2020-ban a fakitermelés Németországban elérte a rekordnak számító 80,4 millió köbmétert. Németország egyesítése óta a fakitermelés soha nem volt olyan magas, mint 2020-ban.
A fakitermelés magas szintje 2020-ban a rovarfertőzés következtében megnövekedett erdőkben bekövetkezett károk következménye, amelyet az aszály és a hőség is segített.
A fakitermelés okai a következők voltak:
- Rovarfertőzés: körülbelül 54 százalék (43,3 millió köbméter)
- Szél- és viharkárok: 13 százalék (10,2 millió köbméter)
- Aszály: négy százalék (3,1 millió köbméter)
- egyéb kár: négy százalék (3,5 millió köbméter)
2020-ban a teljes fakitermelésben a sérült fa aránya 75 százalék körül mozgott. A sérült fa mennyisége és a teljes fakitermelésben tapasztalt részaránya soha nem volt olyan magas, mint 2020-ban – állapította meg a német agrarheute agrárhíroldal.
A sérült fa mennyiségén belül körülbelül 89 százalék (53,4 millió köbméter) lucfenyő, Douglas fenyő és más tűlevelű fa. Különösen a lucfenyőt támadja meg a kéregbogár, amely az utóbbi években gyorsan elterjedt. A fenyő kivágását törvény korlátozta 2020-ban.
A lucfenyő és Douglas fenyő és más tűlevelű fafafajok aránya az összes fakitermelésben 77 százalék volt (62,2 millió köbméter). Ennek a fafajcsoportnak a megnövekedett kivágása, amely már néhány éve tart, tovább folytatódhat.