Növénytermesztés
Fizetett tartalom

Fagykár után is segít az Amalgerol®

Hechta Kft.

Az előző hetekben érkezett lehűlés miatt a helyenként fellépő fagy erőteljes károsodást okozott a növényeinkben. Főleg alacsonyan fekvő, fagyzugos helyeken fagytak el a növények. Egyéves fejlődésű növények esetében ilyenkor már nincs mit tenni, ha a növény teljesen elfagyott oda a termés. Ha a fagyás csak részleges, még esetleg megmenthető valami a termésből.

Évelő növények vagy ültetvények esetében a növények újra hajtanak és egy részleges termést betakaríthatunk. Szőlő és a gyümölcsök esetében, ha már kifejlett, nagy hajtások fagynak el, az nemcsak az adott évi termést semmisíti meg, hanem az újrahajtott vesszők sem érnek be időben, amely a jövő évi termést csökkenti.

Szőlő- és gyümölcsültetvényekben, dísznövényekben fagykár esetén, az új hajtások minél gyorsabb kifejlődéséről kell gondoskodni. Az új levélzet kifejlődését Amalgerol® 3-4 l/ha vagy Amalgerol® Essence 2 l/ha dózisának kipermetezésével segíthetjük elő. Az Amalgerol® fokozza a növények növekedési erélyét, az új hajtások kifejlődése gyorsabb lesz, így a növény hamarabb rendelkezik megfelelő levélfelülettel a további növekedéshez és a termés kineveléséhez. AÖP: 1 pont.

Fagykár szőlőben, 2024.04.25.
Fagykár szőlőben, 2024.04.25.

Kertészeti felhasználás esetén egy 20 literes permetezőbe töltünk 2 dl Amalgerol®-t és ezzel permetezzük a növényeket. Erősebb fagykár esetén a kezelést 2 hét múlva megismételjük.

A kalászosok helye a növényi fehérjeforrások között

2024. november 14. 14:40

A növényi eredetű fehérjeforrások minőségének vizsgálatakor fontos figyelembe venni a fehérje biológiai hozzáférhetőségét és aminosav-összetételét is.

Technológiai fejlesztési lehetőségek napraforgónál

2024. november 14. 09:10

Vizsgáltuk a két legnagyobb őszi betakarítású, kapás növényünk ökostabilitását az országos termésátlagok felhasználásával a 2000–2022. évek között.

Az Agropyron glael mint a kenyérbúza lehetséges génforrása

2024. november 13. 08:10

A nemesítőkre és a kutatókra nyomás nehezedik, hogy olyan új fajtákat hozzanak létre, amelyek nagyobb hozamúak, táplálóbbak, ellenállóbbak a kártevőkkel és a betegségekkel szemben.

A cirok jól szerepelt no-till technológiában

2024. november 12. 17:10

Egyre többet hallani a cirokról, mint a jövő alternatív fehérjenövényéről.

A fagy néha segít, de …

2021. október 21. 08:14

Néhány napja, október 15-ke reggelén mínuszokra ébredhettünk, megvolt az idei ősz első fagyos reggele. Ez helyenként komoly károkat is okozott, de van olyan növénykultúránk, ahol éppenséggel segített.

Berobbant a cseresznyeszezon, ilyen minőséget ígérnek a szakemberek

2024. június 1. 12:10

Az idén az átlagosnál jobb termés várható, az időjárás azonban – főként az érési időszakban lehulló csapadék – jelentős mértékben befolyásolhatja a tényleges termésmennyiséget.

Feketednek a diófa levelei! Milyen betegség támadhatta meg?

2024. május 1. 04:37

Milyen betegség támadhatta meg a diófámat? A levelein barnulások, sötét elváltozások, pöndörödések láthatók. Fotókat küldök a problémáról. Mit tegyek a betegség kezelésére?

Még áprilisban is hirtelen betörő lehűlés veszélyeztetheti a gyümölcsfákat – így védekezzünk ellene

2024. március 8. 13:40

Az idén is korán jött a tavasz, a szokatlan februári időjárásnak minden bizonnyal komoly hatása lesz a hazai gyümölcstermesztésre.