Növénytermesztés
Fizetett tartalom

A Gabonakutató tavaszi kínálatából most kedvezménnyel

Agrofórum Online

A Gabonakutató hibridkukorica-portfoliója sokrétű, minden éréscsoportban többféle felhasználásra kínál fajtákat. Most három kukorica, illetve egy olajnapraforgó hibridet szeretnénk a termelők, gazdálkodók figyelmébe ajánlani, melyek most kedvezményes áron kaphatók.

Az elmúlt évek egyik legkeresettebb GK kukorica hibridje a szemes hasznosítású Sarolta, amely az igen korai éréscsoportba tartozik (FAO 290). Kezdeti fejlődése erőteljes, korán virágzik, vízleadása és leszáradása is gyors. Emiatt megkésett vetésre is használható május közepéig, ekkor októberben alacsony szemnedvességgel takarítható be. Normál, áprilisi vetésidővel számolva, szeptember közepén vagy végén takarítható be 15-17%-os szemnedvességgel. Ezért kiváló őszi kalászos-elővetemény minimális szárítási költséggel. A Saroltát elsősorban extenzív (low-input) gazdálkodásra ajánljuk, mivel műtrágyaigénye alacsony, és gyors kezdeti fejlődése miatt gyomelnyomó képessége is jó. Kiváló alkalmazkodóképességgel és stressztoleranciával rendelkezik. Szemtermése egészséges, kórtani vizsgálatainkban is jól szerepelt. Hektoliter tömege az átlagosnál magasabb. Beltartalmi vizsgálataink alapján élelmiszeripari felhasználásra is ajánljuk. Rendelkezésre áll belőle biovetőmag is. Kiváló választás tehát azok számára, akik kis ráfordítással szeretnének kukoricát termelni, de fontos számukra a termésstabilitás és a jó minőség is.

A szemes hasznosítású GKT 376 a Gabonakutató zászlóshajója a korai éréscsoportban (FAO 380). Éréscsoportjában az átlagnál 2-3 nappal korábban virágzik, míg vízleadása megegyezik a csoportátlaggal. Előnyös tulajdonsága a kiváló szárazságtűrés, így a kevésbé intenzív évjáratokban is jól teljesít, lehet rá számítani. Az alföldi régióban évek óta vannak kiemelkedő eredményei. Csutkája vékony, mélyen ülő, szemei hosszúak. Hektoliter tömege nagy, ebben rejlik leginkább terméspotenciálja. Kétcsövűségre hajlamos, jól tudja kompenzálni az esetlegesen előforduló tőritkulást. Bár nem zöldszáron érő típus, szára és gyökérzete erős, kint lehet hagyni akár teljes szemszáradásig, ha molyrágás ellen történt védekezés. A GKT 376 is alkalmas gríz előállításra beltartalmi paraméterei miatt. Ezt a hibridet elsősorban átlagos vagy jó talajtípusokra ajánljuk, nitrogénreakciója jó, magas terméshez mindenképpen emelt inputanyag-kijuttatást igényel, ezért intenzív gazdálkodásra ajánljuk.

A GKT 384 szintén korai éréscsoportú, háromvonalas hibrid (FAO 380). Átlagos és jó talajadottságú területekre ajánljuk, de kisebb az input-anyag igénye, mint az intenzívebb GKT 376-nak, nem extenzív fajta. Intenzív korai fejlődésű hibrid, jó alkalmazkodóképességgel. Előnyös tulajdonságai közül ki kell emelni erős szárát és gyökérzetét. Zöld száron érő típus, emiatt silóhasznosításra is alkalmas, de elsősorban szemes hibridként ajánljuk. Vízleadása az éréscsoportjának megfelelő, tehát október elején már minimális szárítási költséggel betakarítható.

A GK Milia CL a Gabonakutató legújabb Clearfield® gyomirtás technológiával kezelhető napraforgó hibridje. A GK Milia CL korai olajnapraforgó, melynek genetikai terméspotenciálja meghaladja az 5 t/ha-t. Elismerésekor a NÉBIH teljesítménykísérletei alapján a vizsgált napraforgó hibridek közül a legnagyobb olajtermést érte el, olajtartalma magas (48%), amely a jobb talajadottságú területeken elérheti az 50-52%-ot. Biztonságosan termeszthető Magyarország összes termelési régiójában, a gyors fejlődési erélyének és jó szárazságtűrő képességének köszönhetően. A GK Milia CL lecsüngő tányérállású, alacsony hibrid, amely adottságai kedveznek az egyszerűbb betakarításnak.

A 2019-es NÉBIH kisparcellás kísérleti eredmények is azt igazolják, hogy a GK Milia CL kiváló terméseredményre képes az ország bármely területén.

További információért az előszezoni kedvezményes árainkról látogasson el weboldalunkra, vagy keresse területi képviselőinket!

Dr. Nagy Zoltán, Szakál Márk
GABONAKUTATÓ
www.gabonakutato.hu

 

 

Agrofórum Hírlevél
Iratkozzon fel az Agrofórum hírlevélre!

A feliratkozást követően a rendszer egy megerősítő emailt fog küldeni a megadott email címre. Ha nem érkezne meg a levél, kérjük nézze meg a spam vagy Gmail esetén a Promóciók és az Összes levél mappát.

Enyhíteni tudja a súlyos aszálykárokat az emelkedő légköri szén-dioxid-koncentráció?

2024. november 21. 12:40

Előrejelzések szerint a következő évtizedekben várhatóan a jelenleginél is több és intenzívebb aszályos időszakra számíthatunk majd számos mezőgazdasági szempontból kulcsfontosságú területen.

Korszakváltás küszöbén: 600–650 ezer hektárra fog csökkenni a szemes kukorica vetésterülete Magyarországon

2024. november 21. 08:10

Az EU déli tagállamai a kukoricánál stabilan magas hozamokkal dolgoznak. Kukoricát csak oda vetnek, ahol minden igényét ki tudják elégíteni.

Magyarország vetőmag-nemesítése méltóbb pályát érdemel

2024. november 19. 10:40

Az eddig bevált megközelítések helyébe új módszereket kell léptetnünk annak érdekében, hogy a vetőmag-nemesítésünk ismét megfelelő helyet foglalhasson el mind hazai, mind külföldi megközelítésben.

A kalászosok helye a növényi fehérjeforrások között

2024. november 14. 14:40

A növényi eredetű fehérjeforrások minőségének vizsgálatakor fontos figyelembe venni a fehérje biológiai hozzáférhetőségét és aminosav-összetételét is.

Toxinkontroll kukoricában

2024. április 10. 11:10

Napjainkban felértékelődött az egészséges termény előállításának fontossága. Nem csak a saját takarmányt előállító állattenyésztők számára kulcskérdés ez, mivel a toxintermelő gombák a terméscsökkenés mellett egyes évjáratokban a termény eladását is ellehetetleníthetik.

Beérett, lábon álló kukoricák kártevői

2018. január 23. 20:32

A kukorica kiterjedt kártevő közösségéből a talán legkevésbé ismert, jelentőségüket tekintve háttérbe sorolt kártevő csoportot képviselik az ún. időskori, szeneszcens kártevők.

Meglepetést okozott a kukorica Békésben

2023. október 28. 15:10

Hektikusan alakult idén a kukorica helyzete Békésben (is). A betakarítás előtt rekordközeli hozamban bíztak a gazdák, aratás közben viszont csalódás érte őket, míg végül kisebb – kellemes – meglepetés.

Minden, amit a termelő szeretne - Rugalmas megoldás, széles hatásspektrum, kedvező hektárköltség kukoricában

2019. május 17. 09:06

Néhány évtizeddel ezelőtt nem volt kérdés, hogy mikor végezzenek gyomirtást a kukoricában. A leggyakrabban alkalmazott technológia a kukorica preemergens gyomirtása volt, amivel arra a tenyészidőszakra – az évelő gyomokat leszámítva – nagyjából meg is lehetett oldani a problémát. De ahogy mondják, „azóta már sok víz lefolyt a Dunán” – rengeteg változás következett be a felhasználható hatóanyagok, termékek körében, éghajlatban, gyomflórában. Ehhez pedig a termelőknek, a szakembereknek is alkalmazkodniuk kellett.