Jobb, olcsóbb és csak egy permetező kell hozzá!
Miért jó választás a folyékony szerves NPK?
A tavaszi vetésű növények indító tápanyaga legyen folyékony, amit a növény hideg vagy szárazabb talajból is tud hasznosítani. A Vulcan Folyékony NPK alapja a melasz–vinasz keverék, egy magas cukortartalmú tápoldat és talajjavító. A magasabb nitrogén–foszfor–kálium-tartalmat folyékony műtrágyákkal érjük el, ami már nemcsak a kezdeti növekedési fázisban lesz elegendő. A mikroelemek közül pedig cinket, bórt és molibdént pótlunk, amelyekre a kukoricának, a napraforgónak, de akár a szójának is nagy mennyiségben van szüksége.
Javul a talaj, homogén az állomány
A szerves és magas cukortartalmú folyékony tápanyag megélénkíti a talaj mikrobiológiai aktivitását. A fiatal növények hamarabb eljutnak a sorzáródás fázisába, önmaguk is árnyékolják és hűtik a talajt. A jobb talaj, a vitálisabb és homogénebb állomány már alapot teremt egy jó tápkultivátorozáshoz, eredményesebb gyomirtáshoz. Végső soron pedig a kiegyensúlyozott és magasabb termés-betakarításhoz.
NPK vagy Turbó PK? Mikor melyik?
Folyékony NPK-t azok használjanak, akik indító nitrogént – akár szilárd vagy folyékony formában – nem juttatnak ki.
Egy közepes vagy nagy dózisú (400–500 liter/ha) folyékony NPK-val annyi nitrogént bőven juttatunk ki, ami a növénynek az első 2 hónapra elegendő.
A Turbó PK-ból kisebb dózis (300–400 liter/ha) is elegendő, de indító nitrogén (pl. UAN-oldat, karbamid, MAS27%) mindenképpen kell mellé.
Mikor juttassuk ki? Bedolgozzuk?
A folyékony és szerves anyag alapú NPK-t vagy PK-t már február elejétől kijuttathatjuk, ahogy a talaj engedi a munkálatokat. Sok esetben elhúzódik közvetlenül a vetés elé, és a talajba csak a vetőgép keveri be. A folyékony NPK-t és PK-t nem szabad mélyen bedolgozni. Elegendő a talaj felső 15 cm-es rétegébe bejuttatni.
Megéri váltani szilárdról?
A szilárd műtrágyák hatóanyag-tartalma (NPK) mindig magasabb lesz, mint a sokkal többféle tápanyagot tartalmazó folyékony termék. De az, hogy mi a fontosabb a növénynek és a talajnak a kén, a kalcium, a sok mikroelem, az aminosavak vagy a cukor – nem tudható előre. Az elmúlt pár évben egy dolog biztos: a hatóanyag önmagában semmit sem jelent. A talajoknak jobb állapotúnak kell lenniük, a tápanyagpótlásnak pedig harmonikusabbnak. Egy kisebb aszályt komoly veszteség nélkül át lehet vészelni, de ehhez tenni kell.
Szakmai segítség: 06-70-905-5000