Növénytermesztés
Fizetett tartalom

Leggyakoribb kérdések a búza lombtrágyázásával kapcsolatban

Feltesszük az őszi búza lombtrágyázásakor felmerülő legfontosabb kérdéseket, illetve megadjuk az azokra adott rövid válaszokat.

Természetesen a teljesség igénye nélkül, de ilyenkor csak ezekre a rövid információkra van idő és igény!

  1. Mikor érdemes kiadni a lombtrágyát?

Ez természetesen elsősorban a terméktől függ! A növényspecifikus YaraVita Gramitrel kijuttatása a bokrosodás kezdetétől ajánlott. A vegetáció későbbi időszakában is alkalmazható, gyakorlatilag egészen a zászlóslevél kiterüléséig. Az ilyenkor kiadott Gramitrel még a vegetációban hátra lévő kb. másfél hónap alatt komoly termésnövelő és minőségjavító hatást tud kifejteni. Ezt követően már érdemes váltani, és kalászolás kezdetétől a YaraVita Thiotrac-ot használni. Ilyenkor a magas kén- (750 g/l) és nitrogén- (200 g/l) tartalom segíti a minőségi paraméterek javítását.

  1. Milyen dózisban kell ezeket a termékeket alkalmazni?

A YaraVita Gramitrel hektáronként 3 l/ha mennyiségben az ideális, természetesen ez bizonyos esetekben változhat. Ha az első kezelés a bokrosodás kezdetén van, akkor 2 l és még szárba induláskor újra 2 liter. Ha biztos, hogy csak egy alkalom lesz, akkor a standard 3 l, ha pedig később, a zászlóslevél kiterülésekor adjuk ki, elég a 2 liter. A YaraVita Thiotrac dózisa egyszerűbb, 4-5 l/ha.

  1. Mely növényvédő szerekkel adható ki együtt?

Általánosságban elmondható, hogy a legfontosabb szerekkel együtt kijuttatható, de keverési próba, és/vagy a www.tankmix.com weboldal, vagy TankmixIT mobilalkalmazás használata javasolt, ahol a legtöbb forgalomban lévő növényvédő szer és lombtrágyáink keverési eredményei elérhetőek.

Gyuris Kálmán
+36-30-3839-341

Agrofórum Hírlevél
Iratkozzon fel az Agrofórum hírlevélre!

A feliratkozást követően a rendszer egy megerősítő emailt fog küldeni a megadott email címre. Ha nem érkezne meg a levél, kérjük nézze meg a spam vagy Gmail esetén a Promóciók és az Összes levél mappát.

A precíziós nemesítésé a jövő? + videó

2025. május 16. 10:10

A klímaváltozás és következményei kapcsán olyan növénynemesítési eljárások bevezetésén dolgoznak, mint a precíziós nemesítés.

Ragaszkodjunk a terméshez! – Az Elastiq Ultra szerepe a repceszemek kipergésének megelőzésében

2025. május 9. 15:30

Az Elastiq-kal kezelt növények jobban ellenállnak a betakarítás alatti erős mechanikai hatásoknak is, így kevésbé peregnek el az érett szemek.

Aflatoxin: új kihívások és megoldások a kukoricatermesztésben

2025. május 1. 13:10

A GOF Hungary Kft. dunaföldvári szakmai napján a 2024-es év tanulságairól, megelőzési lehetőségekről és technológiai megoldásokról esett szó.

Biostimulátor-oldatok a környezeti stresszhelyzetek ellen

2025. április 30. 06:40

Termelői tapasztalatok bizonyítják, hogy a kijuttatott biostimulátorok nemcsak hozzájárulnak a növény védelmi rendszerének beindításához, de segítik annak fenntartását is.

Nyári támogatás a termésbiztonság érdekében

2021. április 19. 05:36

Növényeink nyári támogatásával sokat tehetünk a stressz-hatások okozta termésveszteség elkerüléséért, illetve többlettermés eléréséért. A szárazság vagy a kórokozók miatti gyenge indulás ellensúlyozására segítsük növényeiket természetes módon, élő algát (NEM DÖGLÖTT) tartalmazó biostimulátorral, az Algafix-el, kiegészítve szükséges mikro-makroelem lombtrágyákkal.

AÖP – már 4995 Ft/ha költséggel!

2023. május 26. 10:36

Hogyan használjuk fel „értelmesen” a növénykondicionáló készítményt, és kapjunk 1 pontot, ha már költünk rá?

Vadriasztás és tápanyagpótlás – mit tudnak a szuszpenziós lombtrágyák?

2022. április 12. 07:00

Az elemi kén lehet növényvédő szer, tápanyag, de vad- és rovarriasztó is egyben.

Nitrogén-lombtrágyázás – Vulcan RapidN koncentrátumok

2023. április 19. 11:29

Jobban működik, ha van benne magnézium, foszfor és mikroelem is.