Növényvédelem

Új öntözőrendszer segíti a Corteva kutatóit Szegeden a növényvédő szerek tesztelésében

Corteva Agriscience

A Corteva Agriscience 140 millió forintot fordított egy modern öntözőrendszer kiépítésére, hogy elősegítse a szegedi növényvédelmi kutatás-fejlesztési tevékenységet. Az új öntözőrendszer 11 hektárt fed le, és lehetővé teszi, hogy a Corteva kutatói pontosabb és megbízhatóbb eredményeket kapjanak az újonnan kifejlesztett növényvédő szerek esetében.

Az új öntözőrendszer segítségével a Corteva kutatói különböző növényvédő szerek hatékonyságát tesztelhetik különböző körülmények között, meghatározott típusú öntözési módszerekkel, például csepegtető, mikroszórófejes és konzolos öntözéssel. Az újonnan kiépített öntözőrendszer célja, hogy a kísérletek sikerességi aránya növekedjen az öntözés nélküli vizsgálatokhoz képest, hiszen bizonyos esetekben a megfelelő vízellátás kulcsfontosságú tényező.

Ez a beruházás a Corteva kutatói számára új fertőzési módszerek kipróbálását, valamint a termékek tesztelési körülményeinek szélesebb skáláját biztosítja, és így a növényvédő szerek hatékonysága jobban elkülöníthető lesz nagyobb fertőzési nyomás mellett.

A beruházás révén felgyorsítható a megbízható adatok kinyerésének folyamata ezzel elősegítve a növényvédőszer-fejlesztés folyamatát, ami hozzájárul a biztonságos és hatékony növényvédő szerek felhasználásához a magyar gazdák számára.

A Corteva Agriscience új öntözőrendszert épített ki Szegeden
A Corteva Agriscience új öntözőrendszert épített ki Szegeden

Tudományos alapokon nyugvó vállalatként a Corteva olyan innovációkkal segíti a gazdákat, melyekkel hatékonyan tudnak reagálni az éghajlatváltozás és az élelmiszer-ellátási lánc változó igényeihez. Ezzel a magyarországi beruházással továbbra is elkötelezettek vagyunk az iránt, hogy olyan megoldásokat kínáljunk a gazdálkodóknak, amelyekkel maximalizálhatják jövedelmezőségüket

– mondta Perényi József, a Corteva Agriscience magyarországi növényvédelmi kutatás-fejlesztési vezetője.

A Corteva egyik legfontosabb prioritása a kutatás-fejlesztésbe és innovációba való beruházás. A vállalat megújított kutatás-fejlesztési állomását 2020-ban avatták fel Szegeden, a hosszú múltra visszatekintő növénynemesítési és növényvédelmi kutatásra alapozva.

A szegedi állomáson a fejlesztőmérnökök új gyomirtó, rovar- és gombaölő szerek, valamint csávázási technológiák és biológiai megoldások fejlesztésére összpontosítanak, amelyeket a vállalat és külső partnerei évente 230 szántóföldi kísérletben tesztelnek. Az új beruházás lehetővé teszi a Corteva számára, hogy portfólióját még inkább megkülönböztethető és fenntartható termékekkel gazdagítsa, amelyek valódi értéket teremtenek a magyar gazdák számára.

Corteva logó
Agrofórum Hírlevél
Iratkozzon fel az Agrofórum hírlevélre!

A feliratkozást követően a rendszer egy megerősítő emailt fog küldeni a megadott email címre. Ha nem érkezne meg a levél, kérjük nézze meg a spam vagy Gmail esetén a Promóciók és az Összes levél mappát.

Növényvédő szerek: két hatóanyagot betilthat az Európai Unió

2024. december 12. 09:10

Az Európai Bizottság visszavonhatja két hatóanyag, a flufenacet és a flutolanil növényvédelmi engedélyét. Egyelőre javaslattervezetekről van szó.

Ha enyhe lesz a tél, megint küzdhetünk a mezei pockokkal

2024. november 26. 13:10

Most érdemes körülnézni a szántóföldön és környékén és felmérni, hogy milyen a pocokhelyzet. A legjobb védekezés ebben az esetben is a megelőzés.

Szappanszerű anyagokat tartalmazó növényeket tesztelnek kártevőirtásra

2024. november 25. 14:40

A bionövényvédelemben, de más területeken is kiválóan felhasználhatóak a szántóföldön megtermelt fehérjenövényekből kivont szaponinok.

Az éghajlatváltozás csökkenti a gyomirtó szerek hatékonyságát

2024. november 22. 16:10

A gyomirtó szerek maximális hatékonyságához optimális körülmények a klímaváltozás miatt egyre ritkábbak. Mire kell felkészülnünk?

A Corteva kukorica hibridjei elismerést kaptak a 2023-as Ajánlati Fajtalista Díjátadón Magyarországon

2024. február 7. 17:10

A Corteva Agriscience nemzetközi mezőgazdasági kutató-fejlesztő vállalat által előállított Pioneer® kukorica hibridek elismerést kaptak a 2023-as kukorica posztregisztrációs fajtakísérletben Magyarországon. A győztes hibrideket a 2024 januárjában megrendezett AGROmashEXPO mezőgazdasági kiállításon hirdették ki.

Új vezetési struktúrát jelentett be a Corteva Agriscience™

2018. szeptember 19. 13:57

Az átalakítás optimalizálja a vállalat képességeit arra, hogy egy független és tisztán mezőgazdasági vállalatként növekedést és értéket biztosítson részvényesei, ügyfelei és munkavállalói számára.

Magyar női gazdálkodóknak nyújtott támogatást a Corteva

2023. október 19. 08:40

A Corteva Agriscience idén tavasszal második alkalommal indította el a TalentA programot Magyarországon a Magyar Női Unió közreműködésével.

A Pioneer® 95 éve mozdítja előre a mezőgazdaságot

2021. április 24. 11:44

A Pioneer® volt az első vetőmagtermelő vállalat, amely hibridizációs technológiával nemesített vetőmagokat hozott forgalomba.