Életmód

Hárommillió tonnás a brazil kávétermelés

Agrofórum Online

Nincs meglepetés, Brazília a legnagyobb kávétermesztő ország a Földön, Vietnám a második, a harmadik helyet pedig Kolumbia szerezte meg a rangsorban. A brazil termés több mint kétharmada megy exportra, a legnagyobb importőr pedig az Egyesült Államok a világon.

Egy év alatt 3 millió tonna kávét termesztettek Brazíliában, amely első ebben a rangsorban a világon. A kávétermelői világranglista dobogójára Vietnám és Kolumbia fért még fel 1,68 millió és 885 ezer tonnával – derült ki az Egyesült Nemzetek Szervezetének Élelmezésügyi és Mezőgazdasági Szervezete, a FAO 2019-es évre vonatkozó adataiból, amelyek alapján a Maps of Countries Instagram-oldal készített infografikát. Indonézia negyedik 761 ezer tonnával, Etiópia pedig 482 ezer tonnával az ötödik. A hatodik helyet Honduras szerezte meg 476 ezer tonnával, így a közép-amerikaiak nincsenek messze attól, hogy esetleg előrébb lépjenek a rangsorban. A TOP 10 mezőnyének második felének további helyein Peru, India, Uganda és Guatemala sorrend alakult ki.

TOP 10 kávétermelő ország (tonna)

A legtöbb kávét exportáló ország a termelők közt első Brazília, amely több mint 2,23 millió tonnát ad el külföldi vevőknek. Második Vietnám 1,41 millió tonnával. A harmadik helyen Kolumbia áll 753 ezer tonnával. A negyedik Honduras áll 412 ezer tonnával, majd Németország következik 356 ezer tonnával, az európai ország importból képes ekkora exportra. A hatodik helyen Indonézia következik 331 ezer tonnával. Az exportlistán hetedik helyen Etiópia áll, majd India következik. A listát Peru és a szintén importban erős Belgium zárja.

A legtöbb kávét importáló ország tízes listáján az Egyesült Államok az első 1,59 millió tonnával. Németországban a második legnagyobb a behozatal 1,14 millió tonnával, majd Japán következik 436 ezer tonnával. Ezután jön Belgium 307 ezer tonnás importtal. Az ötödik helyen szintén egy EU-tagállam, Spanyolország következik 305 ezer tonnával. Franciaország áll a hetedik helyen 230 ezer tonnás kávé-behozatallal. Az importlistát Kanada, Hollandia és az Egyesült Királyság zárja.

Agrofórum Hírlevél
Iratkozzon fel az Agrofórum hírlevélre!

A feliratkozást követően a rendszer egy megerősítő emailt fog küldeni a megadott email címre. Ha nem érkezne meg a levél, kérjük nézze meg a spam vagy Gmail esetén a Promóciók és az Összes levél mappát.

A lassan égő bükk lenne a legjobb tűzifa?

2024. november 20. 14:40

A legtöbb ember azt veszi figyelembe, hogyan tud a legolcsóbban tűzifához jutni. Azonban a fafajták fűtőértéke alapján érdemes választani.

Segít-e a méz az érelmeszesedés megelőzésében?

2024. november 14. 13:10

A méz több mint 180 különböző vegyületet tartalmaz, valamint vitaminokat, ásványi anyagokat és természetes eredetű anyagokat.

Hallott már a 2 másodperces követési távolságról?

2024. november 13. 13:10

Ha még nem hallott, most bemutatjuk, további közlekedésszabályozási javaslatokkal együtt, amelyek az új KRESZ-be kerülhetnek.

Ezek a legjobb fafajok, ha kályhával (is) fűtünk

2024. november 12. 11:10

Melyik tűzifának van a legjobb fűtőértéke és adja a legtöbb hőt? Érdemes-e fenyőfával fűteni? Segítünk eligazodni a fafűtés alapkérdéseiben.

Növényevésre fel!

2022. június 23. 10:38

Ha a Föld összes fogyasztója áttérne a növényi alapú étrendre, sokkala nagyob mennyiségű növényi táplálék válna elérhetővé.

2021: a Gyümölcsök és Zöldségek Nemzetközi Éve lesz

2020. január 7. 06:38

Az élelmiszer-biztonság nemcsak elegendő mennyiségű, hanem megfelelő összetételű táplálékot jelent, amiben nagy szerepük kellene, hogy legyen a zöldségeknek és gyümölcsöknek.

Marokkói áruszállítás várható Lengyelországból

2021. augusztus 21. 04:38

A remények szerint a marokkói agrár-élelmiszeripar képes lesz kiaknázni az európai értékesítési lehetőségeket, amennyiben továbbra is betartja a nemzetközi minőségi előírásokat.

A műanyagok használata gondot okozhat a mezőgazdaságban is

2022. január 23. 08:37

A FAO szakértői által összegyűjtött adatok szerint a mezőgazdasági értékláncok évente 12,5 millió tonna műanyag terméket használnak fel, további 37,3 millió tonnát pedig az élelmiszer-csomagolás során hasznosítanak.