Kisiklott szombaton Moldovában egy 61 kocsiból álló vasúti szerelvény, amely egy ukrán folyami kikötő felé tartott. A hat vagont érintő balesetett azzal magyarázták szakértők, hogy a szélsőséges hőség meggyengítette a síneket - közölte az ország vasúti társasága.
A balesetet a rendkívül magas hőmérséklet okozta, amely miatt a sínek veszítettek műszaki tulajdonságaikból”
– áll a moldovai vasút közleményében.
A közlemény szerint a hat gabonát szállító vagon kisiklott, miközben a vonat a Culma-Ceadir-Lunga vonal egy szakaszán Reni, egy ukrán közlekedési csomópont felé tartott a Duna irányába.
A hagyományosan Romániába és Törökországba gabonát és olajos magvakat exportáló moldovai gazdák idén 800 ezer tonnás erős, 1,2 millió tonnás búzatermést készülnek exportálni – számolt be a nemzetközi mezőgazdasági szaksajtó a brit Thomson Reuters hírügynökségre hivatkozva.
Orosz hajót támadtak az ukránok
Közben egy robbanóanyaggal teli ukrán tengeri drón az egyik éjszaka lecsapott egy orosz üzemanyagszállító tartályhajóra az Oroszországot az annektált Krímmel összekötő híd közelében, 24 órán belül ez a második ilyen támadás – közölte szombaton mindkét fél.
Senki sem sérült meg, de a krími híd és a kompközlekedés több órára nem bonyolított le forgalmat – állítják oroszok tisztviselők.
Egy ukrán hírszerzési forrás a Reuters hírügynökségnek elmondta, hogy a 450 kg robbanóanyagot tartalmazó drón eltalálta a SIG nevű hajót, miközben üzemanyagot szállított az orosz hadsereg számára az ukrán felségvizeken.
Ukrán kikötőket támadhatnak újra
Dmitrij Medvegyev volt orosz elnök azt javasolta, hogy Moszkva indítson újabb csapásokat az ukrán kikötők ellen, válaszul Kijevnek a Fekete-tengeren orosz hajókat ért támadásaira, és azzal fenyegetőzött, hogy Ukrajnát „ökológiai katasztrófával” sújtja.
Medvegyev, aki a Vlagyimir Putyin elnök által vezetett testület, az orosz Biztonsági Tanács alelnöke, a Novorosszijszk kikötőjében egy orosz hadihajó elleni ukrán tengeri dróntámadások után beszélt.
Oroszország az elmúlt hetekben a fekete-tengeri odesszai kikötőt vette célba, amely fontos terménypiaci kikötő és, ahol az ukrán haditengerészet székhelye található, valamint Izmajilt, Ukrajna fő belvízi kikötőjét a Duna-partján, károsítva a kikötői infrastruktúrát és a gabonalétesítményeket.