Terményárak

Emelkedett a kukorica ára az export miatt

Agrofórum Online

Amerikában inkább mínuszokat, míg Európában jobbára áremelkedést lehetett látni a hétfői kereskedési napon a terménypiacokon.

Chicagóban a búza 0,5 százalékkal, a szójabab szintén 0,5 százalékkal, a repce pedig 1 százalékkal került kevesebbe, mint előző nap, ám a kukorica 0,7 százalékkal drágult. Európában a malmi búza, a kukorica és a takarmánybúza kurzusa is pluszban zárt, de a repce olcsóbb lett.

A határidős kukorica drágult, miután az Egyesült Államok Mezőgazdasági Minisztériuma (USDA) 1,13 millió tonnás exportot jelentett a december 12-ig tartó héten, ami 6,7%-kal több, mint az előző héten.

A kukoricakivitel a várakozások felső határához közelített, és bár javulás az előző héthez képest, a tempó „még mindig azt sugallja, hogy az export az USDA várakozásai alá kerülhet” – mondta Terry Reilly a Marextől.

Mexikó volt a legnagyobb vásárló, több mint 373 000 tonna kukoricával.

Kisebb szójabab-export

A szójabab határidős jegyzésárai csökkentek a nap elején, miután a heti export 1,68 millió tonnára zuhant a december 12-ével végződött héten az előző heti 1,74 millió tonnáról, és a Nemzeti Olajmag-feldolgozók Szövetsége novemberben az októberi rekordnál alacsonyabb feldolgozási szintről számolt be. Zárásra pluszt hozott a szójabab kurzusa.

Az USDA a múlt heti termésjelentésében úgy döntött, hogy nem növeli szójababexport-célszintjét, mert nem biztos abban, hogy fenn tudja-e tartani ezt a szállítási ütemet az USA, miután a jövő hónaptól kezdve olcsóbb brazil terméskészletek állnak rendelkezésre. Január lesz az igazi próbatétel.

Búza Arábiába

A határidős búzaügyletek egy kicsit fellendültek a korai kereskedésben, miután Szaúd-Arábia 804 000 tonnát vásárolt egy tenderen, szemben a vásárolni kívánt 595 000 tonnával.

„Ez elég nagy keresletet mutat – mondta Mark Gold a StoneX-től. – Nem úgy tűnik, hogy az Egyesült Államoknak jutott volna ebből az üzletből, de ez a világ keresleti és kínálati hatása” – közölte, hozzátéve, hogy az árak azt sugallják, hogy Oroszország sem vett részt túlzott mértékben a tranzakcióban.

Vásárlói érdeklődés

Európában a malmi búza 4 eurós plusz után 233,5 euróba, a kukorica 1,25 eurós áremelkedést követően 208 euróba, a repce 5,25 eurós mínusz hatására 541,75 euróba, a takarmánybúza pedig 3,2 angol fontos plusz után 183,7 angol fontba került tonnánként a következő határidőre.

(Kép: Pixabay)

Agrofórum Hírlevél
Iratkozzon fel az Agrofórum hírlevélre!

A feliratkozást követően a rendszer egy megerősítő emailt fog küldeni a megadott email címre. Ha nem érkezne meg a levél, kérjük nézze meg a spam vagy Gmail esetén a Promóciók és az Összes levél mappát.

Olcsóbb lett a búza a globálisan javuló termés miatt

2024. december 14. 07:40

Európában a malmi búza, a repce és a takarmánybúza kurzusa is pluszban zárt, de a kukorica olcsóbb lett.

Olcsóbb lett a kukorica az elmaradó export miatt

2024. december 13. 07:40

Európában a malmi búza, a kukorica és a takarmánybúza kurzusa is mínuszban zárt, de a repce drágult.

Globális drágulást hoz az orosz exportadó

2024. december 12. 07:40

Európában a malmi búza, a kukorica és a takarmánybúza kurzusa is pluszban zárt, de a repce olcsóbb lett.

Kilőttek az árak a készletcsökkenés miatt

2024. december 11. 07:10

Európában a malmi búza, a kukorica és a repce drágult, de a takarmánybúza kurzusa mínuszban zárt.

Fél éves csúcsról fordult le a búza ára

2024. május 8. 12:10

Európában a malmi búza és a repce olcsóbb lett, a kukorica stagnált, a takarmánybúza kurzusa pedig pluszban zárt.

Alapos mínuszokat hozott a múlt hét az agrártermékek piacán

2020. december 7. 06:39

A kukorica 1,3 százalékos árcsökkenése a tonnánkénti 165,39 dolláros árhoz vezetett. A szójabab is mínuszban zárta a hetet.

Jobbára estek a terményárak Európában

2024. november 29. 07:10

Inkább csökkentek az árak, de mindenhol nagyon kicsi forgalom jellemezte a tőzsdéket. Az amerikaiak hálaadást ünnepeltek.

Német aggodalmak az élelmiszerexport-korlátozások miatt

2022. március 16. 08:36

Világszerte számos ország élelmiszerexport-korlátozást jelentett be, vagy fontolgatja a tilalmat, hogy megvédje belföldi készleteit Oroszország ukrajnai inváziója után.