A legújabb trend ékszerészei a növényeknek kínálnak ékszereket. „Plant jewelry”-nek, vagyis szó szerint növényékszernek nevezik ezeket a csecsebecséket, ám ennek ellenére sok vásárló nem érti, miként és hogyan kell használni ezeket.
A titok nyitja abban rejlik, hogy sokan félreértik az ékszer elnevezését. Azt hiszik, növény alakú ékszereket kapnak, amelyek az ő nyakukat, fülüket, csuklójukat vagy épp az ujjukat díszítik majd. Igen ám, de a növényékszereket nem emberekre, hanem – ahogy a nevükből is látható – növényekre tervezték!
A tervező víziója az volt, hogy a kedvenc szobanövényei ne csak szép kaspókban éldegéljenek, de legyenek olyan – ékszerként csillogó – szép díszeik, mint például a karácsonyfákon a csillogó üveggömbök, girlandok és csillagok.
De a szobanövények esetében ügyelni kellett arra is, hogy a díszek ne károsítsák a növény leveleit és szárait, hiszen ezeket nem dobjuk ki néhány hét múlva, mint a megszáradt, gyökér nélküli fenyőket – ezekre tehát nem lehetett súlyos ékszereket aggatni. Olyan díszítőelemek kellettek, amelyek úgy ékesítik a növényeket, hogy közben nem bántják őket.
A növényékszerek első pillantásra úgy néznek ki, mint az ékkövekkel díszített hajráfok.
A készítőjük többnyire vörös rézből hajlítja ezeket, a tetejüket természetes (jobbára zöld) ásványokkal díszíti. Az ívek közepén medál is lóg, ezek általában stilizált állat vagy növényformák – szintén ásványokból.
Ezeket a boltíves díszeket kell a cserepekbe, a földbe szúrni úgy, hogy ne károsítsuk meg a növény gyökérzetét és a lombozat növekedését ne gátolja a díszítőelem. Ha ügyesen elhelyezzük ezeket a növényékszereket, a kaspóink valóban kapnak egy kis tündés-varázsos felhangot, sőt, a kisebb növények fel is tudnak kapaszkodni a saját ékszerükre.
Érdemes megnézni az erről készült videókat. KATTINTSON a linkekre!
(Fotó: Hans/Pixabay)