Növényvédelem

Új öntözőrendszer segíti a Corteva kutatóit Szegeden a növényvédő szerek tesztelésében

Corteva Agriscience

A Corteva Agriscience 140 millió forintot fordított egy modern öntözőrendszer kiépítésére, hogy elősegítse a szegedi növényvédelmi kutatás-fejlesztési tevékenységet. Az új öntözőrendszer 11 hektárt fed le, és lehetővé teszi, hogy a Corteva kutatói pontosabb és megbízhatóbb eredményeket kapjanak az újonnan kifejlesztett növényvédő szerek esetében.

Az új öntözőrendszer segítségével a Corteva kutatói különböző növényvédő szerek hatékonyságát tesztelhetik különböző körülmények között, meghatározott típusú öntözési módszerekkel, például csepegtető, mikroszórófejes és konzolos öntözéssel. Az újonnan kiépített öntözőrendszer célja, hogy a kísérletek sikerességi aránya növekedjen az öntözés nélküli vizsgálatokhoz képest, hiszen bizonyos esetekben a megfelelő vízellátás kulcsfontosságú tényező.

Ez a beruházás a Corteva kutatói számára új fertőzési módszerek kipróbálását, valamint a termékek tesztelési körülményeinek szélesebb skáláját biztosítja, és így a növényvédő szerek hatékonysága jobban elkülöníthető lesz nagyobb fertőzési nyomás mellett.

A beruházás révén felgyorsítható a megbízható adatok kinyerésének folyamata ezzel elősegítve a növényvédőszer-fejlesztés folyamatát, ami hozzájárul a biztonságos és hatékony növényvédő szerek felhasználásához a magyar gazdák számára.

A Corteva Agriscience új öntözőrendszert épített ki Szegeden
A Corteva Agriscience új öntözőrendszert épített ki Szegeden

Tudományos alapokon nyugvó vállalatként a Corteva olyan innovációkkal segíti a gazdákat, melyekkel hatékonyan tudnak reagálni az éghajlatváltozás és az élelmiszer-ellátási lánc változó igényeihez. Ezzel a magyarországi beruházással továbbra is elkötelezettek vagyunk az iránt, hogy olyan megoldásokat kínáljunk a gazdálkodóknak, amelyekkel maximalizálhatják jövedelmezőségüket

– mondta Perényi József, a Corteva Agriscience magyarországi növényvédelmi kutatás-fejlesztési vezetője.

A Corteva egyik legfontosabb prioritása a kutatás-fejlesztésbe és innovációba való beruházás. A vállalat megújított kutatás-fejlesztési állomását 2020-ban avatták fel Szegeden, a hosszú múltra visszatekintő növénynemesítési és növényvédelmi kutatásra alapozva.

A szegedi állomáson a fejlesztőmérnökök új gyomirtó, rovar- és gombaölő szerek, valamint csávázási technológiák és biológiai megoldások fejlesztésére összpontosítanak, amelyeket a vállalat és külső partnerei évente 230 szántóföldi kísérletben tesztelnek. Az új beruházás lehetővé teszi a Corteva számára, hogy portfólióját még inkább megkülönböztethető és fenntartható termékekkel gazdagítsa, amelyek valódi értéket teremtenek a magyar gazdák számára.

Corteva logó
Agrofórum Hírlevél
Iratkozzon fel az Agrofórum hírlevélre!

A feliratkozást követően a rendszer egy megerősítő emailt fog küldeni a megadott email címre. Ha nem érkezne meg a levél, kérjük nézze meg a spam vagy Gmail esetén a Promóciók és az Összes levél mappát.

Bővül a megfigyelő hálózat: pontosabb növényvédelmi előrejelzés

2025. április 3. 13:10

Tovább bővült a Nemzeti Agrárgazdasági Kamara (NAK) országos megfigyelő hálózata, amely a kártevők elleni hatékony védekezést segíti.

Kérdőív a növényvédelemről - ossza meg tapasztalatait!

2025. március 30. 08:10

Egy most induló országos kérdőív a hazai kiskert-tulajdonosok és mezőgazdasági termelők növényvédelmi szokásait térképezi fel.

Bővül a drónnal kijuttatható növényvédő szerek köre

2025. március 27. 14:10

Már egy gombaölő szer is kijuttatható Magyarországon pilóta nélküli légi járművel. Engedélyt kapott az Amistar Sun 325 SC.

Növényvédelmi drónpilótaképzés: egyre nagyobb az érdeklődés

2025. március 23. 08:10

Egyre népszerűbb a Magyar Agrár- és Élettudományi Egyetem (MATE) és az ABZ Drone Kft. közös növényvédelmi drónpilótaképzése.

A Corteva Agriscience új, biológiai portfóliót hoz létre

2020. május 30. 08:47

A Corteva Agriscience, amely egy vezető mezőgazdasági vállalat, valamint az M2i, amely a biológiai növényvédelemben alkalmazott feromonok területén tölt be vezető szerepet, több évre szóló globális megállapodást jelentett be. A megállapodás feromonalapú rovarölő szerek kutatására, fejlesztésére és világszintű forgalomba hozatalára vonatkozik.

Közzétették a 2018 évi Global Food Security Index (Globális Élelmiszerbiztonsági Index) megállapításait

2018. november 5. 13:16

A megállapítások az élelmiszerellátás szempontjából nagyobb biztonságot támogató intézkedések irányába mutatnak eltolódást.

A Corteva Agriscience 20%-kal növelte növényvédő szer eladásait Magyarországon

2022. november 18. 14:40

2022 első 9 hónapjában a Corteva Agriscience nemzetközi mezőgazdasági kutató-fejlesztő vállalat 20%-kal növelte növényvédőszer eladását a magyar piacon az előző év azonos időszakához képest.

A Corteva Agriscience támogatási programot hoz létre a fenntartható gazdálkodásért

2019. október 18. 10:02

A támogatási program jövőre indul, és olyan tevékenységeket kívánnak vele jutalmazni, amelyek ellensúlyozzák a szén-dioxid-kibocsátást, kímélik a környezetet.