Az S. lepidophylla, vagyis a „feltámadás” növénye arról híres, hogy képes túlélni a csaknem végzetes kiszáradást.
A teljes kiszáradás alatt azonban ne azt értsük, amikor egy növény kókadozik vagy elfekszik. Hanem azt, amikor már úgy néz ki, mint egy széttöredezett cirokseprű vége, az élettelen szalma, vagy a levágott, kisárgult gyep az út szélén.
Ez a növény összegömbölyödik és teljesen kiszáradnak a levelei, akár a szalma. De ha kap egy kis vizet, akár csak egy evőkanálnyit, a növény életre kel a szemünk előtt. Kinyitja leveleit és akárcsak egy fantasy filmben, megerősödik, kiegyenesedik és kizöldül, ráadásul olyan szép lesz, mintha korábban nem is lett volna kiszáradt „gazcsomó”.
A Jerikó rózsája néven ismert növény egy sivatagi növény, amely Dél-Amerika és Mexikó Chihuahua-sivatagában őshonos. A növény aszályos időben az őshonos élőhelyén gombóccá pöndörödik és csak akkor nyílik ki újra, ha esővíz éri.
A feltámadás növénye a kutatók figyelmét is felkeltette, akik érdeklődéssel vizsgálják a növény elképesztő túlélési mechanizmusát és alkalmazkodóképességét, hiszen a klímaváltozás miatt e tulajdonság előnyére válna a Föld minden növényének.
A tanulmányozása segíthet abban, hogy megértsük, mi az, ami ezt a növényt átsegíti a legszélsőségesebb klímaváltozáson is, emberi beavatkozás nélkül, és a mezőgazdaságban valamilyen módon alkalmazni lehessen ezt a tudást.
Az elképesztő feltámadásról az alábbi videó tarol a TikTokon: KATTINTSON!