Gépinfo

Tesla-hasonmás e-autóval támad a kínai mobiltelefon-gyártó

Agrofórum Online

Kínában bemutatták az európai piacon még csak a mobiltelefonjairól és okos kiegészítő eszközeiről ismert Xiaomi márka első elektromos autóját, amelyet Xiaomi SU7-nek neveztek el.

Az okostelefon-gyártó Xiaomi értékesítési engedélyt kért az első kínai elektromos autójára, a SU7-re, amely egy szedánra hasonlít, a modell formaterve pedig mondhatni tiszteleg a Tesla Model S előtt. Autóipari szakértők szerint feltűnőek a hasonlóságok a design egyes részletei, sőt meghatározó elemei közt is. A SU7 elektromos autót a Beijing Automotive Industry Holding Co. Ltd (BAIC) szerződés alapján gyártja majd.

Kínában minden autót jóvá kell hagynia a helyi szabályozó hatóságnak, mielőtt piacra kerül, és az Ipari és Informatikai Minisztérium (MIIT) havonta közzéteszi azon járművek listáját, amelyek átesnek a homologizációs folyamaton. Az autógyártók elégedetlenek az eljárással, az ugyanis képeket és specifikációkat tár fel azokról az autókról, amelyeket még nem dobtak piacra. 

A Xiaomi SU7 egy elektromos szedán, 4997/1963/1455 mm-es méretekkel és 3000 mm-es tengelytávval. A gumiabroncsok specifikációi 245/45 R19 és 245/40 R20. A Xiaomi két verziót mutatott be, az egyikben van lidar, azaz lézer alapú távérzékelés, a másikban nincs. A képeken egy kamera látható a B oszlopon, ezért vélelmezhető, hogy a Xiaomi SU7 arcfelismerő „kulcs”-funkcióval érkezik.

Két hajtáslánc lehetőséget kínálnak: az RWD 220 kW-os motorral, az AWD 495 kW-os maximális teljesítménnyel (220 kW + 275 kW) érkezik. A moduláris felépítésű lítium-vas-foszfát (LFP) akkumulátorcsomag a BYD-től olcsóbb, a háromkomponensű nikkel-mangán-kobalt akkumulátor (NMC) a CATL technológiájától pedig drágább megoldást kínál.

A kocsi saját tömege 1980 kg, a végsebesség pedig 210 km/h-ra van korlátozva az alapkivitelben. A csúcs kivitelű modell saját tömege 2205 kg, végsebessége 265 km/h.

A Xiaomi SU7 két belső színváltozatban érkezik, a négyajtós, ötüléses SU7 sorozatgyártása 2023 decemberében kezdődik, a kiszállítások az ügyfeleknek pedig 2024 februárjában indulhatnak.

A BAIC Off-road Vehicle Co. pekingi gyárában már megkezdődött az SU7 próbagyártása, és több tucat tesztjármű gördült le a gyártósorról. Érdekesség, hogy a BAIC Kínában is gyárt Mercedes-Benz autókat a 2005-ben alapított Beijing-Benz vegyesvállalat keretében, amelyben a BAIC 51%-os tulajdonosa. A BAIC vállalatban a Mercedes-Benznek 10%-os részesedése van – hívta fel a figyelmet a CarNewsChina. 

A Xiaomi két és fél éve, 2021 márciusában jelentette be, hogy csatlakozik az elektromos járművek gyártási versenyéhez, és azt állítja, hogy 10 milliárd jüant (1,4 milliárd amerikai dollár) fektet be a projektbe. 

(Fotó: Xiaomi)

Agrofórum Hírlevél
Iratkozzon fel az Agrofórum hírlevélre!

A feliratkozást követően a rendszer egy megerősítő emailt fog küldeni a megadott email címre. Ha nem érkezne meg a levél, kérjük nézze meg a spam vagy Gmail esetén a Promóciók és az Összes levél mappát.

Bemutatta új elektromos pickup-platformját a Stellantis

2024. december 19. 11:10

A PSA és a FiatChrysler egyesült részei platformkáoszának megszüntetése érdekében négy platformot jelentettek be az elektromos modellek számára.

Román kistraktorok a fiatal gazdáknak

2024. december 13. 08:40

Uniós országként Romániában is működik a Fiatal Gazda pályázat, amelyen a termelők 45 éves korukig vehetnek részt.

Letarolják a kínaiak az európai autópiacot?

2024. december 8. 14:10

A Chery vállalat 2024-ben kezdte meg európai terjeszkedését, elsőként az Omoda és Jaecoo márkák bevezetésével.

A Ford Ranger év végére megelőzheti a Toyota Hiluxot a magyar pickup-piacon

2024. december 5. 13:10

A tavalyihoz képest 13 százalékkal 4966 darabosra hízó pick-up-piacon a Toyota Hilux az első 43,1 százalékos piaci részesedéssel.

A vártnál kevesebb szójababot vesznek a kínaiak az USA-tól

2023. október 15. 13:10

Amerikában vegyes hangulatban, míg Európában egyértelmű vevői fölénnyel zárult a hét a terménypiacokon.

Jó kétéves csúcson a szójabab árjegyzése

2020. szeptember 4. 05:58

Kína, a világ legnagyobb szójabab-importőre az élelmezésbiztonság növelése miatt vásárol jelentős mennyiségben szójababot.

A XAG drón éjszaka is képes vetni

2020. július 25. 12:51

A XAG drón éjszaka is képes dolgozni, ennek több előnye is van: egyrészt meghosszabbítja a munkaidőt, másrészt a megfigyelések szerint naplemente után kevésbé szeles az időjárás.

Nem állt meg a gabonaárak esése

2020. január 31. 05:47

A koronavírus terjedése miatt komoly kétségek merültek fel a a kínai importkereslettel kapcsolatban. Emiatt már egymás után nyolc kereskedési napon is csökkent a szójabab ára.