„A repce olyan mint a szép szerető” – Kiváló tapasztalatok az UMBERTO KWS repcével! (Putnok)
A Putnoki székhelyű Gömörmag Kft. őszi búza, őszi árpa, őszi káposztarepce, napraforgó, kukorica és szója termesztésével foglalkozik, ami mellett lucernából és fűfélékből takarmányt, illetve vetőmagot is előállítanak. Repcével évtizedek óta foglalkoznak, ami során az alkalmazott technológia nagyon sokat változott.
Gyümölcsfaoltás okosan
Az Agrofórum Kiskert legújabb videójában a házikertekben is kivitelezhető gyümölcsfaoltási tippeket szeretnénk adni nézőinknek. Nem olyan egyszerű a technika, gyakorlást igényel, és megfelelő eszközöket, de némi rutinnal felvirágoztathatjuk a kertünket!
Bio palántanevelés a MagosVölgy Ökológiai Gazdaságban - vetéstől a növényvédelemig
Április elejétől decemberig szolgálja ki változatos kínálattal zöldségközösségének tagjait a Nógrád megyei Terényben működő MagosVölgy Ökológiai Gazdaság. Ehhez azonban már február során meg kell kezdeni a vetést, illetve a palántanevelést, ami szigorú rendszer szerint fűtött fóliasátorban történik. De mielőtt részletesen is bemutatjuk a technológiát, ismerjük meg Dezsén Zoltánt, aki feleségével, Judittal álmodta meg és hozta létre a biogazdaságot.
Műfenyőt vagy igazit? - Így készül a karácsonyfa
Csodálatos képet festett december elején a havas táj Zala megyében, ahol már javában tart a karácsonyfának való fenyők kitermelése az ültetvényekből. Ahogy számos településen, úgy például Surdon is rengeteg család foglalkozik a dísznövény-termesztés ezen különleges ágával, de a Zalaerdő Zrt. Nagykanizsai Erdészeténél is komoly hagyományai vannak a karácsonyfa-telep fenntartható, környezettudatos kezelésének.
A szárbontás jótékony hatásai – a Natur Agro javaslataival
A tavalyi év nem volt könnyű az ország nyugati felében sem. Tóth Szabolcs lovászpatonai, főleg szántóföldi növénytermesztést folytató családi gazdaságában a talajfókuszú szemlélet némiképp enyhítette az időjárás okozta kihívásokat. Területeiken évek óta forgatás nélküli gazdálkodást folytatnak, illetve brojlercsirke tartásból származó trágyát rendszeresen juttatnak ki gazdaságukba.
Hányféle pisztrángfaj él hazánkban?
2024. augusztus 14. 10:40
Talán nincsen még egy olyan halfaj, amely tartása, tenyésztése nagyobb odafigyelést igényelne, mint a pisztrángé. De nem is egy halfajról van szó: hazánkban több pisztrángfaj tenyésztésével is foglalkoznak.
Ezúttal, eltekintve a növénytermesztési témakörtől, tovább bővítjük a hazai állattenyésztés remekeiről szóló videóink körét: fókuszban a pisztrángtenyésztés.
Mezőgazdasági drónok az on-farm kísérletek felett
2022. szeptember 23. 12:37
Monitoring drón pásztázta június elején az ÖMKi - Ökológiai Mezőgazdasági Kutatóintézet füzesgyarmati on-farm kísérletének területét, ahol különböző búzákat teszteltek bio körülmények között. Az ország több helyszínén 10 éve zajló kutatási munka célja, hogy az ÖMKi olyan fajtákat ajánlhasson az ökológiai gazdálkodóknak, amik például jól tolerálják a vegyszeres gyomirtás vagy a műtrágyázás hiányát. A biotermelők tehát képet kaphatnak arról, hogy a következő években mely fajtákra érdemes koncentrálniuk a saját területükön és a saját technológiájuk mellett.