Az E-services rendszert évekkel ezelőtt vezette be a Vaderstad, mely eleinte a Tempo vetőgépeken jelent meg. A vállalat fejlesztői egy olyan jövőbe mutató megoldást láttak benne, amelyről maguk sem gondolták, hogy ilyen nagy sikere lesz. Pillanatok az idei Agromash Expo és Agrárgépshowról.
A tavalyi, novemberi Agritechnica kiállításon az E-Services rendszer segítségével olyan talajművelési megoldást mutattak be amely hozzájárul az autonóm megoldások eszköztárának bővüléséhez. Immár húsz éve, hogy a Topdown kultivátor sorozatgyártásba került, és az, hogy az E-Services rendszer erre az eszközre került rá, trendet megalapozó fejlesztői döntés volt. A jövőbe mutató megoldást a hannoveri Agritechnica szakmai zsűrije talajművelési kategóriában díjazta, és az AGROmashEXPO és AgrárgépShow kiállítás Termékfejlesztési díj pályázatán Nemzetközi Termékfejlesztési Nagydíjat kapott az E-Services rendszerrel szerelt Opus is.
Trendet megalapozó fejlesztői döntés
Immár húsz éve, hogy a Topdown kultivátor sorozatgyártásba került, és az, hogy az E-Services rendszer erre az eszközre került rá, trendet megalapozó fejlesztői döntés volt. A jövőbe mutató megoldást a hannoveri Agritechnica szakmai zsűrije talajművelési kategóriában díjazta, és az AGROmashEXPO és AgrárgépShow kiállítás Termékfejlesztési díj pályázatán Nemzetközi Termékfejlesztési Nagydíjat kapott az E-Services rendszerrel szerelt Opus is.
Eszközök, amelyek neve összefonódik a Vaderstaddal
Az idei Agromash Expo és AgrárgépShown Vaderstad által kiállított gépek közül kiemelendő továbbá a Extract sorközművelő kultivátor, mely nem kizárólag a kapás növények, hanem a kisebb sortávra vetett kultúrák esetében is szóba jöhet.
A jól ismert Carrier modellcsaládot is érintik a folyamatos fejlesztések. A jelenlegi alapanyagárak tükrében az ésszerű megoldások érdekében a gyártást is igyekeznek racionalizálni. A saját futóműrendszer szükségessége, és a gépfelépítés költséghatékonyságot támogató jellege érvényesül.
A tavalyi év során mutatták be a Cultus HD kultivátort. A függesztett, de nagyobb munkaszélességű kultivátorok a nagyobb, 4-500 LE traktorok vonóerejével is kompatibilisak.
A kultivátoron került bevezetésre a Dynamic Control megoldás is, mely hidraulikus rendszer a kapák mentén kialakuló bakhátak elrendezésében játszik jelentős szerepet. A fülkéből három pont segítségével tudunk munkamélységet állítani, a bakhátrendező egységet pedig automatikusan utánállítja a rendszer.
Ami nem kerülhető meg, az a Spirit vetőgépcsalád. Az elosztófejnél minden egyes sorhoz művelőmotor kerül, amely dinamikus művelőút kialakítását teszi lehetővé abban az esetben, hogyha a vetőgép szélessége nem esik egybe a vegyszerezőével. Ekkor a monitoron beállított értékeknek megfelelően a gép automatikusan elzárja azokat a sorokat, ahol művelőutat szeretnék kialakítani.