Növénytermesztés

Repülő kertek és úszó üvegházak

Agrofórum Online

Néhány olyan projekt, amely látszólag a sci-fi világához tartozik – mint például a repülő gyümölcsösök vagy lebegő üvegházak – közelebb áll a valósághoz, mint gondolnánk.

A New York-i Mcheileh Stúdió Aeroponic 2100 projektje aeroponikus kertek építését javasolja léghajókba, hogy azok városok, települések, lakóterületek, sőt, a városközpontoktól távol eső területek fölött repüljenek, és élelmiszereket osszanak szét.

Az önjáró aeroszkópos – és hidroponikus – növények, amelyeket az önjáró aeroszkópok belsejében függőlegesen egymásra helyezett platformokon osztanak szét, a stúdió szerint a repülőgép külső vázáról összegyűjtött szűrt esővizet, valamint a tengerekből gyűjtött, sótalanított vizet használják majd.

Ezek a léghajók vagy repülő kertek segítenének kiküszöbölni az élelmiszerek nagy távolságokra, nagy szén-dioxid-kibocsátást okozó közlekedési eszközökkel történő szállítását, és lehetővé tennék a jelenleg mezőgazdasági célra használt, a növényvédő szerek használata által leromlott földterületek felszabadítását – magyarázta a cég.

Működésük nem okozna szennyeződést, és a vállalat szerint megoldást kínálnának arra is, hogy az élelmiszer „a kertből az asztalra” kerüljön, méghozzá tömegesen. A repülőgépet nap- és szélenergiával hajtanák, és úgy terveznék, hogy a világ bármely pontján közlekedhessen.

Mindeközben a Hamamatsuban (Japán) zajló N-ARK kutatás egy olyan innovatív építészet kifejlesztésén dolgozik, amely az olyan környezeti hatásokból eredő társadalmi problémák megoldására összpontosít, mint például a tengerszint emelkedése és a part menti talajok sótartalmának emelkedése az árvizek után.

A Föld életét fenyegető éghajlati válságra a tanulmány építészeti javaslata a tengervízre alapozott innovatív mezőgazdasági módszer, avagy az úszó gyümölcsösök kifejlesztéséből áll.

Az N-ARK egy „sóálló” úszó gyümölcsös prototípusát fejleszti ki, amely kombinálja az üvegházi növénytermesztést egy „sós gazdálkodási” módszerrel, amely a tengervizet közvetlen tápanyagforrásként használja a zöldségek számára.

A Zöld Óceán projekt minden egyes gyümölcsösében két különálló zöldterület lesz a zöldségtermesztés számára: az egyik a tengerszinten, a másik a víz alatt.

Ez a projekt lehetővé teszi a tengervizet tápanyagforrásként használó zöldségek termesztését, javítja a víz alatti környezetet a planktonok növekedését elősegítő, CO₂-t elnyelő algák termesztésével, és lehetővé teszi a friss zöldségek gyors szállítását a tengerparti területek, például New York éttermeibe

közölte az N-ARK.

Agrofórum Hírlevél
Iratkozzon fel az Agrofórum hírlevélre!

A feliratkozást követően a rendszer egy megerősítő emailt fog küldeni a megadott email címre. Ha nem érkezne meg a levél, kérjük nézze meg a spam vagy Gmail esetén a Promóciók és az Összes levél mappát.

„Kukoricázz velünk!” – termelési verseny 2025

2025. április 23. 13:10

A Kukorica Kör Egyesület idén is meghirdette a „Kukoricázz velünk!” termelési versenyt! Az eddigi évekhez hasonlóan a 2025-ös versenyben sem a legnagyobb terméseredményt díjazzák.

Biztonságban a tavaszi munkák alatt

2025. április 13. 11:10

A mezőgazdasági szezon indulásával a szabadban végzett munkák száma és a baleseti kockázat is megnő, különösen a villamos hálózatok közelében.

Segítség a mikotoxinok elleni védekezéshez - új kiadvány

2025. április 9. 16:10

A „Mikotoxinok árnyékában: hogyan előzhető meg a gabonafélék toxinszennyeződése” című kötet bemutatja azokat az agronómiai és tárolási gyakorlatokat, amelyekkel mérsékelhető a mikotoxinszint a terményben.

Új korszak kapujában: zöld utat kaphat a precíziós nemesítés

2025. április 1. 16:10

A tagállamok képviselői megszavazták a precíziós nemesítési technikák szabályozására vonatkozó rendelet tervezetét.

Bayer Farm: növényvédelmi technológiákkal ismerkedtek az egyetemi hallgatók

2019. június 19. 09:41

A szihalmi Goldfarm Kft. telephelyén látta vendégül a legújabb növényvédelmi technológiák és fajták iránt érdeklődőket a Bayer Hungária Kft. Crop Science üzletága.

Bővítettük új generációs hibridjeink körét

2021. július 2. 11:36

A technológiai és a klímaváltozás hatásainak ellensúlyozására bevezetett hibridjeink számát idén tovább növeltük annak érdekében, hogy az ország egész területére rendelkezésre álljanak a jövedelmező termesztésre a változó körülmények ellenére alkalmas repcék.

Syngenta innovációk a fenntartható, sikeres gazdálkodásért

2020. január 23. 09:03

A megváltozott időjárásnak, a változó talajművelésnek és a hatóanyag-kivonásoknak köszönhetően a növényvédelmében is szemléletváltásra van szükség ahhoz, hogy a kukoricatermesztés a jövőben is eredményes legyen.

New Holland traktor a Giro d’Italia 2022 kerékpárversenyen

2022. május 4. 07:36

A speciális New Holland traktor a világ legjobb kerékpárversenyzőit kíséri végig Magyarország és Olaszország útjain.