Életmód

A Lidl csökkenti az állati termékek vegán alternatíváinak árait 

Agrofórum Online

Az élelmiszer-kereskedő bejelentette, a jövőben a saját márkás vegán termékek szinte teljes kínálata ugyanolyan alapáron lesz elérhető Németországban, mint a hasonló állati eredetű termékek. A vegán ételek jellemzően lényegesen drágábbak, mint az állati eredetűek.

Ezzel az intézkedéssel a cég nem csak a vegán étrendet követőket szeretné elérni, hanem az úgynevezett flexitáriánusokat is, ők azok, akik csak alkalmanként fogyasztanak állati eredetű termékeket. „Az árkorrekcióval egyre inkább arra szeretnénk ösztönözni vásárlóinkat, hogy próbálják ki a növényi alapú alternatívákat – anélkül, hogy az ár lenne a döntő kritérium” – magyarázta Christoph Graf, a német Lidl ügyvezető igazgatója.

A Lidl szerint a 2020-ban indult vegán márkájuk megkönnyíti a növényi alapú étrend felé való elmozdulást. A kínálatban már több mint 100 termék és – szezontól és akciós ajánlatoktól függően – akár 650 egyéb vegán termék is megtalálható. 

A diszkont azt is célul tűzte ki maga elé, hogy a 2023-as pénzügyi évtől közölje az állati fehérjeforrások arányát a növényi eredetű fehérjeforrásokhoz képest. A Lidl kínálatában a növényi és állati fehérjeforrások aránya Németországban 11-89 százalék volt 2022-ben; a tejtermékek esetében 6-94 százalék volt ez az adat.

A Lidl volt az első német élelmiszer-kiskereskedő, aki nyilvánosságra hozta a fehérjearány adatait. Az Albert Schweitzer Alapítvány elnöke, Mahi Klosterhalfen üdvözölte a lépést. Szerinte a növényi tartalomnak a Lidl tervei szerinti 2030-ra a fehérjéknél 20 százalékára, a tejtermékeknél 10 százalékára való emelése azonban csak óvatos lépés a helyes irányba.

Christine Singer, a Bajor Gazdák Szövetségének (BBV) regionális gazdálkodója ugyanakkor bírálta a Lidlt, amiért szándékosan megpróbálta a fogyasztói magatartást a piac megkerülésére felhasználni. Ez szerintük közvetve rossz fénybe helyezné az állati eredetű élelmiszereket, még akkor is, ha a Lidl 2030-as fehérjestratégiájának célja továbbra is 80 százalékban állati eredetű élelmiszereket tartalmaz – írt a német agrarheute mezőgazdasági szakportál. A BBV azt is bírálja, hogy a Lidl fehérjestratégiájában mind az élelmiszer eredete, mind a vegán helyettesítő termékek magas feldolgozottsága túl kevés figyelmet kap.

(Kép: Lidl Deutschland)

Agrofórum Hírlevél
Iratkozzon fel az Agrofórum hírlevélre!

A feliratkozást követően a rendszer egy megerősítő emailt fog küldeni a megadott email címre. Ha nem érkezne meg a levél, kérjük nézze meg a spam vagy Gmail esetén a Promóciók és az Összes levél mappát.

A lassan égő bükk lenne a legjobb tűzifa?

2024. november 20. 14:40

A legtöbb ember azt veszi figyelembe, hogyan tud a legolcsóbban tűzifához jutni. Azonban a fafajták fűtőértéke alapján érdemes választani.

Segít-e a méz az érelmeszesedés megelőzésében?

2024. november 14. 13:10

A méz több mint 180 különböző vegyületet tartalmaz, valamint vitaminokat, ásványi anyagokat és természetes eredetű anyagokat.

Hallott már a 2 másodperces követési távolságról?

2024. november 13. 13:10

Ha még nem hallott, most bemutatjuk, további közlekedésszabályozási javaslatokkal együtt, amelyek az új KRESZ-be kerülhetnek.

Ezek a legjobb fafajok, ha kályhával (is) fűtünk

2024. november 12. 11:10

Melyik tűzifának van a legjobb fűtőértéke és adja a legtöbb hőt? Érdemes-e fenyőfával fűteni? Segítünk eligazodni a fafűtés alapkérdéseiben.

Bajban a német gazdálkodók a koronavírus miatt

2021. június 18. 05:02

A koronavírus okozta válság hatalmas következményekkel jár a gazdálkodók számára.

Beleremeghet a német húsipar a koronavírusba

2020. június 30. 09:47

Az autókkal ellentétben a húsiparban nem olyan egyszerű a leállás. Itt kilenc hónapot is igénybe vehet egy üzem leállítása.

Rohamosan nő a farkasok száma

2022. január 1. 06:36

A farkastámadások kapcsán elpusztult, megsérült vagy eltűnt haszonállatok száma több mint harmadával nőtt 2019 és 2020 között.

Új csúcson az ipari kendertermesztés Németországban

2020. szeptember 30. 08:04

Az ipari kender akár a papír-, akár a textilgyártásban, de építő- és szigetelőanyagként vagy az állattartásban alomként is használható.