Agrárközélet

Új rektor a Szent István Egyetem élén

SZIE Médiaközpont

Gödöllő, 2018. november 5. – Új rektor vezeti a Szent István Egyetemet 2018. november 1-től, Dr. Palkovics László megbízása öt év időtartamra szól. Az intézmény eddigi rektorának, dr. Tőzsér Jánosnak a megbízása 2018. október 31-én járt le. Palkovics László eddig a Budai Campus rektorhelyettesi, valamint a Kertészettudományi Kar Növénykórtani Tanszék vezetői és oktatói feladatait látta el az Egyetemen.

Áder János köztársasági elnök 2018. október 1-jén nevezte ki a Szent István Egyetem rektorává dr. Palkovics László egyetemi tanárt a Sándor-palota Tükörtermében. A rektort szenátusi javaslattétel alapján, az emberi erőforrások miniszterének felterjesztésére nevezte ki a köztársasági elnök.

„Egy különleges dinamizmussal jellemezhető akadémiai közösség része vagyunk. Ez motiválhatja Egyetemünk minden oktatóját és munkatársát, hogy egy sikeres folyamat részesei legyünk, s a jelenlegi verseny-környezet kihívásaira válaszolni tudjunk. E helyzet felismerésének elmulasztása megrekeszt, lemaradáshoz vezet, az építő munka viszont az elithez tartozás eredményével kecsegtet. Egy modern egyetem építésének óhajával nézünk a jövőbe. Bízom benne, hogy a hagyományainkat megtartva, a sokszínűséget értékesítve és a folytonosságra alapozva ez az építkezés sikeres lesz” – hangsúlyozta hivatalba lépését követően Dr. Palkovics László rektor.

Palkovics László az MTA doktora, egyetemi tanár, akadémiai díjas professzor. 1985-ben a Kertészeti Egyetemen kertészmérnöki, növényvédő mérnöki diplomát szerzett. Doktori fokozatát a Gödöllői Agrártudományi Egyetemen kapta meg. Az MTA doktora címet 2006-ban nyerte el.

1985-1989 között tanszéki mérnök és gyakorlatvezető a Kertészeti Egyetem Növénynemesítési Tanszékén. 1989-től 1997-ig tudományos segédmunkatárs, 1997-től több mint hat éven keresztül tudományos munkatárs a Mezőgazdasági Biotechnológiai Kutatóközpontban. 2003. május 15-től egyetemi docens a Szent István Egyetem Kertészettudományi Karának Növénykórtani Tanszékén, 2003. október 1-től ugyanott tanszékvezető. 2007. szeptember 1-től egyetemi tanár. A budai karok integrációját követő időszakban a Budai Campus rektorhelyettese.

Agrofórum Hírlevél
Iratkozzon fel az Agrofórum hírlevélre!

A feliratkozást követően a rendszer egy megerősítő emailt fog küldeni a megadott email címre. Ha nem érkezne meg a levél, kérjük nézze meg a spam vagy Gmail esetén a Promóciók és az Összes levél mappát.

Ha gyorsan akarsz haladni, menj egyedül – Ha messzire akarsz érni, keress társakat

2024. november 15. 12:10

A Magyar Növényvédelmi Szövetség küldetése a növényvédőszer-gyártó vállalkozások szakmai érdekképviselete hazánkban.

Mire számíthatnak az amerikai gazdák Trump elnöksége alatt?

2024. november 12. 13:10

Donald Trumpot választották meg az Egyesült Államok 47. elnökének. Mit várhatnak tőle az amerikai mezőgazdasági termelők?

Szibéria a szemünk láttára válik mezőgazdasági nagyhatalommá?

2024. november 11. 07:10

A globális felmelegedésnek rengeteg vesztese van, de akadhat néhány nyertese is. Mi várható Oroszországban?

4 ok, amiért a kőris jobb tűzifa, mint a híre

2024. november 3. 10:10

A tűzifafajok közül a kőrisnek nincs jó híre. Pedig számos érv szól amellett, hogy éppen ezt a keményfát használjuk a kályhában vagy kandallóban.

Kockázatok és nehézségek a repce tavaszi klórpirifoszos kezelésének időzítésében

2019. február 26. 09:44

Az őszi káposztarepce tavaszi növényvédő szeres kezelései során gyakran használunk olyan rovarölő szert, ami a méhekre mérsékelten, vagy éppen kifejezetten veszélyes. Ezeknek a készítményeknek az engedélyokirata a kijuttatás legutolsó időpontját is meghatározza.

Tudjunk meg többet a rozéról!

2020. június 10. 16:19

Abban talán mindenki egyetért, hogy a forró nyári esték elviselhetőbbek egy jól behűtött friss, gyümölcsös jellegű, élénk savakkal rendelkező rozébor társaságában. Bár rengetegen kedvelik, hogy miként készül, arról kevés információval rendelkezünk.

A Balatonra is kiterjedt a világ 31 tavát érintő egyedülálló kutatás

2020. június 11. 08:54

A világ egyik legrangosabb tudományos folyóiratában közölt tanulmány szerint a vízminőségben bekövetkezett változások jelentős hatással lehetnek a tavakon regisztrált halfogási adatok alakulására, ami kihat az adott régió gazdaságára és élelmiszerbiztonságára is.

Öntözési és vízgazdálkodási intézetként működik tovább a szarvasi agrárkar

2019. november 22. 09:02

Az intézet elsődleges feladata az agronómiai, biológiai, ökológiai, talajtani és környezettudományi diszciplínákhoz kapcsolódó szakirányú továbbképzések szervezése, tudományos kutatásokban való részvétel, továbbá kutatás-fejlesztés a mezőgazdasági vízgazdálkodás és öntözés területén.