2024. szeptember 27.
A kerítésnél az alsó három drótszál a legfontosabb. A farkasok mindig először az alján próbálnak átjutni, például a kerítés alá ásnak.
2024. augusztus 10.
Nem a medvék és a farkasok jelenléte, hanem az emberhez szokása és ezzel félelmének megszűnése jelenti az igazi veszélyt.
2024. július 5.
A farkasokról gyűjt adatokat a WWF, amelynek az EGERERDŐ Zrt.-vel együttműködésben kihelyezett vadkamerája kapta lencsevégre a nagyragadozót.
2024. február 18.
Csaknem 7 millió eurót költött az észak-németországi tartomány közigazgatása arra, hogy – az ismert közmondást kicsit kiforgatva – a haszonállat is megmaradjon, és a farkas is jóllakjon.
2024. január 28.
A szarvasmarhák számára farkasbiztosnak számító kerítésének körülbelül 140 cm magasnak kell lennie, és legalább hat feszültség alatt álló vezetékből kell állnia.
2023. december 27.
Az Európai Unió szerint a farkas védettségi státuszát módosítani kell, mert az új területek populációinak növekedése konfliktusokhoz vezet. A farkas státuszának „szigorúan védettről” „védettre” minősítését javasolja az EU Bizottsága.
2023. október 27.
Mit szólna hozzá, ha az értékes nyájat őrző pásztorkutyáinak bírósági ítéletben tiltanák meg az ugatást, ráadásul egy farkasok lakta terület kellős közepén?
2023. szeptember 24.
A gazda szerint az elejtett, M250-es jelzésű farkasról bebizonyosodott, hogy egy év alatt körülbelül 100 juhot ölt meg.
2023. április 29.
Németországban annyira gyakorivá váltak a tenyészállatok elleni farkastámadások, hogy a helyi gazdák azt szeretnék, hogy a hatóságok lazítsanak a kilövési szabályokon.