Gépészet

A New Holland gyártósorát elhagyta a 15 000. Braud szőlőkombájn

Agrofórum Online

A New Holland önjáró szőlő- és olíva kombájnkiválóságok központjában, a francia Coex-i gyárban elkészült a 15 000. gép, amely több mint 40 év innovációit és díjnyertes fejlesztéseit testesíti meg.

A szóban forgó eszköz, egy a szőlészetek számára fejlesztett Braud 9040L típusú modell, amely a tökéletes és kíméletes betakarítás érdekében a legújabb New Holland technológiával szereltek fel, így kifogástalan állapotú, a szennyeződésektől szinte teljesen mentes szőlőszemek takaríthatók be. Pontosan erre van szükség a nemzetközi piacokon egyre nagyobb keresletű prémium minőségű borok készítéséhez. Az 1975 óta legyártott és világszerte több mint 30 országban eladott 15000 db Braud szőlőkombájn között vannak önjáró modellek és a mára már megszűnt vontatott verziók, amelyek a márkát vitathatlanul piacvezetőként pozícionálták.

Több mint 40 év innováció és díjnyertes fejlesztés

A Braud 1975 óta a szőlő betakarítási technológiában élenjáró példakép, egy vonatkozási pont a világ legigényesebb bortermelői számára, akik könnyebben, gyorsabban és hatékonyabban készítenének ízletes bort, a tökéletesen termesztett szőlőfürtökből.
Alexander Braud 1975-ben alapította vállalatát, kifejlesztette és legyártotta az első Braud 1020 típusú önjáró szőlőkombájnt.

A forradalmi Noria kehely rendszerrel ellátott Braud 1014 modell 1979-ben került a piacra, és ezzel a géptípussal nyerte el a márka az első SIMA aranyérmet 1980-ban. Ez volt minden idők legkeresetebb szőlőkombájnja, több mint 2000 eladott példány, kevesebb mint négy év alatt.

Braud 1984-ben mutatta be a sokoldalúság koncepcióját: a szőlőbetakarító traktorra különböző munkaeszközöket szereltek fel elsőként, annak érdekében, hogy az év többi szakában is tudják üzemeltetni. 1988-ban leplezték le az SDC rázórendszert, ami még ugyanebben az évben aranyérmet szerzett a SITEVI kiállításon. Ez egy hátsó függesztésű kar, amely tökéletesen illeszkedik a szőlőtőke alakjához, így minden esetben rázásnak és nem ütésnek van kitéve a szőlő. 2002-ben vezették be a szabadalmi oltalom alatt álló Braud- féle SOCMA bogyozó-kiválasztót. A rendszer a betakarított szemekről eltünteti a szennyeződést, így a tökéletesen tiszta termés egyből készen áll a borkészítésre. 2009-ben a Braud 9000-es széria – ami arany- és ezüstérmet kapott a SITEVI kiállításon – bevezetésével megkezdődött az okos betakarítás korszaka. Az élenjáró technológiát kombinálva egy egyszerű intuitív felülettel, a normál és a prémium szőlőtermesztés még produktívabbá, profitabilisabbá és egyszerűbbé vált. A szakma legfontosabb kiállításának, a SITEVI-nek aranyait azóta is évről-évre nyerik el a bevezetett újdonságok. Az OptiGrape rendszer 2013-as bemutatásával – amely prémium megoldást kínál azok számára akik a legtisztább és legjobb minőségű betakarításra törekednek – valamint a 2015-ben debütált Blue CabTM 4 intelligens rendszerrel – a csatlakoztatott permetező egység aktiválása esetén a kabinnyomás automatikus szabályozásával maximálisan megvédi a gépkezelőt – kiegészülve ezek a gépek a legmodernebb technológiával felvértezve állnak a vásárlók rendelkezésére.

“A 15000 legyártott és eladott Braud szőlőkombájn történelmi mérföldkőnek számít a New Holland Agriculture-nél – jegyezte meg Maggiorino Gaffoglio, a Szőlő- és olívakombájn üzletág vezetője. Piacvezetőnek lenni egy ilyen bonyolult és kényes szektorban azt jelenti, hogy nemcsak elnyertük, hanem megőriztük a bizalmát még a legtradicionálisabban gondolkodó ügyfeleinknek is. Ezen partnerek lettek a legértékesebb tesztelőink az évek múlásával. Csapatunk számára igazi élmény tevékenyen részt venni olyan fejlesztési projektekben, amelyek célja, hogy még finomabb világszínvonalú borokat lehessen előállítani, ugyanakkor az itt megszerzett tapasztalat hozzájárul a mi szakmai fejlődésünkhöz is. Mindazonáltal tisztában vagyunk azzal is, hogy a fejlesztési irányelvek a New Holland önjáró szőlő betakarítógépek tekintetében ugyan nagyon fontosak, viszont a legkiválóbb borok előállításában csupán másodlagos tényezőnek számítanak.„

Agrotec Magyarország Kft.
www.agrotec.hu

Agrofórum Hírlevél
Iratkozzon fel az Agrofórum hírlevélre!

A feliratkozást követően a rendszer egy megerősítő emailt fog küldeni a megadott email címre. Ha nem érkezne meg a levél, kérjük nézze meg a spam vagy Gmail esetén a Promóciók és az Összes levél mappát.

Évszaktól, időjárástól függetlenül a KITE Jet-tel Ön nyer!

2025. április 7. 16:10

A mai változó piaci körülmények között az inputköltségek kezelése kritikus fontosságú. A nitrogén az egyik legdrágább inputanyag.

Kezd magára találni a hazai mezőgazdasági pótkocsipiac

2025. április 7. 08:10

Összesen 172 új mezőgazdasági pótkocsit helyeztek forgalomba 2025 első negyedévében Magyarországon.

Extrém rendfelszedési kapacitás, egyedülállóan nagy kamranyomás, villámgyors bálaürítés

2025. március 26. 16:10

A John Deere a szálastakarmány-betakarítás terén is törekedett arra, hogy minden gazdasághoz igazodva ideális bálázót tudjon kínálni.

Gabonahűtés vagy -szárítás? Most pályázati forrásból fejleszthet!

2025. március 13. 16:10

A „Terménytisztítók, tárolók, szárítók, vetőmagüzemek fejlesztésére” kiírt pályázatokba bekerült a gabonahűtés technológiája is.

A CNH bemutatta az első elektromos meghajtású traktorja prototípusát

2022. december 29. 15:03

A felhasználási profiltól függően a traktor akkumulátora akár egész napos üzemidőt is biztosíthat.

New Holland erő- és munkagépek a honvédelem szolgálatában

2021. október 27. 12:38

Az AGROTEC Magyarország Kft. 10 db New Holland T5.110 EC típusú traktort és hozzá 40 db négyféle munkagépet adott át a Magyar Honvédségnek 2021. október 4-én.

A New Holland bemutatta Alacsony Emissziós Traktor projektjét a basildoni gyárban

2021. november 26. 05:36

Az eseményre abból az alkalomból került sor, hogy befejeződött a New Holland Methane Power Tractor projektje, amelynek eredményeként 2021 júniusában a basildoni gyárban elindult a sorozatgyártás.

Nem volt jó negyedéve a Case és a New Holland tulajdonosának

2019. november 11. 09:03

Az agrártermékekből származó bevételek 36 százaléka származott Észak-Amerikából, 32 százaléka Európából, 17 százaléka Dél-Amerikából és 15 százaléka a világ többi részéről.