Növénytermesztés
Fizetett tartalom

Tápanyagok a vetésnél

VulcanAgro Kft.

Az idei évben fontos, hogy megfelelő táp­anyagot tegyünk a mag mellé. Elsősorban a folyékony formájú, de összetett hatóanyag-tartalmú táp­anyagokban látjuk a megoldást. Nagyon sokféle lehetőség közül választhatunk. Határt csak a kijuttatható mennyiség és a pénztárcánk vastagsága szab.

Akár 200-250 liter/ha tápanyaggal is vethetünk, ha szerves NPK-t használunk

Akár folyékony NPK, PK is mehet

Amennyiben kihagyjuk a szilárd vagy folyékony NPK-kijuttatást a teljes felületre, úgy nagy mennyiségben folyékony NPK, PK is kerülhet a mag mellé. A folyékony műtrágya előnye, hogy oldott a táp­anyag, a növény azonnal hasznosítani tudja. A több mint 20-féle hatóanyag közül pedig biztos van 4-5, amiből az adott talaj kiürült és keveset tud szolgáltatni. A folyékony NPK- és PK-termékek szervesanyag-alapúak, amelyek a talaj termőképességét is javítják.

Tömény foszfor–kálium koncentrátum, mikroelemekkel

A Vital PK + ME foszfor túlsúlyos koncentrátum, amely termék a Vulcan Folyékony NPK- vagy PK-keverék alapja. Önállóan a Vital PK + ME használható a vetéssel együtt, kisebb (30–60 liter/ha) dózisban. A mikroelemek közül cinket nagyobb, molibdént kisebb mennyiségben tartalmaz.

Vital NP + Cink

Klasszikus folyékony NP-műtrágya, amelyben jelentős a nitrogén, a foszfor és cink mennyisége, de magnéziumot és molibdént is tartalmaz. Kis–közepes mennyiségeket (30–60 liter/ha) tegyünk a mag mellé, amelynek célja, hogy a kezdeti növekedéskor a növény elegendő indító táp­anyaghoz jusson.

Vital NPK+

A Vulcan Vital NPK+ olyan koncentrátum, amely talán az oldott szervetlen NPK-műtrágyának felel meg. Azoknak ajánljuk, akik oldott táp­anyagot szeretnének a mag közelébe tenni, közepes mennyiségben (javasolt dózis: 50–100 liter/ha). A Vital NPK+ kevés cink és molibdén hatóanyagot is tartalmaz.

Kis mennyiségben Vital NP + Cink koncentrátumot tegyünk a mag mellé!

Ne vigyük túlzásba a táp­anyagot!

Gyakori probléma, hogy a mag mellé tett jelentős táp­anyag a növény kezdeti fejlődésekor látványos eredményt hoz, majd a növényünk kimerül, és csalódást okoz a termésben. Ezért fontos, hogy csak annyi táp­anyagot juttassunk ki, amitől a növény gyökérnövekedése nem lassul le, a növény nem lustul el. A túl sok korai táp­anyag nem készteti a növényt, hogy a gyökérzete a mélybe és szerteágazóan növekedjen. Míg van víz és sok „könnyű” táp­anyag körülötte, ezeket használja. Aztán egy szárazabb ciklust már nehezen visel, és a termés mennyisége is átlagos vagy az alatti lesz. Néha a kevesebb a több!

Szaktanácsadás: +36 70/905-5000

info@vulcanagro.hu

www.vulcanagro.hu

Szaktanácsadás: +36 70/905-5000

info@vulcanagro.hu

www.vulcanagro.hu

Agrofórum Hírlevél
Iratkozzon fel az Agrofórum hírlevélre!

A feliratkozást követően a rendszer egy megerősítő emailt fog küldeni a megadott email címre. Ha nem érkezne meg a levél, kérjük nézze meg a spam vagy Gmail esetén a Promóciók és az Összes levél mappát.

Aflatoxin: új kihívások és megoldások a kukoricatermesztésben

2025. május 1. 13:10

A GOF Hungary Kft. dunaföldvári szakmai napján a 2024-es év tanulságairól, megelőzési lehetőségekről és technológiai megoldásokról esett szó.

Biostimulátor-oldatok a környezeti stresszhelyzetek ellen

2025. április 30. 06:40

Termelői tapasztalatok bizonyítják, hogy a kijuttatott biostimulátorok nemcsak hozzájárulnak a növény védelmi rendszerének beindításához, de segítik annak fenntartását is.

Különböző talajok eltérő vízellátottságának hatása a kukorica és a szemes cirok kezdeti fejlődésére

2025. április 14. 16:10

A globális éghajlatváltozás következtében az extrémitások és stresszhatások a tenyészidőszak bármely szakaszában megjelenhetnek, megnehezítve ezzel a kukorica sikeres és gazdaságos termesztését.

Az őszi káposztarepce magyarországi termesztéshanyatlása, és ami a háttérben meghúzódik

2025. április 9. 11:10

A repcéhez kötődő magyarországi termesztési hajlandóság hanyatlása egyértelműen a termelésbiztonságot veszélyeztető tényezőkre vezethető vissza.

Növénykondicionálás és növénytáplálás Huminisz-technológiával

2020. március 11. 12:21

A huminsavas növénykondicionálási technológiák nagymértékben hozzájárulnak a tápanyagegyensúly kialakulásához, ionantagonizmusok gyors és hatékony kezeléséhez. A makroelemek (N, P, K), mezoelemek (Ca, Fe, Mg, S) és mikroelemek (Zn, B, Mn, Mo, Cu) megléte a talajban alapja a sikeres gazdálkodásnak.

A házikertben is termeszthető spárga?

2023. február 26. 04:36

A kertben is termeszthető spárga? Ha igen, milyen feltételeket kell biztosítani a számára?

Kétszer ad, aki gyorsan ad – talajoltás a napraforgóban

2018. április 9. 14:20

A napraforgó termesztésében mindig a gyorsaság, a kellő időben elvégzett agrotechnikai beavatkozásokon múlik a siker.

Palántanevelés az ökológiai paradicsomtermesztésben

2018. április 6. 08:01

Javában tart a palántázási szezon. A legtöbb helyen a paradicsompalánták szépen fejlődnek, de ha mi mégsem vetettük még el őket, még nem késtünk el.