A legrosszabb nap az volt, amikor órákon át mindössze 0,5-5 kilométeres óránkénti átlagsebességgel kellett haladnia.
Az orosz Novolazarevszkaja kutatóállomásról indulva az Antarktisz hegyein és szakadékain át 16 nap alatt megtett 2500 kilométert Ossevoort rodeóhoz hasonlította, ahol állandóan attól kellett félnie, hogy kiesik a nyeregből.
A legrosszabb nap az volt, amikor órákon át mindössze 0,5-5 kilométeres óránkénti átlagsebességgel kellett haladnia. A kutatóállomásra való visszatérés könnyebb lesz, mert a traktor megfagyott keréknyomában tud haladni.
A Massey-Ferguson 5610 traktornak éjjel-nappal mozgásban kell maradnia, különben gumiabroncsai a talajhoz fagynának. Az óránként tíz kilométeres átlagsebességű utazáson a holland nőt hét kísérő segítette, köztük Nicolas Bachelet francia szerelő.
A volt színésznő 2005-ben vágott neki először a kalandnak: piros traktorja nyergében egyedül hagyta el holland faluját, hogy négy évvel később megérkezzen Fokvárosba. Ott azonban lekéste a jégtörőt, amellyel Dél-Afrikából az Antarktiszra utazott volna.
A csalódott nő a következő éveket Hollandiában töltötte, könyvet írt és motivációs tréningeket tartott. Nagy álmát azonban sosem tévesztette szem elől: szponzorok segítségével újabb expedíciót szervezett.
A Déli-sarkon Ossevoort hóembert akart építeni, hogy a pocakjába helyezze azokat a kívánságokat, amelyeket emberek ezreitől gyűjtött össze útközben. „Az álmok időkapszulája lesz az elektronikus adathordozón tárolt levelekből álló gyűjtemény, amelyet csak 80 év múlva lehet elolvasni. Így a következő nemzedékek nemcsak a politikáról és a háborúkról, hanem az álmainkról is megtudhatnak valamit” – mondta az utazó.
(MNO)