Állattenyésztés

Farkas Sándor lett a Magyar Állattenyésztők Szövetségének elnöke

Agrofórum Online

A mezőgazdasági bizottság alelnöke lett a Magyar Állattenyésztők Szövetsége (MÁSZ) új elnöke.

Farkas Sándor (Fidesz) országgyűlési képviselő, a mezőgazdasági bizottság alelnöke lett a Magyar Állattenyésztők Szövetsége (MÁSZ) új elnöke – tájékoztatta a MÁSZ pénteken az MTI-t.

A szövetség küldöttközgyűlése március 3-án Herceghalomban tartott ülésén 4 éves időtartamra, egyhangúlag választotta elnökévé a politikust.

Farkas Sándor Fekete Balázst váltja az ernyőszervezet élén, aki nyolc évig tevékenykedett a szövetség elnökeként. A Magyar Állattenyésztők Szövetségét a Magyar Lótenyésztők Országos Szövetsége (MLOSZ), a Magyar Sertéstenyésztők Szövetsége (MSSZ), a Magyar Szarvasmarhatenyésztők Szövetsége (MSZSZ) és a Magyar Juh-, és Kecsketenyésztő Szövetség (MJKSZ) alapította, tagja továbbá a Magyar Méhtenyésztők Országos Egyesülete, a Magyar Kisállatnemesítők Génmegőrző Egyesülete, valamint a Csincsillatenyésztők Országos Szövetsége.

Az ernyőszervezet rendes tagja több mint húsz tenyésztői szervezet, pártoló tagja csaknem tíz, az állattenyésztéshez szorosan kapcsolódó vállalat, felsőoktatási intézmény, kutató- és pénzintézet.

A szervezet feladatának tekinti a magyar állattenyésztés társadalmi és gazdasági elismertségének fokozását, értékeinek ápolását. Részt vesz egyebek között az ágazati jövőképek felvázolásában, javaslatok kidolgozásában, segítséget ad az állattenyésztők számára hozzáférhető uniós és nemzeti támogatási lehetőségek kihasználásához, iránymutatásokat nyújt alkalmazott kutatásokhoz, fejlesztésekhez.

(MTI)

Agrofórum Hírlevél
Iratkozzon fel az Agrofórum hírlevélre!

A feliratkozást követően a rendszer egy megerősítő emailt fog küldeni a megadott email címre. Ha nem érkezne meg a levél, kérjük nézze meg a spam vagy Gmail esetén a Promóciók és az Összes levél mappát.

Karácsonyi süti xilittel: tudta, hogy a kutyának halálos méreg?

2024. december 17. 09:40

Karácsonykor sok kutya kerül xilitmérgezéssel állatorvoshoz. Miért veszélyes, és mit tegyünk, ha az eb beleevett a nyírfacukros süteménybe?

Miért tart valaki manapság háztáji csirkét?

2024. december 15. 16:10

A baromfitartás sok generáció óta az életformánk része. Egy kutatásból kiderült, hogy manapság a csirkék élelmiszerforrások, de társállatok is.

Most esszük meg az éves halfogyasztás közel kétharmadát – így alakul idén az ár

2024. december 14. 10:10

Magyarországon az egy főre eső halfogyasztás évi 6,5 kilogramm, de ez még jócskán elmarad a 20 kilogrammos uniós átlagtól.

Megér egy tenyésztésre szánt borjú 130 ezer eurót?

2024. december 12. 13:10

Még a nyáron rekordáron kelt el egy borjú Németországban: valaki 130 ezer eurót adott a kis jószágért. Vajon visszajön az ára?

Újabb mélyponton a sertésállomány

2020. augusztus 26. 08:47

2019. december 1-jén 909 ezer szarvasmarhát tartottak a gazdálkodók, 2,7 százalékkal többet, mint az előző év azonos időpontjában.

Modern sertéstelepeket adtak át

2023. január 5. 10:34

A magyar gazdaság egyik legfontosabb ágazata az élelmiszeripar, amely több mint 4 ezer vállalkozás 33 szakágazatba sorolva folytat termelést hazánkban.

A sőreháti pulykatelepen a legmodernebb technológiát használhatják

2022. augusztus 31. 14:40

Nagy István elmondta, a baromfiágazat a legversenyképesebb és egyben a legnagyobb koncentrációval rendelkező állattenyésztő ágazat hazánkban.

A sertésembrió-elhalás kockázatát mérséklő kutatásba kezdtek

2019. március 3. 08:33

A szakemberek speciális zsírsavakat tartalmazó takarmányokat is fejlesztenek, hogy ezzel növeljék a megtermékenyülés valószínűségét és azt követően védjék az anyaállatot, valamint a magzatokat.