A Föld országai közül Csádban található a legtöbb teve, őket Szomália és Szudán követi ezen a listán a dobogón.
Csádban 8,3 milliós a teveállomány nagysága, ezzel ebben a tekintetben is világelső a közép-afrikai ország. Az ezüstérmet a teve-világranglistán Szomália szerezte meg 7,2 milliós adattal. A bronzérem pedig Szudáné, ehhez 4,9 millió tevére volt szükség – derült ki az Egyesült Nemzetek Szervezetének Élelmezésügyi és Mezőgazdasági Szervezete, a FAO 2019-es évre vonatkozó adataiból, amelyek alapján a Maps of Countries Instagram-oldal készített infografikát.
A negyedik helyen Kenya áll 4,7 millió darabbal. Niger áll az ötödik helyen 1,8 milliós adattal, utánuk pedig Mauritánia következik 1,5 milliós teveállománnyal. Etiópia a hetedik 1,3 millió példánnyal, majd Mali következik, ahol 1,2 milliós az állomány. Az ázsiai Pakisztán 1,1 millió tevéje a kilencedik helyre volt elég a világranglistán. A TOP10 mezőnyét Szaúd-Arábia zárja 492 ezres adattal.
A tevének fogyasztják a tejét és húsát is. A tevetej kifejezetten egészséges, a nomád pásztorok rendszeresen fogyasztják. A teve húsa kedvelt csemege, de az állat hústermelő képessége alacsony, ezért van sokkal nagyobb szerepe igavonóként, vagy málhásállatként. Elsősorban a bordát és a karajt fogyasztják, ám a púpban található zsír is ínyencségnek számít. A legjobb minőségű a dromedárhús. Ízre leginkább a marhahúsra emlékeztet. Két háziasított tevefaj van, a dromedár vagy egypúpú teve és a kétpúpú teve vagy ázsiai teve.