egyeztetésen kiemelte, hogy speciális igények esetén akár egyedi fejlesztéseket is biztosítanak, a hobbi felhasználástól egészen a profi technológiák bevezetéséig.

Mint azt Dr. Gyuricza Csaba rektor az együttműködési megállapodás aláírásán hangsúlyozta,

a mezőgazdasági drónok felhasználása a következő években még további lendületet kaphat, tehát egyre nagyobb igény lesz a biztonságos működtetésükhöz szükséges szaktudásra is.

Fotó: MATE

Éppen ezért a MATE megújult képzési tematikával és gyakorlatorientált kurzusokkal indít idén ősztől precíziós mezőgazdasági szakmérnöki szakirányú továbbképzést, melyhez az ABZ Drone szakértőinek aktív közreműködésére is számít.

Mint az egyeztetésen elhangzott, a Szent István Biztonságkutató Központ minden olyan területet kutat, amely valamilyen szakmai vagy tudományos szempontból kapcsolódik a biztonsághoz vagy érinti azt. Az ABZ Drone Kft. fejlesztései maximálisan illeszkednek ehhez a törekvéshez, hiszen a legmodernebb drónok szerepe a mezőgazdaságban és a biztonságpolitikában egyaránt kiemelkedő.

Agrofórum Hírlevél
Iratkozzon fel az Agrofórum hírlevélre!

A feliratkozást követően a rendszer egy megerősítő emailt fog küldeni a megadott email címre. Ha nem érkezne meg a levél, kérjük nézze meg a spam vagy Gmail esetén a Promóciók és az Összes levél mappát.

Fegyverszállításra használhatják a fekete-tengeri agrárfolyosót?

2024. november 17. 16:10

Az ukrán fekete-tengeri kikötők elleni orosz támadások hat polgári hajót és gabona-infrastruktúrát károsítottak meg szeptember 1. óta.

Történelmi csúcson a vaj és a tejszín ára az EU-ban

2024. november 15. 11:10

Az Európai Unióban a tejtermékek, különösen a vaj és a tejszín ára új rekordokat ért el. A tejszínt most történelmi, 10 155 eurós tonnánkénti áron lehet kapni.

Rekordmagas marhahúsárak, tovább szűkülő kínálat az EU-ban

2024. november 14. 16:10

Az EU marhahús-előállítása és az állomány 2024-ben és 2025-ben tovább csökken. Az árak ugyan magasak – más a probléma.

Közel a mezőgépipar kilábalása? Szépen menetel a Case, Steyr és New Holland márkák tulajdonosa

2024. november 11. 14:40

A Case, Steyr és New Holland márkákkal fémjelzett globális traktorgyártó CNH Industrial NV árfolyama 10,1 százalékkal ment feljebb.

„Nem állunk meg a mezőgazdaságnál” – Nagy sikere volt a magyar drónfejlesztésnek Németországban

2023. február 24. 14:45

A szakemberek szerint a drónfejlesztést további technológiai sikertörténetek követhetik az egyetem tudományos innovációira alapozva.

Miért invesztál a világ legnagyobb sörgyártója a mezőgazdasági technikába?

2020. június 30. 09:11

Az AB InBev a világ legnagyobb sörgyártója komolyan veszi a minőségi alapanyag-felhasználást, ezért 13 ország sörárpa termesztőivel tart szoros kapcsolatot, a fenntartható termesztéstechnológia segítése érdekében.

Drónokban rejlő lehetőségek: alkalmazások és azok feltételei az agráriumban

2024. április 9. 05:40

Ma már elmondható, hogy a jogi, hatósági szabályozás beérte a gyors technológiai fejlődést, így lehetővé vált nemcsak a szabályozott és biztonságos civil-, illetve hobbifelhasználás, hanem a jogszerű munkavégzés, szolgáltatás is ezekkel az eszközökkel.

Három gazda tesztelte a drónos vetést – és meglepődtek!

2023. augusztus 11. 11:10

A talajkontaktus hiánya, a vetőmagok területi eloszlásának egyenetlensége, a magas költségek, no és az előre a nem látható ráfordítások – a mezőgazdasági drónokkal végzett vetés számos előítéletet szül.