Növényvédelem
Fizetett tartalom

Egyensúly a szakértelem és a megfizethető árak között

KITE Zrt.

2024-től elérhető a piacon a BASF által kifejlesztett, kizárólag a KITE által forgalmazott költséghatékony gombaölőszer-kombináció, mely megbízható védelmet nyújt a legtöbb levélbetegség ellen a kalászos szegmensben.

Az elmúlt években az éghajlat változékonysága miatt kialakult tavaszi időjárás hatására átalakulóban van a kalászos kultúráinkban megjelenő gombás betegségek aránya. A megváltozott környezeti viszonyoknak köszönhetően a vörösrozsda, sárgarozsda, valamint a kalászfuzáriózis egyre nagyobb gazdasági károkat képes okozni.

Az Európai Uniós hatóanyag-felülvizsgálati eljárásoknak köszönhetően a felhasználható készítmények palettája is folyamatos átalakulásban van, így nehezítve meg a kórokozók elleni védekezést a gazdálkodók számára.

A KITE Zrt. elhivatott afelől, hogy a megváltozott környezeti és gazdasági viszonyok esetén is biztosítsa a termelők számára a maximális termésbiztonságot. Az Innovációs Főigazgatóságon beállított és kiértékelt kísérletek alapján kínálatunkban saját márkás és ellenőrzött beszállítóktól származó korszerű növényvédőszerek mellett komplex növényvédelmi megoldásokkal segítjük a termelőket.

A Daxur® rendkívül széles hatásspektrumának köszönhetően költséghatékony védelmet biztosít a legfontosabb betegségekkel szemben az őszi és a tavaszi kalászos kultúrákban.

A készítmény a Revysol® (mefentriflukonazol) és a krezoxim-metil hatóanyag-kombinációnak, valamint SC formulációjának köszönhetően hosszan tartó gombaölő hatást biztosít, ezen felül segíti az élettani folyamatokat, javítja a növény víz- és tápanyag-hasznosulását, valamint elősegíti a korai betegségekkel szembeni ellenálló képességet.

Rugalmas felhasználási idejének köszönhetően a Daxur® a szárba indulás kezdetétől egészen a virágzás végéig felhasználható. A KITE Zrt. fejlesztőmérnökei által végzett kísérletek alapján pozícionálását elsősorban T1-T2 fenológiai állapotban levélbetegségek ellen, 0,75 l/ha dózis mellett javasoljuk. Az engedélyokiratban szereplő engedélyezett dózis 0,6-1 l/ha.

A KITE Zrt. hetente frissülő növényvédelmi előrejelzésének nyomon követése hozzásegíti a termelőket a kezelés optimális időzítéséhez.

BASF szántóföldi kísérletek, 2021-2022

Magyarország, Csehország, Lengyelország, Románia

12 kísérlet átlaga
Kijuttatás ideje: zászlóslevél kiterülése – kalászolás kezdete (BBCH 33-49)

Értékelés: 30-68 nappal a kezelés után.

Kalászosok vírusos betegségei

2025. április 2. 08:10

A tavasz megindította szinte valamennyi őszi vetésű szántóföldi kultúra növekedését és fejlődését is. Nem kivételek az őszi kalászosok sem.

A permetezőfúvóka-kiválasztás legalább olyan fontos, mint a növényvédőszer-kiválasztás

2025. március 31. 16:10

A permetezőgéppel és a rászerelt permetezőfúvókával végezzük el a kiválasztott növényvédő szerek célfelületre történő kijuttatását.

Készüljünk a tafrina elleni védekezésre!

2025. március 31. 14:10

A változékony, csapadékban gazdag, hűvös tavaszi időjárás kiváló fertőzési alapot képez a tafrina gomba számára.

A kalászosok kora tavaszi kártevői

2025. március 31. 08:10

A tavasz kezdetén jó néhány olyan kártevő megjelenhet a gabonák állományaiban, amelyek akár durva mértékű kárt is előidézhetnek.

Hogyan védekezhetünk a som levélfoltossága ellen?

2019. október 19. 06:38

G. Jakab kérdése: Som bokrokon már nyáron megjelentek, és az utóbbi hetekben súlyosan elterjedtek a foltos levelek. Mi okozza ezt a betegséget, lehet-e védekezni ellene?

Ideje REVANS-ot venni a kalászoskárosítókon!

2023. február 8. 08:12

A KITE Zrt. 2023-ban sem hagyja partnereit kalászostechnológiai csomagajánlat nélkül.

Mi okozhatja sárga színű foltok megjelenését a szeder szárán?

2019. április 23. 12:17

K. Ildikó kérdése: Tüskétlen szeder zöld szárain élénksárga, kissé kiemelkedő foltokat látok. Mik lehetnek ezek?

Rézkészítmények a növényvédelemben

2024. április 2. 11:10

Ha a növényvédelem történetében tekintünk vissza, az egyik legrégebben ismert és alkalmazott hatóanyagcsoportot a réztartalmú szerek alkotják.