Gépinfo

Bemutatkozott az új Spirit 400C/S vetőgép

Agrofórum Online

A Väderstad továbbfejlesztette Spirit 400C/S penumatikus gabonavetőgépét, amely számos előnyt hoz a gazdaságok életébe.

Az új Spirit 400C/S az E-Control alkalmazásnak köszönhetően lehetővé teszi az ISOBUS Task Control funkció használatát a mindennapokban, emellett újratervezett megjelenésével és továbbfejlesztett hidraulika rendszerével hívja fel magára a figyelmet.

A 4 méter munkaszélességű Spirit nagyméretű tartályt kapott, amelybe beépítésre került a hidraulikus ventilátor. A tágas gépépítés, valamint a két munkaállvány megkönnyíti a fontosabb gépegységekhez való hozzáférést. A továbbfejlesztett hidraulika rendszernek köszönhetően a Spirit 400C/S aktív csoroszlyanyomással, állítható követőborona terheléssel, valamint automatikus szekcióvezérléssel redelkezik.

Vetés közben az iPad alapú E-Control teljes körű ellenőrzést biztosít a gépkezelő számára. A vetőgéphez rendelhető SeedEye vetésellenőrző rendszer lehetővé teszi a mag- és a műtrágyakijuttatás valós idejű kontrollját. Amennyiben hiba adódik a mag- vagy a műtrágyaáramlásban, a SeedEye azonnal figyelmezteti a gépkezelőt, így a probléma elhárítása rövid időn belül megtörténhet, mondja Björn Jeansson.

Az új Spirit 400 a csak magvetésre alkalmas típus mellett, műtrágyakijuttatást is végző, kombi változatok – úgymint Spirit 400C FIX és Spirit 400C InLine – formájában is megrendelhető.

A FIX változat egy 5 cm széles sávba juttatja ki a műtrágyát, 125 mm-es osztásba minden vetősor előtt. Ugyanakkor a Spirit 400C InLine alkalmas arra, hogy alacsony dózisú starter műtrágyát juttasson ki a vetőcsoroszlyákon át, de a magtól eltérő kivezető nyíláson keresztül.

Az új Spirit 400C/S vetőgép 2021. februárjától kerül gyártásba.

Agrofórum Hírlevél
Iratkozzon fel az Agrofórum hírlevélre!

A feliratkozást követően a rendszer egy megerősítő emailt fog küldeni a megadott email címre. Ha nem érkezne meg a levél, kérjük nézze meg a spam vagy Gmail esetén a Promóciók és az Összes levél mappát.

Újabb innovációs díjat nyert az AMAZONE

2025. május 4. 13:10

Az AMAZONE 2025-ben sorozatban másodszor nyerte el a stern Innovációs Díjat, megerősítve vezető helyét a mezőgazdasági technológiában.

AXIÁL-NEXT márkanévvel erősítik a digitális átállást        

2025. május 2. 13:10

A magyar gépforgalmazó óriás vállalat egységes márkaként vezeti be digitalizációs megoldásait, AXIÁL-NEXT néven.

Elmarad a NAK Szántóföldi Napok és AgrárgépShow-Mezőfalva

2025. április 15. 15:29

Ragadós száj- és körömfájás miatt elmarad a 2025-ös NAK Szántóföldi Napok és AgrárgépShow mezőfalvi rendezvénye.

Sekély művelés 12 méteren: AMAZONE TopCut 12000-2T

2025. április 12. 16:10

Az AMAZONE TopCut 12000-2T, egy 12,1 m munkaszélességű kombinált aprítóhenger, rugalmasan alkalmazkodik a különböző növénykultúrákhoz.

BreakMix - Májustól rendelhető a Väderstad egyedülálló kopóhegye

2018. március 10. 17:01

A kopóhegy egyedi kialakításának köszönhetően a lazítóhatás akár 30 cm-ig terjedő mélységig kihasználható, ami igen meggyőző keverő hatással párosul.

„Nemcsak a Väderstad gépek kiválóak, hanem a háttérország is kiemelkedő”

2022. április 1. 12:27

Március elején egy újabb gazdalátogatásra indultam Väderstad felhasználókat bemutató cikksorozatunkhoz. Ezúttal Kalocsa mellett, Kisfoktő határában készítettem interjút, beszélgetőpartnerem pedig Greksa Zsolt gazdasági agrármérnök, növényvédelmi szakmérnök volt, aki még soha nem végzett olyan korán a szántáselmunkálással, mint idén, 2022-ben. Az első piros-sárga eszközüket, egy Rapid vetőgépet, még 100 hektáros gazdaságként vásárolták, mostanra viszont mind a géppark, mind a terület, mind pedig a tapasztalat jócskán gyarapodott.

Meghívó SZÁNTÓFÖLDI GÉPBEMUTATÓKRA

2020. július 22. 08:22

Hazai talajok elismert szakemberétől, Dr. Birkás Mártától megtudhatja, milyen talajművelési módszerekkel védekezhet az időjárási szélsőségek káros hatásaival szemben.

Az ultra-sekély talajművelésben rejlő agronómiai lehetőségek

2020. augusztus 12. 08:57

Joggal merül fel a kérdés, ha most újdonságként itt van a fenti címben említett az ultra-sekély művelés, akkor vajon létezik-e sekélyművelés is? Nos, a válasz talán azért egyszerű, mert az okszerű sekélyművelés kidolgozása is a Väderstad nevéhez kötődik, egészen pontosan egy 20 évvel ezelőtt bemutatott munkagéphez, a Väderstad Carrier-hez, akkori nevén Rexius Carrier-hez.