Tápanyag-utánpótlás
Fizetett tartalom

„Ne csak tudd a jót, hanem tedd is”

YARA

Örökérvényű szólásmondás. Az „ilyet én még nem láttam” évjáratok sorozata, az elszabadult inputárak egy dologra mindenképpen rákényszerítenek bennünket gazdálkodásunk során, ezt pedig úgy hívják: hatékonyság. Az alapműveléstől a betakarításig tartó idővonalon évről évre szűkül az a szegmens, amelybe beleszólásunk van. Ahol nem mi nyomjuk meg a gombot, azon kár rágódnunk. Ahol viszont nálunk a döntés joga, akkor azt hozzuk meg felelősséggel. A Yara közel 120 éves tapasztalatával segít ebben a hatékonyságnövelésben Önnek is, mind a precíziós szolgáltatások, mind a növényi igényhez alkalmazkodó termékpaletta útján. Mutatom, hogyan.

Az Atfarm a Yara által kifejlesztett digitális eszköz, amellyel idősoros műholdfelvételek alapján nyomon követjük növényállományainak fejlettségi állapotát, és változtatható dózisú N-műtrágya kijuttatási térképet készíthetünk el, mindezt ingyenesen! Ehhez látogassunk el az at.farm internetes oldalra, ahol egy egyszerű regisztrációval hozzuk létre a saját felhasználói fiókunkat. Belépést követően egy Google Earth alapú felületet látunk, ahol néhány kattintás után felvihetjük saját tábláink körvonalait. Mentés után (2 évre visszamenőleg!) vizsgálhatjuk a kiválasztott táblánk vegetációs aktivitását az NDVI alapú biomassza térképen. 3-5 naponta frissülő felvételeken idősorosan látjuk „fentről” a tábláinkat, és egy színskála segítségével beazonosíthatjuk, mely táblarészeink produktívabbak, melyek kevésbé, adott naptári napon. Ezek az eltérő terméspotenciált magában hordozó zónák lesznek majd a differenciált műtrágyakijuttatás alapjai. Következő lépésként csak ki kell választanunk a műtrágyázni kívánt táblánkat, a felhasználni kívánt N-fejtrágya típusát, tervezett dózisát, az állományunk aktuális fenofázisát (BBCH) és a fenofázishoz tartozó biomassza-térképet. A Yara N-Sensor algoritmusának felhasználásával az Atfarm elkészíti számunkra az adott tábla differenciált N-műtrágyázási térképét. A mérlegsúlyos műtrágyaszórót a monitorjába exportált térkép, mint kijuttatási file, GPS antennajelek alapján, változtatható dózissal vezérli. A térképen minden egyes pixel nagysága 20×20 m-es, és az Atfarm minden egyes pixel mögé egy adott hatóanyagmennyiséget kalkulál nekünk, ezáltal egy jóval precízebb, pontosabb és környezetkímélőbb tápanyagutánpótlási gyakorlatot valósíthatunk meg.

Évről évre visszaigazolódik: a stresszoldást, a stressztompítást be kell építeni a technológiánkba. Nem kísérletezgetve, s nem tűzoltómunkával. Bevált, megbízható, növényspecifikus, kedvező ár-értékarányú, kiemelkedően magas hatóanyagtartalmú, alacsony hektárdózisú termékpalettával, vagyis a YaraVita lombtrágyacsaláddal. Tapadásfokozóval kiegészített, formulázott termékekről van szó, létfontosságú mezo- és mikroelemsorral, azok növényre adaptált mennyiségével és arányával, esőállósággal, tartamhatással. A kijuttatást követően még 40-50 nap múlva is kimutatható a levélen a jelenlétük, így hónapokon keresztül együtt dolgoznak a növénnyel.

Kiváló keverhetőséggel rendelkeznek, ehhez egy zsebben elférő segítség a Yara TankmixIT alkalmazása. Ingyenes, bárki számára elérhető applikáció okostelefonra. Folyamatosan frissülő, több mint 40 000 db keverési próbát tartalmazó adatbázis, melyet a YaraVita gyártási központjában dolgozó kollégák tartanak naprakészen, a 2010-es évek elejétől napjainkig. Személyre szabott, ingyenes támogatás, mind a felhasznált YaraVita lombtrágya dózisát, a víz mennyiségét, a növényvédőszer hatóanyagok típusát, dózisát illetően, legyen szó gyomirtó, gombaölő vagy rovarölő szerről. A kedvező hektáronkénti hatóanyagköltség, az átlag +8-10%-os terméstöbblet, és a ráfordított összeg többszörös megtérülése (aktuális terményároktól függő szorzóval) soha nem volt kérdéses.

A YaraVita termékcsalád fenti bizonyítványa, tudása ugyanazt a célt szolgálja, mint az Atfarm szolgáltatás: a kulcsfontosságú gyakorlati haszon abban rejlik, hogy a tápanyagutánpótlás terén hatékonyabbak legyünk a jelenlegi gyakorlatunkhoz képest. A cél az, hogy alkalmazkodjunk a növények valós igényéhez, „okosabban” kielégítve azt. További részletekkel kapcsolatban, bármilyen felmerülő kérdés esetén szívesen segítünk. Találkozzunk, keressenek bennünket bátran!

Szabari Szabolcs
Yara Hungária Kft.
+36 30 964 9513

Agrofórum Hírlevél
Iratkozzon fel az Agrofórum hírlevélre!

A feliratkozást követően a rendszer egy megerősítő emailt fog küldeni a megadott email címre. Ha nem érkezne meg a levél, kérjük nézze meg a spam vagy Gmail esetén a Promóciók és az Összes levél mappát.

4 takarékos tipp az őszi nitrogénkijuttatáshoz

2024. szeptember 16. 09:40

Csak ott és akkor érdemes ősszel nitrogénnel trágyázni, ahol várhatóan kevés lesz a veszteség, és a talaj nedvességtartalma is megfelelő.

Miért érdemes a tarlót szakszerűen mikrobiológiai készítménnyel kezelni?

2024. szeptember 11. 12:10

Szakirodalmi adatok alapján a szántóföldekben ezerszer kevesebb talajbaktérium él, mint a bolygatatlan talajokban.

Kén: növényvédő szer vagy növényi tápanyag?

2024. szeptember 9. 09:40

Korábban a kénhiány szinte ismeretlen volt a növénytermesztésben, de az intenzív termesztési módszerek alkalmazásával egyre gyakoribb élettani betegség lett.

Az őszi búza alaptrágyázása

2024. szeptember 5. 12:10

Az alaptrágyázás során dől el, mennyi foszfort és káliumot kap a növény. Ezt a két makrotápelemet később már csak csekély mennyiségben tudjuk a növény rendelkezésére bocsájtani.

15 év tapasztalat a gyümölcstermesztésben

2019. január 29. 08:47

A Malagrow Kft. sok éve meghatározó szereplő a kertészeti kultúrák területén, ezért Deme Jánost, a cég gyümölcstermesztési szakmai vezetőjét kérdezem az elmúlt évek során felhalmozódott tapasztalatairól.

Tudok védekezni a paradicsombogyók csúcsrothadása ellen?

2023. június 30. 04:39

Minden évben megjelennek a paradicsombogyók alján elszórtan nagyméretű, több cm-es sötét foltok, szerencsére nem sok. Mik ezek, mi okozza, ehetők-e az ilyen termések? Tudok-e védekezni ellene?

Nyári támogatás a termésbiztonság érdekében

2021. április 19. 05:36

Növényeink nyári támogatásával sokat tehetünk a stressz-hatások okozta termésveszteség elkerüléséért, illetve többlettermés eléréséért. A szárazság vagy a kórokozók miatti gyenge indulás ellensúlyozására segítsük növényeiket természetes módon, élő algát (NEM DÖGLÖTT) tartalmazó biostimulátorral, az Algafix-el, kiegészítve szükséges mikro-makroelem lombtrágyákkal.

Mitől sárgulnak a zellertövek? Gyomirtó szer okozhatja a tüneteket?

2023. június 15. 04:36

2,5 ha zellerem van, kb. 3 hete megjelentek a táblában elszórtan sárguló tövek, néhol két három tő is egymás mellet. Van olyan növény, amely már teljesen elsárgult. Három ütemben lett ültetve a zeller, mindegyik ültetésben található ilyen növény. A helyi szaktanácsadó szerint alap gyomirtó szer utóhatás. Az első ültetést nem gyomirtottam, de abban a darabban is vannak ilyen növények. Mi lehet a tünetek hátterében?