Bulvár

Híres filmbéli növények, melyek valójában nem léteznek

Agrofórum Online

Most, hogy terjed a mesterséges intelligencia, rengeteg olyan növény képe látott napvilágot, melyek valójában nem léteznek. Most a filmbéli növények listáját vesszük sorra, melyek a képzelet szüleményei.

Egy ideje figyelem az olvasói leveleket, a zárt csoportokban terjedő képeket, melyekben lila pampafüveket, macskafejű tibeti növényeket és majomfejű orchideákat keresnek az emberek. Bár ez utóbbiból létezik valódi is, de messze nem olyan élethű, mint ahogyan az a machinált képeket látható.

Sokszor a fények, azok a matt és kontrasztos színek az árulkodók és bár a természet elképesztő dolgokra képes, azért már azt is tudjuk, hogy csak egy műanyagforma kérdése, hogy Buddha szobor terem a fákon.

Nézzük sorban a legutóbbi időkből ismert filmbéli növényeket, amelyek ikonikus szerepet játszottak a történetekben!

Triffidek„A Triffidek napja” (1962)

  • Ezek a mozgó, húsevő növények John Wyndham 1951-es sci-fi regényéből származnak, amelyet több film és televíziós adaptáció követett. Szerencsére a valóságban nem léteznek, bármennyire is ijesztők a filmvásznon.

Valóban léteznek viszont húsevő növények és dögszagot eregető növények is, de aligha esznek embereket. A legismertebb húsevő növény a vénusz légycsapója, a kancsóka, a kürtvirág és a harmatfű. Ezeket terráriumban is tarthatjuk vagy párás környezetben szobában.

Audrey II„Rémségek kicsiny boltja” (1986)

  • Egy húsevő növény, amely emberi vérrel táplálkozik és egyre nagyobbra nő, míg végül beszélni és énekelni is tud. A szürreális horrorfilm után a kertészetekben elkezdték keresni ezt a növényt és csak fogták a fejüket a kereskedők. Hasonlóan vannak most a bevezetőben említett fura “növények” esetében is.

Entek„A Gyűrűk Ura” trilógia (2001-2003)

  • J.R.R. Tolkien teremtményei, a beszélő, járkáló fák, amelyek Fangorn erdejében élnek és segítenek a hobbitoknak a Szauron elleni harcban. A Gyűrűk Ura film is faforma óriásokként jeleníti meg őket és a könyvből is ez derül ki. Bőrük kéreg, szemük, szájuk a törzs tetején, a lomb alatt helyezkednek el. Tolkien egyik, olvasónak szánt levelében is ugyanezt a koncepciót vázolja: ” … egyébként egy entet nagyon nehéz rajtakapni, amikor mozog, és amikor nem mozog, akkor éppen úgy néz ki, mint egy fa.” – írja egy leírás az entek tulajdonságait.
Filmbéli növények az entek is
Filmbéli növények az entek is (fotó: Pixabay)

Jumanji növényei„Jumanji” (1995, 2017)

  • A mágikus társasjáték részeként megjelenő veszélyes dzsungelnövények, amelyek gyorsan terjednek és fenyegetik a játékosokat.

Nagy Deku Fa„The Legend of Zelda: Ocarina of Time” (1998)

  • Bár nem egy filmben szerepel, hanem egy híres videojátékban, de annyira ikonikus, hogy érdemes megemlíteni. A Nagy Deku Fa Hyrule egyik védelmezője. Azért került bele a listába, mert maga a játék is egy erdős vidéken játszódik: általában gyönyörű és virágzó földként ábrázolják, amely mély erdőkkel, magas hegyekkel, hatalmas tavakkal, kopár sivataggal, nagy városokkal, falvakkal és sok ősi templommal van megáldva.

Harry Potter filmek növényei„Bölcsek Köve” és „Titkok Kamrája” (2001, 2002)

  • A filmekben több híres növény is szerepel, például a Mandragórák, amelyek gyökereinek kiáltása halálos lehet, vagy a Devil’s Snare, amely egy csápokkal rendelkező növény és megfojtja áldozatait.

    Viszont a valóságban léteznek mandragórák, csak épp nem sikítanak. A közönséges mandragóra vagy közönséges szerencsegyökér (Mandragora officinarum) a burgonyavirágúak (Solanales) rendjébe és a burgonyafélék (Solanaceae) családjába tartozó faj. Egyéb nevei: kutyaalma, földialma, varázsgyökér, ördögalma. A mandragóra rokonaihoz, a maszlaghoz és a beléndekhez hasonlóan (kis mennyiségben) atropint tartalmaz.

Ezek a növények nem csak vizuálisan érdekesek, hanem sok esetben a történet szerves részét képezik, és emlékezetes élményt nyújtanak a nézők számára. De nagyon fontos és talán egyre fontosabb, hogy tudatosítsuk magunkban, és főként gyermekeinkben, hogy a valóság sokszor teljesen más, mint a képernyőn látott világ. Erre nagyszerű gyakorlatok is vannak már mentálhigiéniás körökben, amikor az ember újra visszatalál a természethez azáltal, hogy jobb megfigyeléseket tesz a jelenben a filmvászon helyett.

Kiemelt kép: Pixabay

Agrofórum Hírlevél
Iratkozzon fel az Agrofórum hírlevélre!

A feliratkozást követően a rendszer egy megerősítő emailt fog küldeni a megadott email címre. Ha nem érkezne meg a levél, kérjük nézze meg a spam vagy Gmail esetén a Promóciók és az Összes levél mappát.

A világ legnagyobb kukoricalabirintusában mostantól lehet eltévedni

2024. szeptember 13. 09:40

Általában 28 hold területet áldoznak erre a célra, de a „látványpark” napraforgó- és sütőtökföldeket is magában foglal.

A csótányoknak is jut szerep a jövő mezőgazdaságában

2024. augusztus 31. 16:10

Szigorú higiéniai normák mellett már Európában és Észak-Amerikában is működnek rovarfarmok, amelyek iránt egyre nagyobb a kereslet.

A fecskék különös és kegyetlen viselkedésére találtak magyarázatot

2024. augusztus 29. 13:10

A Cseh Tudományos Akadémia kutatói hosszú ideje figyelik a fecskék életét, adatbázisukban több mint 6000 madár adatai szerepelnek.

16 ezer hektár föld 30 milliárd forintnyi dollárért

2024. augusztus 27. 09:40

Akinek van ennyi pénze, csapjon le a lehetőségre: 85 millió dollárért kínálják a Yellowstone Nemzeti Park közelében fekvő, pazar birtokot.

A világ 5 legkülönösebb növénye

2024. május 2. 13:10

A különös növények közé húsevők, orchidea és extrán büdös is tartozik. Olvasson róluk, majd nézze meg a videót is!

Mit esznek a húsevő növények a lakásban?

2021. november 26. 06:37

Miért pusztulnak ki a lakásban tartott húsevő növények? Valóban szükségük van arra, hogy legyeket fogdossunk nekik egész nap? Gyakorlott vénusz légycsapója tartóként hozok pár trükköt, amivel életben tarthatók!

Melyik a gyilkosabb erejű: a húsevő növény vagy a chili paprika?

2024. február 20. 07:10

Vajon melyik az erősebb: a chili paprika vagy a húsevő növény? Merthogy mindketten gyilkos erővel rendelkeznek.