Növénytermesztés

Repülő kertek és úszó üvegházak

Agrofórum Online

Néhány olyan projekt, amely látszólag a sci-fi világához tartozik – mint például a repülő gyümölcsösök vagy lebegő üvegházak – közelebb áll a valósághoz, mint gondolnánk.

A New York-i Mcheileh Stúdió Aeroponic 2100 projektje aeroponikus kertek építését javasolja léghajókba, hogy azok városok, települések, lakóterületek, sőt, a városközpontoktól távol eső területek fölött repüljenek, és élelmiszereket osszanak szét.

Az önjáró aeroszkópos – és hidroponikus – növények, amelyeket az önjáró aeroszkópok belsejében függőlegesen egymásra helyezett platformokon osztanak szét, a stúdió szerint a repülőgép külső vázáról összegyűjtött szűrt esővizet, valamint a tengerekből gyűjtött, sótalanított vizet használják majd.

Ezek a léghajók vagy repülő kertek segítenének kiküszöbölni az élelmiszerek nagy távolságokra, nagy szén-dioxid-kibocsátást okozó közlekedési eszközökkel történő szállítását, és lehetővé tennék a jelenleg mezőgazdasági célra használt, a növényvédő szerek használata által leromlott földterületek felszabadítását – magyarázta a cég.

Működésük nem okozna szennyeződést, és a vállalat szerint megoldást kínálnának arra is, hogy az élelmiszer „a kertből az asztalra” kerüljön, méghozzá tömegesen. A repülőgépet nap- és szélenergiával hajtanák, és úgy terveznék, hogy a világ bármely pontján közlekedhessen.

Mindeközben a Hamamatsuban (Japán) zajló N-ARK kutatás egy olyan innovatív építészet kifejlesztésén dolgozik, amely az olyan környezeti hatásokból eredő társadalmi problémák megoldására összpontosít, mint például a tengerszint emelkedése és a part menti talajok sótartalmának emelkedése az árvizek után.

A Föld életét fenyegető éghajlati válságra a tanulmány építészeti javaslata a tengervízre alapozott innovatív mezőgazdasági módszer, avagy az úszó gyümölcsösök kifejlesztéséből áll.

Az N-ARK egy „sóálló” úszó gyümölcsös prototípusát fejleszti ki, amely kombinálja az üvegházi növénytermesztést egy „sós gazdálkodási” módszerrel, amely a tengervizet közvetlen tápanyagforrásként használja a zöldségek számára.

A Zöld Óceán projekt minden egyes gyümölcsösében két különálló zöldterület lesz a zöldségtermesztés számára: az egyik a tengerszinten, a másik a víz alatt.

Ez a projekt lehetővé teszi a tengervizet tápanyagforrásként használó zöldségek termesztését, javítja a víz alatti környezetet a planktonok növekedését elősegítő, CO₂-t elnyelő algák termesztésével, és lehetővé teszi a friss zöldségek gyors szállítását a tengerparti területek, például New York éttermeibe

közölte az N-ARK.

Agrofórum Hírlevél
Iratkozzon fel az Agrofórum hírlevélre!

A feliratkozást követően a rendszer egy megerősítő emailt fog küldeni a megadott email címre. Ha nem érkezne meg a levél, kérjük nézze meg a spam vagy Gmail esetén a Promóciók és az Összes levél mappát.

Bizonyítottan előnyökkel jár a szója korábbi elvetése

2024. december 13. 13:10

Az Iowai Állami Egyetem kutatása szerint termesztéstechnológiai módszerekkel is csökkenthető a mezőgazdaság kibocsátása, miközben a hozam nő.

Máktermesztés: mekkora területnagyság fölött engedélyköteles?

2024. december 12. 08:10

Hazánkban az elmúlt 10 évben 9 ezer hektárról több mint 12 ezer hektárra bővült a mák termőterülete.

A La Niña ronthatja a terméskilátásokat Argentínában

2024. december 10. 11:10

Bár a kilátások kedvezőek Argentínában, a gazdálkodók aggódnak a La Niña jelenség miatt, ami szélsőséges időjárást és terméscsökkenést okozhat.

Mi legyen a köztes növényekkel?

2024. december 4. 14:40

Az enyhe időjárásban tovább fejlődnek a köztes növények, az is előfordulhat, hogy magot is hoznak. Hengereljük, mulcsozzuk vagy várjunk?

FARM MACHINE 2022 - Az év mezőgépe 7.

2022. április 9. 04:36

Terveink szerint a győztesekről az olvasóink számára folyamatos tájékoztatást adunk. A sorozat hetedik fejezetében a permetezőgép kategória döntőseit (Amazone DirectInject, Hardi Aeon, Horsch Leeb CS), de elsősorban a győztesét mutatjuk be.

Bővül a robotfűnyírók piaca

2021. március 18. 06:38

A robotfűnyírók hazai piaca dinamikusan nő, de a nyugat-európai országokhoz képest a termék elfogadottsága jelenleg még alacsonyabb

NORAC keretmagasság-szabályozás - Ultraszónikus talajművelés

2019. január 23. 12:18

A Topcon által gyártott NORAC keretmagasság-szabályozás egy automatikus mélységbeállítási rendszer, amely minden típusú, hidraulikus mélységszabályozóval rendelkező kultivátor számára alkalmas. A berendezés a talajfelületet ultrahangos érzékelőkkel „leolvassa”, és menetközben automatikusan beállítja a gépet a kívánt munkamélységre.

Legújabb generációs gyomirtó szer a Corteva kínálatában

2023. szeptember 13. 05:40

Az eredeti sebforrasztó zsombor specialista! Tekintse meg a Corteva új termékinformációs kiadványát!